DVANÁCTÉ KOLO

Jiskra Skuteč – Amat Pardubice 17:13 (4:5, 8:2, 5:6). Branky: Zoulík 5, Michal Urban 3, Petr Urban 3, Talácko 3, Starý, Kusý, Nevečeřel – Pravec 3, Píša 3, Cepl 2, Mach 2, Lukošík, Stehno, Hájek. Rozhodčí: Schaffer – Kolář. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:2. Zápas prvního s posledním celkem tabulky přinesl rekordní úrodu gólů. Jiskra zřejmě podcenila úvodní část, ve které šla sice do vedení, ale pak dotahovala náskok soupeře. V prostřední dvacetiminutovce převzala iniciativu, za stavu 9:7 Skutečští přidali další tři přesné trefy, a tak se šlo do posledního dějství za stavu 12:7. Góly opět padaly jak na běžícím pásu. Když na ukazateli skóre svítilo 17:11, poslední slovo patřilo ještě dvakrát Amatu, který korigoval na konečných 17:13. Třicet gólů v jednom zápase ještě v letošním roce nepadlo, toto je rekord!

Vysmátý zmije Pardubice – SDH Kostelec 9:5 (4:1, 3:2, 2:2). Branky: Závodník 3, Berger 2, Kusý, Florián, Štěpán, Švadlenka – Paraj 3, Kamarád, Studnička. Rozhodčí: R. Budinský – Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Bez využití. O všem rozhodla první třetina, kdy po vyrovnávacím gólu Kostelce na 1:1 Pardubičtí převzali iniciativu a začali střílet góly. Naopak útoky „hostí" končily u brankáře Kosiny. Za stavu 5:2 kostelecký Kamarád neproměnil sólo. Po třetím gólu „hostí" musel gólman SDH Petr Novák ještě dvakrát lovit puk ze své sítě, a tak do závěrečného dějství se šlo za stavu 7:3. Už tak prořídlé řady Kostelce opustil nemocný Kotajný, přesto sedm bojovníků svěřence Františka Jablečníka dokázalo dvěma rychlými góly korigovat stav na 7:5. Tým „zmijí" pak přežil dvě oslabení, Kosina byl v palbě střel, ale nikdo ho nepřekonal. Naopak favorit utkání dvěma góly rozhodl o zaslouženém vítězství.

Sokol Česká Bělá – HC Bítovany 6:9 (2:2, 3:2, 1:5). Branky: Klement 2, Rakušan, Machota, Buchal, Kubát – Mašík 4, R. Formánek 3, Z. Formánek 2. Rozhodčí: Ježek – Havel. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Ve slušně hraném zápase se oba soupeři střídali ve vedení. Rozhodnutí přinesla až druhá polovina třetí třetiny, ve které zkušení hráči Bítovan své šance proměnili, ale domácí nikoliv. Za stavu 6:5 přišel ve vývoji zvrat, když dosud osmý tým tabulky nasázel soupeři z vyšších pater čtyři góly.

Road Cafe Pardubice – AHC Čankovice 7:6 (1:2, 4:2, 2:2). Branky: Cincibuch 3, Cach, Hrůza, Tomášek, Vilím – Meduna, Havelka, Chocholouš, Kostkan, Douděra, Horáček. Rozhodčí: Kolář – Ježek. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. Souboj šestého se sedmým přinesl dramatickou podívanou, ve které domácí šli do vedení, ale soupeř do první přestávky otočil na 1:2. Poté však tahali za delší konec Pardubičtí (4:2, 5:4, 7:5). V 56. minutě sice Horáček přidal kontaktní gól pro AHC na 7:6, ale ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo.

Torpedo Pardubice – Holomci Jezbořice 8:10 (2:2, 3:5, 3:3). Branky: Paleček 3, Kmošek 3, Jozíf, Kučera – Kněžour 4, Poloprudský 3, Blaháček 2, Malinský. Rozhodčí: Schaffer – Voltner. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Dle postavení v tabulce byl tým Jezbořic favoritem. Svoji roli sice potvrdil, ale měl se soupeřem, který se dostavil pouze s osmi hráči v poli hodně práce. Za stavu 3:3 utekli hosté na 3:6, ale Torpedo dokázalo kontrovat na 5:6, byť mu viditelně docházely síly. Odpočatí vstoupili do závěrečné části Pardubičtí, kteří se jen tak nechtěli vzdát. Vyrovnali na 7:7, za stavu 7:9 Kmošek dal kontaktní gól na 8:9, ale poslední slovo měl Poloprudský (ten navíc neproměnil v 56. minutě trestné střílení), který svým třetím gólem upravil na konečných 8:10.

