VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radek Chlada, HC Hlinsko: Uplynulý ročník vyhodnotíme v pátek

Hlinsko - Tečku za uplynulým ročníkem hokejové Krajské ligy mužů Pardubického kraje udělá hodnocení dalšího týmu našeho regionu, a to prostřednictvím Radka Chlady, manažera místního hokejového klubu.

12.3.2015
SDÍLEJ:

Ze druhého zápasu čtvrtfinále play off O Přeborníka kraje Hlinsko - Chrudim 3:7 (2:1, 1:2, 0:4).Foto: Radek Pavlík

Do základní části KLM jste vstoupili úspěšně. Šest zápasů, deset bodů. Poté se střídaly úspěšné a méně úspěšné výsledky, což vyústilo v osmé (poslední postupové) místo do play off se čtyřbodovým náskokem před devátou Chotěboří. Byla tehdy spokojenost?

Při stanovování cílů před sezonou jsme si dali sportovní cíl, a to byl postup do play off. Ten jsme sice splnili, ale očekával jsem zisk více bodů se soupeři ze středu tabulky. To se nepovedlo. Jedním z důvodů bylo i to, že v průběhu základní části skončil jeden z pilířů obrany Aleš Koželuh, pak se zranil další obránce Vojtěch Šír, a v poslední části i střelec Pavel Kavalír, půl sezony chyběl po operaci Robert Bláha. Dalším důvodem je samozřejmě mít pětice hráčů, které se mohou sejít na trénincích kompletní a více se sehrát, něco nacvičit. S tímto problémem jsme se potýkali po celou sezonu.

Plný počet šesti bodů jste získali se Skutčí, překvapivě s Chocní a ZH Pardubice. Pět bodů jste „uloupili" na úkor Ledče. Po vítězství a porážce se hrálo s Chotěboří a Poličkou. Jeden bodík jste odebrali favoritovi ze Světlé a neúspěšní jste byli s týmy Litomyšle, Chrudimi, České a Moravské Třebové. Jak hledíte na takto získané bodové zisky?

Ano, to máte zmapované dobře, pro lepší umístění v základní části nám chyběly právě body s týmy, jako je Litomyšl nebo některá z Třebových. Bodů s Chocní či bodu ze Světlé jsme si cenili, ale stejně kvalitní výkon jsme nedokázali zopakovat například s Litomyšlí, kde jsme těsně prohráli. Právě při takových utkáních se láme chleba a případný bodový zisk vás psychicky posouvá nahoru a hráči si více věří i na celky z vyšších příček. Pro zápasy s těmito soupeři je třeba mít prostě kvalitnější a odolnější hokejisty.

Čtvrtfinále play off s okresním rivalem přineslo tři vaše porážky. V Chrudim 1:2, doma 3:7 a v Chrudimi 3:9. Kromě první těsné porážky další dvě dopadla nečekaně vysoko pro soupeře, byť tato derby nepostrádala dramatičnost a měla úroveň této nadstavbové části. Souhlasíte?

Ano, souhlasím. Z postavení v tabulce se rýsovala buď Chrudim nebo bezkonkurenční Světlá. Pro nás byla Chrudim tou správnou sportovní motivací. Je to derby. Chrudim byla favoritem a to potvrdila. Naši hráči však nedali kůži zadarmo, prakticky každé utkání bylo do poloviny vyrovnané, pak jsme doplatili na vyloučení a nedisciplinovanost. Takto se čtvrtfinálová utkání nemohou vyhrát. Měl jsem však radost, že utkání přitáhla do tribun obou stadionů stovky diváků.

Jak tedy celkově hodnotíte uplynulý ročník 2014/2015? Půjdete v příštím ročníku cestou vlastních odchovanců a nebo se alespoň částečně zaměříte pro doplnění kádru nákupem hráčů?

Kvalita soutěže je v posledních ročnících vysoká a jde o to sestavit kvalitní tým, který může konkurovat řekněme první šestici týmů. Jednou cestou je nákup či hostování hráčů, druhou vlastní odchovanci a třetí kombinace dvou předchozích. My půjdeme tou třetí cestou v tým bude tvořen hlineckými hráči, kteří budou mít potřebnou kvalitu, přístup k tréninku, dále kmenovými hráči, kteří dojíždí ať už ze Žďáru či Pardubic. Snahou bude doplnit kádr hokejisty, kteří mohou týmu něco nového přinést. Pokud vím, dnes již žádné z mužstev nemá pouze vlastní klubové odchovance, protože to není možné hlavně z pracovních a časových důvodů a z důvodu kvality hráčů. I když soutěž pro nás skončila, tým se dále scházel a dvakrát týdně trénoval.

A jak uplynulý ročník zakončíte?

Ročník jsme ukončili v úterý 10. března, v pátek vše vyhodnotíme na hotelu Styl, kde máme závěrečnou schůzku.

Děkuji za rozhovor.

JAROMÍR DOLEŽAL

Autor: Redakce

12.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení