Chrudim - Litoměřice 5:6 (1:0, 1:2, 3:4). Branky: Šídlo 2, Mach, Bečev, O. Polák. Ačkoliv domácí pětkrát vedli a soupeř jen dotahoval, nakonec v posledních pěti minutách nejen vyrovnal, ale poprvé se dostal do vedení a to již uhájil! V úvodu zápasu měli nejprve dvě šance domácí, když Bečev v oslabení ujel, ale puk namířil jen do brankáře Horáka. Pak ještě Švarc dojížděl puk, u kterého byl dříve gólman. Až v deváté minutě po pěkné kombinaci druhého útoku Šídlo (Polák) otevřel skóre 1:0. Chrudimští byli v této části hry stále aktivnější, ale scházela lepší koncovka (zásahy brankářů 3:12)!

V začínající 25. minutě brankář Horák dal přesnou přihrávkou šanci Šmejkalovi, jenž z úniku švihem nedal Hlavinkovi šanci 1:1. V téže minutě měli na holích šance Koreček a Šídlo, ale stav se neměnil. Soupeře vyrovnávací gól povzbudil, a tak více práce měl domácí brankář. V polovině zápasu došlo na obou stranách k výměně brankářů: přišli Cvrček resp. Lukeš. V 36. nejprve Mach ve spolupráci Bečevem a Tomáškem z úhlu propálil Lukeše 2:1, ale o tři minuty poté Ransdorf do odkryté části domácí svatyně pohodlně puk zasunul 2:2.

Hosté pouze s jedenácti hráči v poli dokázali v závěrečné části nejen držet s Chrudimí krok, ale nakonec v samém závěru otočili výsledek ve svůj prospěch. Ve 45. Šídlo (Machač) 3:2, ve 47. se dvakrát měnil stav. Nejprve Čichovský ze sóla vyrovnal 3:3 a poté Bečev ve spolupráci s Tomáškem 4:3. V posledních deseti minutách konečně oba týmy proměnily přesilovky, když v 52. Čichovský z odraženého puku rozesmutněl brankáře Cvrčka 4:4 a následně v 54. Polák znovu rozveselil své spoluhráče 5:4. V 56. Litoměřice v oslabení Zajanem srovnaly na 5:5 a o necelou minutu Smejkal poslal hosty poprvé do vedení 5:6. V poslední minutě (59:29) byl vyloučen hostující Ransdorf, Chrudimští po oddechovém čase nasadili power play, ale ta už na výsledku nic nezměnila.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka (30. Cvrček) Burkoň, Machač, Meier, Faltys, Pilař, Tichý Bečev, Haltuch, Tomášek Koreček, O. Polák, Šídlo Štěpánek, Kopečný, Kmošek Švarc, Mach, Brázda. Tento tým odehraje domácí odložené mistrovské utkání proti Milevsku v pátek 28. prosince od 20 hodin.

Svatopluk Šídlo, trenér: „Šlo o velice slušné přátelské utkání hrané v tempu, ve kterém jsme viděli hodně gólů. Příprava splnila svůj účel." Asistent Jaroslav Hlavinka doplnil: „Jsem s výkonem celého družstva spokojen, soupeř mě překvapil, že v jedenácti hráčích v poli vydržel. Hrál na brejky, prostě dobře. Čeká nás s ním neméně kvalitní odveta."