VYBERTE SI REGION

HOKEJ: Okresní derby bylo jako na houpačce

Chrudim - /FOTOGALERIE/ Radek Chlada: „Vedení o tři branky v poslední třetině jsme měli udržet, prohráli jsme svojí vlastní nedisciplinovaností“

15.12.2009

OKRESNÍ DERBY mezi Hlinskem a Chrudimí rozhodly až samostatné nájezdy.Foto: Radek Pavlík

Nedělním 15. kolem začala krajské hokejové lize mužů již třetí čtvrtina. V páteční předehrávce vánočního 18. kola Chrudim B podlehla Světlé n. S. nečekaně vysoko 0:4 (podrobnosti jsme přinesli včera). Pikantností víkendového dějství bylo především velmi dramatické okresní derby, které vidělo Hlinsko a dočkalo se rozuzlení až v samostatných nájezdech. Do úplnosti: Choceň – Moravská Třebová 4:5, Litomyšl – Světlá n. Sáz. 5:1.

Hlinsko – Chrudim B 7:8 SN (0:2, 5:1, 2:4 – 0:0, 0:1).

Branky: Ptáček a Štěpánek po 2, Šulc, Michal Sláma, Kočan – Novák 2, Turčani, Šlemenda, Kišš, Schweinfurter, Janoušek. Rozhodující nájezd R. Formánek.

Chrudimští se po špatném výkonu před dvěma dny proti Světlé zkoncentrovali na hru, o čemž svědčí jen tři vyloučení a měli v první části navrch. V 17. otevřel skóre Novák (Novotný) a za necelou minutu třetí útok přidal druhý gól Turčanim (zaskakoval za zraněného Bartoníčka) s asistencemi Langra a Dvořáka. Druhá dvacetiminutovka patřila naopak domácím, kteří ve 27. Ptáčkem (Dvořák, Šuvara) snížili a o dvě minuty poté vyrovnal Šulc (Vybíral). Ve 34. sice Šlemenda (Dvořák) dostal hosty opět do vedení, avšak v dalších čtyřech minutách přišel hlinecký uragán: 36. Ptáček (Lukáč), 38. Štěpánek (Šulc), 39. Michal Sláma a rázem se šlo do kabin za stavu 5:3.

Když ve 45. Kočan za přispění Štěpánka a Vybírala posunuli domácí do vedení 6:3, zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. Ale chyba lávky. Nyní nastaly chvíle Chrudimských, kteří čtyřmi góly opět otočili výsledek na 6:7! 47. Kišš (Novák), 51. Novák (R. Formánek, Kišš), 54. Schweinfurter, 57. Janoušek. V pětiminutovém prodloužení si obě strany hlídaly nerozhodný výsledek a spoléhaly na samostatné nájezdy. V nich byli stoprocentně úspěšní hostí, a tak domácí museli přijmout porážku, i když po velkém boji.

Sestavy – Hlinsko: Saifr (47. Gregor) – Vybíral, Šuvara, Lukáč, Martin Sláma, Petr Ptáček, Činčera, Fiala, Štěpánek, Kočan, Mláteček, Tulis, Dvořák, Michal Sláma, Šulc, Tomáš Ptáček. Chrudim B: Ament (38. Dundáček) – Doubravský, Novotný, Šindler, Šlemenda – Flaška, Schwerinfurter, Janoušek – Kišš, Novák, R. Formánek – Langr, Dvořák, Bartoníček (v průběhu I. třetiny odstoupil pro zranění) – Turčani, Bakrlík, Novák.

Radek Chlada, předseda HC Hlinsko: „Naše škoda, na soupeře jsme měli, ale body jsme ztratili vlastní nedisciplinovaností. Vedení o tři branky v poslední třetině by hráči měli dokázat udržet. Musíme si z dnešního nezdaru vzít ponaučení pro příště.“

Chotěboř – Skuteč 7:3 (2:2, 2:1, 3:0).

Branky: M. Kubát 2, Kartůsek, D. Kubát, Rychlý, Slavík, Čermák – Uhlíř, Hladík, Vlasák.

V souboji dvou sousedů z chvostu tabulky se hrála vyrovnaná partie až do 54. minuty, kdy Chotěbořští utekli na 5:3. Poté skutečské redukce s hrou na dva útoky nepřinesly kýžený obrat. Naopak po chybách v obraně domácí lehce zvýšili až na konečných 7:3.

Skóre otevřel domácí Kartůsek v páté minutě, ale za tři minuty Uhlíř (Stefanov) vyrovnal a v 17. minutě skutečský první útok zařídil Hladíkem (Andrejs, Musil) vedení 1:2. Gólem kapitána Davida Kubáta se šlo za vyrovnaného stavu k první přestávce.

Ve 35. Rychlý poslal domácí opět do vedení a hned minutu poté Slavíkův gól znamenal odskočení na 4:2. Ve 38. Vlasák za spolupráce s Vondráčkem zaznamenal kontaktní gól – 4:3. V první polovině závěrečné dvacetiminutovky mohli Skutečští přinejmenším vyrovnat, ale z přemíry snahy zůstal efekt nulový. Naopak rozhodl pátý gól Chotěboře v 54. minutě Martina Kubáta, který po necelých čtyřech minutách zvýšil na 6:3. V závěrečné minutě domácí pečetili vítězství sedmým gólem – autor Čermák. Sestava Skutče: Horák – Vondráček, Nevečeřal, Kosejk, Stefanov – Musil, Andrejs, Hladík – Ptáčník, Vlasák, Jahna – Žák, Souček, Uhlíř.

Oldřich Janoušek, vedoucí mužstva:
„Další naše zbytečná ztráta. Kluci hrozně moc chtějí, útočí, šance neproměňují a zapomínají na zadní vrátka, čehož soupeř dokáže využít. I co se týče vyloučených, byli jsme lepší, ale málo platné, body nesbíráme.“

Již ve středu 16. 12. pokračuje KLM 16. kolem:
Chrudim B – Skuteč (18.30 za předpokladu, že ligové mužstvo Chrudimi skončí po včerejším posledním utkání základní části se Šumperkem na lichém místě a tudíž pojede na led soupeře ze sudého umístění). Hlinsko – Choceň (18.30) a do úplnosti: Světlá n. Sáz. – Chotěboř a Moravská Třebová – Litomyšl.

15.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
AKTUALIZUJEME

Vánoční stromy se pyšní krásou. Který se vám líbí nejvíc? Hlasujte

Chrudimsko - Pokud chcete přihlásit i strom z vaší obce či města, neváhejte a pošlete snímek na adresu: lukas.vanicek@denik.cz.

Tango sestřelil dvěma góly Max

Chrudim – Futsalisté Chrudimi završili náročný program ligovým duelem proti Hodonínu, s nepříjemným soupeřem měli značné problémy a po prvním poločase dokonce prohrávali. Ve druhé půli však k obratu zavelel Max, který dvěma trefami rozhodl o výhře ERA-PACKu Chrudim v poměru 2:1!