Okresní derby ovlivnila administrativní chyba

Chrudim - V neděli se hrálo 17. kolo hokejové krajské ligy mužů, poslední roku 2014. Následuje vánoční přestávka, do které jde lídr tabulky velice spokojeně, když získal již šestibodový náskok před druhou Světlou nad Sázavou. Administrativní chybou si Hlinečtí zadělali na nečekaný debakl.

24.12.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Chrudim - Hlinsko 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Branky: Holub 3, Kišš, Králíček, Formánek, Vích, Kněžour, Cvrček.

Hosté začali derby aktivně a v 6. minutě mohli jít do vedení, když Havel vystihl ve vlastním oslabení nepřesnou rozehrávku Zrůsta a z brejku vstřelil úvodní gól. Radost Hlinska však měla jepičí život, neboť se vzápětí zjistilo, že střelec není uveden v zápise (bližší vysvětlení později) a proto branka nemohla být uznána. Navíc Chrudimští chybu vzápětí zdvojnásobili, když za 25 vteřin při pokračující početní výhodě Kišš po spolupráci s Plchem poprvé překonal gólmana Veselého. Za čtyři minuty přidal po akci Nováka druhý úspěch Králíček a o další minutku později z brejku v oslabení Holub třetí. Zlomení hosté nestačili bruslařsky, z čehož pramenily fauly a tresty. V 17. minutě přišla další pěkná akce domácího mužstva, kdy v přesilovce putoval puk po ose Budinský Cvrček Holub a posledně jmenovaný stanovil výsledek první třetiny na 4:0. Ve druhé části domácí polevili, naopak větší iniciativu prokazoval soupeř, s koncovkou však byl na štíru. V polovině zápasu se dostal před Amenta Michal Bureš, ale neprosadil se. Chvíli poté byl blízko čestnému gólu hostů také Šuvara, Ament se však překvapit nenechal. A naopak v závěru této dvacetiminutovky zvýšil již na 5:0 Formánek (as. Cvrček). Poslední dějství začalo šancemi na obou stranách, dlouho se ale stav neměnil. Snad také proto, že v brance Hlinska držel téměř deset minut čisté konto vystřídavší Lukáš Černý, který nahradil Veselého. Brankostroj vítězů se zase rozjel od 50. minuty, kdy Holub (as. Plch) svým třetím gólem posunul skóre na 6:0. Když pak v 53. Vích, v 56. Kněžour a 59. Cvrček přidali do hlinecké sítě další tři góly, byl výsledek 9:0 na světě. Hlinecké tak může těšit snad jedině to, že nevyfasovali desítku.

Sestavy Chrudim: Ament Vích, Formánek, Dvořák, Budinský, Langr, Urban, Zrůst Dobiáš, Kišš, Plch Polák, Holub, Cvrček Novák, Králíček, Ježek Kněžour. Hlinsko: Veselý (41. L. Černý) Sobotka, Spal, Pazdera, Wasserbauer, Šír, Paseka Kavalír, Šuvara, Štěpánek, M. Bureš, L. Bureš, Bláha, Boguaj, M. Černý, Zdražil.

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim: „Tak vysoké vítězství jsem v tomto derby rozhodně nečekal a hlavně jsem vůbec nepředpokládal, že vyhrajeme s nulou. My jsme tedy jeden gól dostali, ale protože soupeřův hráč nebyl uveden na soupisce, branka neplatila. Po našem čtyřbrankovém trháku se obraz hry podstatně změnil. Měl jsem pocit, že ve druhé třetině kluci trochu polevili, ale my jsme se spíše soustředili na to neinkasovat. V závěrečné části se nám už zase střelecky dařilo. Chtěli jsme si před Vánoci udělat radost, a to jsme si splnili."

Radek Chlada, manažer HC Hlinsko: „Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře kvůli administrativní chybě, když z utkání museli odstoupit tři klíčoví hráči. Jeden z nich Havel vstřelil neuznanou úvodní branku, což poznamenalo celou naši hru. Než se hoši sebrali, prohráli jsme třetinu 4:0. A pak už kluci neudrželi nervy v klidu, přišly desetiminutové tresty, za což jsme pykali. Druhá třetina se pro nás vyvíjela příznivěji, ale v závěrečném dějství se hráči nechávali zbytečně vylučovat, a proto soupeř docílil tak vysokého vítězství."

Chotěboř - Skuteč 13:5 (6:1, 2:2, 5:2)

Branky hostů: Vágner 2, Nevole, Peňáz, Hladík.

Přes snaživý výkon Skutče přišla opět vysoká porážka, ke které hodně napomohl fakt, že domácím, na co sáhli, to jim tam spadlo. Hosty nezachránilo od debaklu ani dvojí střídání brankářů.

Sestava HC Skuteč: Lohmann (Vokoun) Netolický, Hladík, Nevole, Pešek, Šimon, Vágner, Peňáz, Zdražil, Klusoň, Bednář, Škop, Tomín, Tocháček. (dom)

Co se vlastně stalo?

Běžela 6. minuta okresního hokejového derby Chrudim Hlinsko, kdy v oslabení ujel hostující Martin Havel a rozjásal početnou skupinu fanoušků mužstva s koněm na prsou. Bohužel jen na chvíli. Sotva radost utichla, začalo se v boxu časoměřičů cosi řešit a nakonec vyšlo najevo, že střelec branky není uvedený v zápise. Výsledek? Gól neplatil a hlinecký útočník se mohl jít sprchovat. Zmar Hlinska podtrhla za 25 vteřin na druhé straně branka Kišše a chrudimské vedení. Že se tato situace občas stane? Určitě, není to sice obvyklé, ale stává se to i ve vyšších soutěžích. Jenže v tomto střetnutí to byl jen začátek. V 10. minutě byl boxem časoměřičů objeven další hráč, který nebyl v zápise, s číslem 97 mladý obránce Vojtěch Vondráček. A za tři minuty měl jít na trestnou lavici Josef Hron, ale opět se v zápise nenašel. Oba také putovali předčasně do sprch. To už bylo dost i na trenéra týmu Dušana Schweinfurtera, a tak si nechal ukázat zápis. Zjistil ale jen to, že tam prostě tři výše uvedení hokejisté opravdu nejsou. A snad si možná všiml toho, že čtvrtý na vytištěném zápise chybějící hráč Robert Bláha tam byl pohotově dopsán rukou. Vedoucí mužstva Hlinska Martin Čížek by se nejradši propadl do země. O přestávce se sice v kabině hráčům omluvil, ale to už jeho mužstvo prohrávalo 4:0, bylo totálně rozklížené a s možným bodovým ziskem byl konec. Podráždění hokejisté navíc dostávali vyšší tresty a nakonec jich utkání dohrálo v poli jenom devět.

Po zápase začalo vedení týmu HC Hlinsko hledat příčiny, proč se tak stalo, a proč byli v zápise třeba uvedeni hokejisté, kteří v Chrudimi vůbec nebyli… Nakonec na to Hlinečtí přišli až včera dopoledne. Den před utkáním posílali do Chrudimi e-mail s nedělní sestavou, nějakým záhadným způsobem však do zápisu šla soupiska z minulého střetnutí v Hlinsku. A jelikož si to vedoucí mužstva před utkáním nezkontroloval a zápis jen podepsal, netradiční renonc byl na světě.

Tato chyba bohužel zkazila dlouho očekávané derby ale to se někdy holt stane. Ať hodí kamenem ten, kdo někdy něco nezkazil. Věřím tomu, že se to už Hlineckým dlouho „nepovede". A nápravu může přinést sám život. Pět kol před koncem základní části se totiž hodně „rýsuje" možnost, že by na sebe okresní rivalové mohli narazit hned ve čtvrtfinále play off. A tam by byly emoce a napětí samozřejmě ještě vyšší. (rp)

24.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Umělci z "lidušek" se představí i v Chrasti

Vejvanovičtí oslavili jubileum obce

Vejvanovice - Mažoretky, slavnostní projevy, svěcení praporu, bohatý kulturní program. To vše obsahovala sobotní oslava 850. výročí první písemné zmínky o obci Vejvanovice.

Žárlivec rozšlapal dívce mobil

Skuteč – Večerní spor partnerské dvojice museli v jednom ze skutečských domů šetřit policisté. Dvaadvacetiletou dívku podezíral z nevěry její o pět let starší přítel.

Kajínek už se krátce objevil i v rodných Prachovicích

Chrudim - V sobotu okolo čtvrté odpoledne se nejznámější český vězeň Jiří Kajínek na čtvrt hodiny objevil u své dlouholeté kamarádky v rodných Prachovicích. Během setkání mu Marta Látalová poděkovala, že se u ní zastavil a krátce spolu pohovořili.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.