HC Chrudim - T. Brno 4:1

Domácí nastoupili vinou nemocí a zranění pouze s 13 hráči v poli (bohužel se potvrdila zlomenina palce u Fejgla a nově si Šafařík poranil koleno), a tak museli obránci Kvaššay a Konta vypomoci v útoku. Zejména druhému jmenovanému se tam ale nebývale dařilo.

V první třetině se toho na ledě příliš neudálo a zdálo se, že tato část zaslouženě skončí bezbrankovou remízou. Jedenáct vteřin před sirénou se však hosté díky Benýškově využití přesilové hry ujali vedení.

Po přestávce se úroveň hry přece jen zvedla a ve 27. minutě v rozmezí 17 vteřin domácí dokonale otočili výsledek. Nejprve vyrovnal v početní výhodě Daňo a do vedení dostal Východočechy při brejku a navíc faulovaný Konta (2:1).

Jinak ale bylo šancí jako šafránu a hrát se začalo prakticky až v závěrečném dějství, a to zejména zásluhou Chrudimi. Ve 46. minutě si vypracoval po svém typickém průniku vyloženou šanci Zadina, brankář Nešťák ale jeho střelu směřující do šibenice vytěsnil ramenem. O tři minuty později již ale brněnský gólman nestačil na dobře umístěný příklep Stavenského - 3:1.

V 52. minutě přišla nejhezčí akce zápasu a postaral se o ni slovenský obránce v chrudimských barvách Luboš Konta. Po nezištné nahrávce Žáka si učebnicově vychutnal Nešťáka a do prázdné klece zasunul čtvrtý úspěch.

Fakta - branky: 28. a 52. Konta, 27. Daňo, 49. Stavenský - 20. Benýšek. Rozhodčí: Kareš - Kis, Holeček.

Vyloučení: 8:8, navíc Matouš (B) 10 OT. Využití: 1:1.