Postupový gól HC vstřelil Marek Zadina

Sokolov - Po dvou domácích výhrách z pardubické ČEZ Areny chtěli chrudimští hokejisté rozhodnout úvodní sérii druholigového play off hned ve třetím duelu, tentokrát na ledě západočeského soupeře.

4.3.2008

Kapitán HC Chrudim Marek Zadina v souboji se Sokolovem.Foto: Karel Dvořák

Ten se ovšem nehodlal jen tak lehce vzdát, dvakrát v utkání vedl, ale zkušený celek trenéra Martina Hostáka dokázal skóre otočit ve svůj prospěch a postoupit do druhého kola play off bez „ztráty kytičky“. Nyní může v klidu čekat na příštího soupeře a šetřit síly do dalších náročných bojů.

Sokolov – Chrudim 2:3

Baník se ujal vedení již v 5. minutě při přesilovce 5:3 Kuklou. Pak se hra přesunula před západočeskou svatyni a nejzaměstnanějším hráčem byl její strážce Závorka.

Ten si poradil v první třetině se všemi střelami hostů a v 17. minutě chytil i velkou šanci Buchala. O minutu později ujel v oslabení Král, ale v brejku nezamířil mezi tři tyče. Střední část začali Východočeši ještě větším náporem a ve 26. minutě srovnal přesnou tečí Suchého střely od modré Pospíšil. Vyrovnaný stav trval ale jen 73 vteřin, než po zmatku před Němcovou brankou dorážel za jeho záda Soukup – 2:1.

Chrudimští dál bušili do soupeře, stáhli sestavu na tři lajny a ve 34. minutě trefil Beránek tyč. I Západočeši vystrkovali růžky a za tři minuty otřel puk o kovovou kostrukci i Vrba. Do kabin se však přece jen šlo za nerozhodného stavu 2:2, který zařídil 42 vteřin před sirénou střelou švihem Vyskočil.

Závěrečná část začala oboustranně obranně, čekalo se na chybu soupeře. Hosté však chtěli sérii ukončit již na západě Čech, přidali na obrátkách a v 53. minutě rozhodl jako správný kapitán Marek Zadina. Domácí v závěru po oddechovém čase zkusili ještě power play, ale střelou do prázdné branky pečetil postup Král.

Fakta – branky a asistence: 5. Kukla (Dobřemysl, Soukup), 27. Soukup (Kukla) – 26. Pospíšil (Suchý, Beránek), 40. Vyskočil (Král, Valko), 53. Zadina (Suchý), 60. Král (Vyskočil).
Rozhodčí: Froněk – Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváků: 582. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2).
HC Chrudim: Němec – Vyskočil, Mainer, Doseděl, Šafařík, DSuchý, Klaus – Valko, Král, Žák – Stavenský, Buchal, Horák – Zadina, Beránek Pospíšil – Potůček, Polák, Bělohlávek.

(rp)

4.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
Oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků v chrudimském parku.
16

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Žáci ze Speciální základní školy Chrudim hráli Duhovou pohádku.
11

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky

Hlinsko – V úterý krátce po deváté hodině večerní narazila dodávka do stromu nedaleko Hlinska. K nehodě ihned spěchaly hasičské vozy profesionálních a dobrovolných hasičů.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.