Ten se ovšem nehodlal jen tak lehce vzdát, dvakrát v utkání vedl, ale zkušený celek trenéra Martina Hostáka dokázal skóre otočit ve svůj prospěch a postoupit do druhého kola play off bez „ztráty kytičky“. Nyní může v klidu čekat na příštího soupeře a šetřit síly do dalších náročných bojů.

Sokolov – Chrudim 2:3

Baník se ujal vedení již v 5. minutě při přesilovce 5:3 Kuklou. Pak se hra přesunula před západočeskou svatyni a nejzaměstnanějším hráčem byl její strážce Závorka.

Ten si poradil v první třetině se všemi střelami hostů a v 17. minutě chytil i velkou šanci Buchala. O minutu později ujel v oslabení Král, ale v brejku nezamířil mezi tři tyče. Střední část začali Východočeši ještě větším náporem a ve 26. minutě srovnal přesnou tečí Suchého střely od modré Pospíšil. Vyrovnaný stav trval ale jen 73 vteřin, než po zmatku před Němcovou brankou dorážel za jeho záda Soukup – 2:1.

Chrudimští dál bušili do soupeře, stáhli sestavu na tři lajny a ve 34. minutě trefil Beránek tyč. I Západočeši vystrkovali růžky a za tři minuty otřel puk o kovovou kostrukci i Vrba. Do kabin se však přece jen šlo za nerozhodného stavu 2:2, který zařídil 42 vteřin před sirénou střelou švihem Vyskočil.

Závěrečná část začala oboustranně obranně, čekalo se na chybu soupeře. Hosté však chtěli sérii ukončit již na západě Čech, přidali na obrátkách a v 53. minutě rozhodl jako správný kapitán Marek Zadina. Domácí v závěru po oddechovém čase zkusili ještě power play, ale střelou do prázdné branky pečetil postup Král.

Fakta – branky a asistence: 5. Kukla (Dobřemysl, Soukup), 27. Soukup (Kukla) – 26. Pospíšil (Suchý, Beránek), 40. Vyskočil (Král, Valko), 53. Zadina (Suchý), 60. Král (Vyskočil).
Rozhodčí: Froněk – Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváků: 582. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2).
HC Chrudim: Němec – Vyskočil, Mainer, Doseděl, Šafařík, DSuchý, Klaus – Valko, Král, Žák – Stavenský, Buchal, Horák – Zadina, Beránek Pospíšil – Potůček, Polák, Bělohlávek.