Nejúspěšnější týmy základní části vstoupily do semifinále vítězně

Chrudim – Definitivní tečku za sezonou meziokresního přeboru v ledním hokeji 2016/2017 udělají semifinálové odvety, následně zápas o třetí místo (poražení semifinalisté) a dvě utkání finálová. První semifinálová klání dopadla tak, jak se dalo předpokládat. Skuteč doma porazila Českou Bělou a Jezbořice na zdejším stadionu podlehly ZH Pardubice.

19.3.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jiskra Skuteč – Sokol Česká Bělá 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky: Jan Vrána 4, Vokoun 2 – Rakušan 2, Zvolánek, Petr. Rozhodčí: Kolář – M. Javůrek. Vyloučení: 7:11, navíc P. Urban – Petr, Mečiar, Rakušan (všichni 10 OT). Využití: 3:1.

Domácí kanonýr Vrána tentokrát „úřadoval", když už po šestnácti vteřinách otevřel skóre. Na to přišla dvojí odpověď z hole Rakušana. V závěru úvodní dvacetiminutovky vyloučení Petra znamenalo již po pěti vteřinách „za katrem" vyrovnání. Do té doby se hrál pěkný hokej, který však od druhé třetiny vzal za své vzhledem k častému vylučování, kdy trestné lavice nevychládaly. Dvě přesilovky Skutče do poloviny zápasu znamenaly její dvoubrankové vedení, do přestávky stačili hosté korigovat stav na 4:3.

Českobělští v nástupu do závěrečného dějství při početní výhodě stav srovnali, ale byl to opět Vrána, který vzápětí dostal svůj tým do vedení, aby tentýž kanonýr pečetil vítězství 6:4 půl minuty před závěrečnou sirénou.

Skuteč: Zlesák – Pitra, Starý, Špilar Martin, Nekola, Talácko Vladimír, Urban Michal, Žák, Urban Petr, Vrána Jan, Vrána Michal, Vokoun, Talácko Rudolf, Kusý, Musil.

Česká Bělá: Nejedlý – Buchal, Mečiar Jan, Odvářka, Petr Luboš, Tecl, Rakušan, Klement, Machota, Procházka, Klimeš, Šidlák, Zvolánek, Cinegr.

Holomci Jezbořice – ZH Pardubice 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: Janecký 2, Mlateček, Musil. Rozhodčí: Rulíček – Schaffer. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. První vyloučení domácích znamenalo gól z přesilovky – 0:1. Průniku Poloprudského (Jezbořice) scházelo zakončení. Naopak efektivita v tomto směru byla na straně „závodky", což potvrdil druhým gólem Otakar Janecký. Za hákování v nájezdu mohli Pardubičtí své vedení ještě navýšit, ale Kubelka trestné střílení neproměnil. První přesilovka Jezbořic rozdělila první a druhou třetinu.

V úvodu druhé části pardubický Kubelka z brejku brankáře Pavlise nepřekonal, ale také jeho protějšek Paleček byl při časté střelbě Holomků stále neprůstřelný. Ve 32. minutě přišel rychlý únik tandemu Palaščák – Janecký a posledně jmenovaný svým druhým gólem navýšil stav již na 0:3. Po dalších třech minutách ani dělovka Malinského změnu skóre pro Jezbořice nepřinesla.

Tým Miloše Štěpánka nebyl úspěšný ani při dalších dvou přesilovkách, když ta druhá rozdělila druhou a třetí třetinu. Snaha Jezbořic o změnu skóre byla evidentní, ani únik Maťátka nebyl korunován úspěšným zakončením, a tak přišel trest. Ve 45. minutě Pardubičtí vstřelili čtvrtý gól, který jak se ukázalo později, byl tím konečným. Celý zápas přinesl zajímavý hokej s nečekaně jednostranným výsledkem.

Jezbořice: Pavlis – Mládek, Martin Beránek, Rusiňák, Kněžour, Poloprudský, Malínský, Jičínský, Hudec, Maťátko, Tesner, Blaháček.

ZH Pardubice: Paleček – Čermák, Jakub Musil, Havrda, Janecký, Koblížek, Kubálek, Ludvík, Mlateček, Palaščák, Papadopulos, Procházka.

ZÁVĚR SEZONY

O třetí místo: Chrudim SO 25. 3. od 19 hodin

Finále: Chrudim ST 22. 3. od 19.30 hodin

Odvetné finále: Chrudim NE 26. 3. od 18.30 hodin

Jaromír Doležal

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi.
8

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Chrudim – Ve čtvrtek po půl osmé ráno zdrželi strážníci v ulici Na Rozhledně chlapce a dívku, kteří zde podle oznamovatele rámusili. Jak se ukázalo, byli to chovanci Dětského domova se školou Chrudim (DDŠ), momentálně na útěku. Hlídka je předala policistům.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.