Chrudimští vprvním vzájemném utkání zvítězili na ledě tohoto západočeského soupeře 3:1 a nehodlali klopýtnout ani vdomácím prostředí, zvláště ne proto, že měli za sebou sérii třinácti vítězství vřadě. Třináctka jim však zřejmě přinesla smůlu, neboť Rokycany jejich šňůru přetrhly dvěma slepenými góly vrozmezí necelých tříminut.

Chrudim– Rokycany 1:2

Prvních třicet minut zápasu měli domácí drtivou územní převahu, ztroskotávali však na vynikajícím brankáři Šulanovi, anebo na vlastní neschopnosti vstřelit gól. Jedinou výjimkou byla akce ve 14.minutě, kdy si na Beránkovu nahrávku od mantinelu najel Potůček a střelou mezi betony gólmana otevřel skóre.

Postupem času hosté začali vyrovnávat hru a ve 47.minutě se jim povedlo při početní výhodě srovnat iskóre Herzigem. Nečekaným obratem byli Chrudimští zaskočeni a za necelé tři minuty bylo ještě hůř, když skóre definitivně otočil Vrba na 1:2. Rokycanští se potom zatáhli do obrany a domácím se nepovedlo srovnat ani při 4Otivteřinové power play 5na 3.Nervózní závěr vyústil vřadu šarvátek.

Branky a asistence: 14.Potůček (Beránek, Polák)– 47.Herzig (Kovařík, Kreuzman), 50.Vrba (Kreuzman, Bednář).

Rozhodčí: Hribik– Kis, Padevět. Vyloučení: 10:12, navíc Král (Ch)a Švík 10OT. Využití: 0:1. Diváků: 530.Třetiny: 1:0, 0:0,0:2.

Sestava HC Chrudim: Němec– Suchý, Klaus, Vyskočil, Fejgl, Šafařík, Doseděl, Kuncl– Klejna, Zohorna, Bělohlávek– Valko, Král, Horák– Stavenský, Buchal, Žák– Polák, Beránek, Potůček.

Chrudimské hokejisty čeká vprolínací části soutěže již pouze sobotní utkání vKlášterci nad Ohří, kde se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu. Apak už musejí jenom čekat, jestli zatím druhé Benátky nad Jizerou vzávěrečných dvou zápasech také zakolísají. Pokud ne, tak by celek Chrudimě vystřídaly na špici společné tabulky a vnásledném play off by měly výhodu domácího prostředí vpřípadném rozhodujícím utkání každé série duelů.