Škoda středeční předehrávky s týmem Dvora Králové/Náchod, která jim připravila zatím první porážku. Po premiérovém vítězství s Veselím 5:1 a dvou remízách – doma se Dvorem Králové/Náchod 6:6 a v pátečním souboji ve Velkých Popovicích, bylo před nedělním čtvrtým kolem pořadí: 1. Velké Popovice 5 (11:5), 2. Chrudim 4 (15:13), 3. Dvůr Králové/Náchod 4 (15:17), 4. Veselí n. L. 3 (7:13).

HC Slavoj Velké Popovice – HC Chrudim 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Branky: Andr, Stupavský, Nevšímal

Chrudimští po středeční porážce ve Dvoře Králové byli v dalším kvalifikačním utkání nabuzeni s cílem uhrát lepší výsledek. Od úvodních minut příkladně bojovali, přehrávali soupeře, ale domácího gólmana se jim nepodařilo překonat. Až v poslední minutě Aleš Andr vybojoval puk ve svém obranném pásmu a samostatný nájezd proměnil „šatnákem“ – 0:1. Tento skvělý závěr nabudil hosty natolik, že v úvodu druhého dějství využil šanci Stupavský a na ukazateli skóre svítilo 0:2! Ve 26. domácí využili přesilovku Rejnou, který snížil na 1:2. Chrudimští se nevzdávali a ve 35. po kombinaci Stupavského se Seidlerem překonal domácího gólmana Petr Nevšímal – 1:3. Dvougólový náskok ale hosté neudrželi, když ve 39. překonal skvělého brankáře Martina Pokorného popovický Vilímek – 2:3. Do závěrečného dějství nastoupili Východočeši bez zraněného Andra, a přestože se snažili, tlak soupeře byl nad jejich síly. Ve 49. domácí Novák překonal potřetí gólmana hostí – 3:3, takže ti si vezli domů jeden bod.

Sestava HC Chrudim: Pokorný, Svoboda – Brychta, Švadlenka, Kleprlík, Voda, Pecina, Mroček – Stupavský, Seidler, Nevšímal, Andr, Cvrček, Kněžour, Pospíšil, O. Polák, Haltuch, Mrázek.

Včera absolvovali chrudimští dorostenci předposlední kvalifikační utkání ve Veselí nad Lužnicí a se soutěží se rozloučí domácím zápasem proti Velkým Popovicím v neděli 29. března od 17 hodin. (dom)