V pátek se odehrál v rámci krajské ligy zápas hokejistů z Chrudimě a Světlé nad Sázavou. Domácím hráčům se nedařilo.

Chrudim B – Světlá n. S. 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Branky: Žák 3, Krajíček. Rozhodčí: Mergl – Buček, Kobr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 70.

„Skláři“ přijeli z důvodu velké nemocnosti pouze s deseti hokejisty v poli, zatímco domácí měli k dispozici tři obrany a čtyři útoky. Čas ukrajoval devatenáctou vteřinu, když kanonýr Žák z nulového úhlu střelou od mantinelu překvapil brankáře Dundáčka – 0:1. Laciný úspěch postavil na nohy lídra tabulky, naopak udělal chaos v domácích řadách. Rychlejší a agresivně hrající hosté přehrávali soupeře, který s malým pohybem a nepřesnou přihrávkou byl u všeho později. Kde nechal bojovnost a srdíčko? Sehrál špatně dvě přesilovky a tak do kabin se šlo ještě za lichotivého stavu 0:1.

Také v prostřední části hráli Chrudimští bez systému, přihrávky „létaly“ na zakázaná uvolnění a Dundáček se měl při tlaku Světlé co ohánět. Ve 33. hostující Heřmánek předložil puk najíždějícímu Žákovi, jenž podruhé překonal chrudimského gólmana – 0:2. Kromě dvou náznaků na korekci ve 40. minutě (Formánek – Schweinfurter a Fousek – Janoušek) diváci neviděli ze strany „béčka“ pořádnou hokejovou akci. V začínající 46. minutě Novotný podrazil ve vyložené šanci pronikajícího Žáka, který trestné střílení bezpečně proměnil – 0:3. Ve 47. se proháčkoval obranou Světlé Bartoníček, ale brankář Linhart ho vychytal. Světlá si pak už vyhazováním puků hlídala vítězství.

Domácí se v této části hry o něco více dostávali nekompromisní obranou „sklářů“ před jejich svatyni, ale Linhart byl neprůstřelný. Nakonec v začínající 59. minutě při vyloučení Urbana zasadili hosté Chrudimi poslední „hřebík do rakve“, když přihrávku Neuwirtha proměnil Krajíček – 0:4. Světlá tak oplatila soupeři dvě předešlé porážky.

V týmu Chrudimě zřejmě pokračuje krize a s výkonem, jaký předvedl v páteční předehrávce, by nestačil nejspíš ani na přední týmy meziokresního přeboru.

Sestava HC Chrudim: Dundáček – Šindler, Turčani, Doubravský, Urban, Šlemenda, Novotný – Závodník, Schweinfurter, R. Formánek – Janoušek, Novák, Fousek – Langr, Dvořák, Bartoníček – Flaška, Kišš, Bakrlík.