Největší radost mají po minulém víkendu ve Skutči. Zdejší dorostenci totiž slaví třetí sezonu v řadě postup mezi čtyři nejlepší týmy Krajské ligy dorostu. Rozhodla o tom první třetina odvetného utkání se Žďárem nad Sázavou, kterou vyhráli 4:0. V semifinále hraném opět na dva zápasy se jim postaví Chotěboř. Druhý náš zástupce v této soutěži, hokejisté Hlinska, naopak prohrál i druhé čtvrtfinálové utkání v Litomyšli. Hlinečtí proto budou bojovat o konečné 7. místo.

Liga staršího dorostu

HC Chrudim – SKLH Žďár nad Sázavou 5:4 po SN (1:0, 3:3, 0:1).

Branky a asistence: Voldán (Pavelka), Jílek (Pavelka), Jílek (Pavelka), Novotný (Hudec, Hlaváček), roz. SN Hudec – Jankovský (Nečas), Nedvěd (Macky), Nečas (Geba), Marek. Vyloučení: 4:7. Využití 0:1. Diváci: 50.

Sestava HC Chrudim: Štěpánek – Javůrek, Kulhánek, Lenoch, Rázek, Felcman, Bílý – Topolská, Černý, Bor – Hlaváček, Novotný, Hudec – Voldán, Jílek Pavelka – Lang, Chmelík.

Marek Dvořák, trenér Chrudimi: „Opět pěkné a kvalitní utkání s velmi kvalitním soupeřem. Po vyrovnané první třetině jsme po několika šancích na obou stranách načali skóre a do poloviny utkání jsme vedli již 4:1. Pak na nás asi dolehla tíha okamžiku a soupeř poměrně lacinými brankami snížil na 4:3. Třetí část byla opatrnější, ale Žďáru se podařilo vyrovnat. Na nájezdy jsme byly tentokrát šťastnější – trefil se pouze Hudec a brankář Štěpánek neinkasoval ani jednou."

Liga mladšího dorostu

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Chrudim 7:1 (2:0, 1:1, 4:0).

Branka Chrudimi: Kroužel (Pavlata). Pouze dvě třetiny dokázali hosté držet krok se soupeřem. Ve třetí jim ale došla síla a Třebíč toho využila.

Sestava HC Chrudim: Ryba (Matoušek) – Odehnal, Obr, Voženílek, Vltavský, Kmoníček, Kazda, Kroužel, Pavlata, Formánek, Langr, Svoboda, Franc, Hrdlička.

Krajská liga dorostu

2. zápasy čtvrtfinále play off:

HC Skuteč – HC Světlá nad 4:1 (4:0, 0:0, 0:1).

Branky: 5. Kašpar (Cimburek), 14. Cimburek (Kašpar), 17. Hájková (Václavek), 18. Kašpar (Vařejčko) – 52. Trupl (Pokorný).

První branku vstřelili domácí s velkým štěstím, Cimburek přiklepl puk Kašparovi, který s tečí o brusli odstartoval kanonádu. Hosté se sice tlačili do útoku, ale bez úspěchu v zakončení. naopak na druhé straně si ve 14. minutě Cimburek vyměnil puk s Kašparem a zvýšil na 2:0. Za další tři minuty domácí opět slavili, po nahrávce Václavka se prosadila reprezentantka Hájková. Gólový účet domácích uzavřel v 18. minutě Kašpar trefou do šibenice. Drouho třetinu domácí zcela kontrolovali a soupeře do ničeho nepustili. Světla se znovu dostala do hry až v závěrečném dějství, kdy osm a půl minuty před koncem využil přesilovku Trupl, ale na víc už to nestačilo. Vzhledem k remíze z prvního utkání se Skuteč díky nedělní výhře opět probojovala do semifinále, ve kterém vyzve zítra od 16:30 hodin Chotěboř. Druhou semifinálovou dvojici tvoří dvojici Lanškroun a Litomyšl.

Sestava HC Skuteč: M. Dostál – M. Barták, Bouška, Cimburek, Florián, Hájková, Kašpar, Lemberk, Síla, Štirský, Václavek, Vařejčko, Žák.

HC Litomyšl – HC Hlinsko 11:0.

V odvetném utkání čtvrtfinálové série play-off byli domácí jasně lepší a zaslouženě zvítězili. Hlinečtí budou pokračovat tuto neděli utkáním o konečné 7. místo.

Sestava HC Hlinsko: Sodomka – Vávra, Trögner, Hamák, Pešek, Vařečka, Kvapil, Pospíšil, Vamberský, Kovárník, Menc, Novák, Bouška, Adámek.