Wignes Pardubice – ZH Pardubice 9:14 (4:3, 5:5, 0:6). Branky: Komárek 3, Tichý 2, Kašpar, Liška, Gwozdiak, Jakoubek – Havrda 3, Kubelka 3, Koblížek 2, Martinec 2, Mlateček 2, Čermák, Šindler. Rozhodčí: Bohuněk – Brázda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Favorit sice získal dvoubrankové vedení (0:2, 1:3), ale soupeř během sedmi vteřin stav srovnal na 3:3, aby šel k první přestávce s jednobrankový vedením. Nástup do druhé třetiny patřil ZH, která otočila stav až na 5:7, ale pak přidal Wignes čtyři góly a bylo 9:7. Těsně před druhou přestávkou „závodka" vstřelili osmý gól. V polovině závěrečného dějství, kdy se stav změnil na 9:10 favorit konečně zabral a čtyřmi góly dokráčel ke třem bodům. Na ně se tentokrát hodně nadřel.

Hokejisté Skutče přetlačili na vlastním ledě Lanškroun

Hráči Skutče mají za sebou další kolo krajské soutěže mužů a tentokrát si počínali vítězně. Družstvo z Lanškrouna dokázali definitivně zlomit díky dvěma brankám v poslední třetině.

HC Skuteč – TJ Lanškroun 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 7:22 Hladík (Zoulík), 16:35 Kusý (Nevole), 18:02 Ligr (Cimburek, Herynek), 24:48 Vágner (Hladík), 55:00 Vágner, 55:42 Herynek (Cimburek) – 2:30 Poles, 36:22 Pražák, 37:36 Poles. Rozhodčí: Kukeně -Pitra, Říha. Vyloučení: 18:10 navíc 5+OK Janík (LA). Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 70.

Lanškroun, který tentokrát dorazil pouze s deseti hráči nepřijel body odevzdat lacino. Hosté začali daleko lépe a po zásluze se ujali ve třetí minutě vedení brankou Polese. Skuteč vyrovnala o pět minut později díky přesilové hře. Poté měli více ze hry domácí, ale zbytečná vyloučení opět vrátila do hry hosty a jen díky pozornému A. Herynkovi bylo skóre nerozhodné. Do konce první třetiny se ale domácí hráči dvakrát prosadili a první třetina směřovala ke konci za stavu 3:1. Ještě ve dvacáté minutě přišel nevybíravý zákrok hráče Janíka na domácího Bureše. Ten musel otřesen do nemocnice a Janík zamířil předčasně pod sprchy.

Dlouhou přesilovou hru domácí nezvládli a nedokázali ji využít. Vágner zvyšoval na 4:1 až v době, kdy byli hosté v plném počtu. Oslabení hosté i přes nepříznivý stav lépe bruslili a kombinovali. Po brankách Pražáka a Polese v 37. a 38. minutě se dokonce dotáhli na rozdíl jediného gólu.

Zápas tak nabídl definitivní rozuzlení až ve třetí části hry. V 56. minutě se ve skrumáži před brankou Lanškrouna nejlépe zorientoval Vágner a poslal domácí opět do dvoubrankového náskoku – 5:3. Ještě v téže minutě zužitkovali domácí přesilovou hru J. Herynkem.

Hostům tak přece jen v závěru utkání došly síly a o výsledku bylo rozhodnuto.

Zisk tří bodů zaručil domácím konečné třetí místo v dlouhodobé části soutěže. To je ovšem v tuhle chvíli úplně nepodstatné. Skutečtí si teď přejí aby byl „Bury" v pořádku a znovu brzy v kabině.

Skuteč: A. Herynek – Hladík, Kusý, Nevole, Bureš, Netolický – Vágner, Pražan, Klusoň, Škop, Zoulík – Cimburek, J. Herynek, Ligr.