Krajská liga starších žáků

O titul

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Chrudim 7:3. Chrudimští hokejisté nestačili na druhý tým tabulky ze Žďáru.

O umístění

HC Hlinsko – TJ Lanškroun 3:8 (1:2, 0:2, 2:4)

Branky Hlinska: Novák 2, Trögner. Hlinečtí drželi s hosty krok pouze v první třetině, na začátku druhé třetiny neproměnili dva samostatné nájezdy a přesilovku 5:3. Naopak po jejím skončení inkasovali a od té doby jako by byl na ledě jenom jeden tým – ten z Lanškrouna.

Sestava HC Hlinsko: Švec – Adámek, Drapáková, Sekyra, Schweinfurter, Picka, Pospíšil, Novák, Trögner, Mikeš, Kudláček, Pudil, Hladký.

Krajská liga mladších žáků

O titul

K dalšímu zápasu nadstavbové části krajské soutěže mladších žáků zavítal do Chrudimi soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Své kvality prokazoval již od samotného úvodu zápasu a nakonec zvítězil 7:1. Se stejným soupeřem prohráli Chrudimští i druhé víkendové utkání, které se tentokrát hrálo na ledě ve Ždáře nad Sázavou.

HC Chrudim – SKLH Žďár nad Sázavou 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)

Branky: Štrup – Martinů 2, Procházka, Šmíd, Grygar, Polívka, Doležal. Soupeř ze Žďáru nad Sázavou své kvality prokazoval již od samotného úvodu zápasu, kde se v první třetině ujal dvoubrankového vedení. V prostřední části hry nejprve hosté zvyšovali na tříbrankový rozdíl, Chrudimští však vzápětí v přesilové hře korigovali. V závěrečné třetině však domácí fyzicky odpadli a soupeř toho využil. Celkové skóre zápasu se tak vyšplhalo na 1:7, což bylo vzhledem k prvním dvou odehraným třetinám kruté.

Sestava HC Chrudim: Makkai – Klas, Štěpánek, Štrup, Musílek, Pazdera, Khom, Vašek, Drahokoupil, Kabelka, Smejkal, Kašpárek, M. Dvořák, F. Dvořák, Procházka, Pirner, Kubant, M. Chvojka, D. Chvojka.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Chrudim 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Branky: Doležal 5, Pelikán 2 – Štěpánek 2, M. Chvojka. Odveta na ledě ve Žďáru nad Sázavou v úvodu připomínala sobotní utkání. Žďár se opět dostal do rychlého dvoubrankového vedení, když první gól vsítil už v osmé vteřině(!) utkání. Druhá třetina byla již vyrovnanější a hosté ji dokonce vyhráli 2:1. Do třetího dějství nastoupil chrudimský tým plný odhodlání utkání zvrátit a povedlo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Pak ale opět zaúřadovali hokejisté z Vysočiny a dvěma rychlými góly zlomili odpor hostí.

„Kluci sice nepolevili, ale prostě nám dnes chybělo to střelecké štěstí. Tým domácích byl jednoznačně lepší, ale dokázali jsme si, že i s takovými týmy se dá hrát vyrovnaná partie," zhodnotil utkání trenér Chrudimi Přemysl Štrup. „O tomto víkendu zavítáme do Pardubic, kde si doufám spravíme po tomto bodovém půstu chut," dodává kouč chrudimských hokejistů.

O umístění

HC Hlinsko – TJ Lanškroun 1:8 (0:2, 1:2, 0:4)

Branka Hlinska: Vrána. Po celé utkání byli hosté lepší a zaslouženě vyhráli.

Sestava Hlinska: Dalecký, Kacer – Ondráček, Vrána, Hejduk, Fiala, Kudláček, Bříza, Marek, Beran, Kučera, Korec, Machura, Vodvárka, Kavalír.

Střípky ze světa hokeje mládeže

Kristýna Hájková v reprezentaci! Opora dorosteneckého týmu HC Skuteč se v únoru zúčastnila dalšího turnaje čtyř zemí s reprezentací U15. Po výhrách 11:2 s Rakouskem, 4:1 s Německem a 6:1 se Švýcarskem Češky turnaj ve Dvoře Králové nad Labem jasně ovládly. Kristýna si během turnaje připsala jednu asistenci.

Mladší žáci Chrudimi si zahrají ve Švédsku. Začátkem března se tým mladších žáků HC Chrudim vydá na hokejový zájezd do Švédska, kde sehraje čtyři přátelská utkání s věhlasnými místními týmy. Zájezd zároveň bude přípravou na chystaný 3. ročník Chrudim City Cupu, který se uskuteční v termínu 25. až 27. března. Více se dočtete v pondělním vydání.