Hlinsko - Č. Třebová 5:4 po SN (0:0, 2:2, 2:2 0:0, 1:0)

Branky: Brebera 2, Havel, Plachý, Šír Šula, Jindřich, Fousek, Vlček. Rozhodčí: Kratochvíl Kis, Schaffer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 250.

Úvodní třetina nepřinesla žádný gól. Hosté měli sice více ze hry, tyč ale nastřelil na druhé straně Plachý. Ve 22. minutě při výhodě dvou hráčů v poli otevřel skóre Brebera a hned o minutu později se před brankou hostí náhle objevil Havel a bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Ve 36. minutě se poprvé prosadili Českotřebovští, při přesilovce snížil Šula. Následovalo vyloučení Štěpánka se Šírem a soupeř neměl problém vymazat manko Jindřich 2:2. V závěrečném dějství tlak hostí postupně sílil a ve 48. minutě je poslal poprvé v zápase do vedení Fousek. Chvíli nato navíc pohotová střela Vlčka od modré znamenala 2:4. Svěřenci trenéra Schweinfurtera se ale dokázali zvednout, vrhli všechny síly do útoku a během 57. minuty stav srovnali. Po kombinaci Šír Plachý vstřelil posledně jmenovaný kontaktní gól a krátce po rozehrání vyrovnal Brebera na 4:4. V pětiminutovém prodloužení oba týmy pozorně bránily, a tak došlo na samostatné nájezdy. Rozhodující trefa přišla již při první sérii, kdy byl úspěšným střelcem Šír, když další exekutoři vyšli naprázdno. Domácí zaslouží pochvalu za bojovnost, obětavost a vypořádání se s nepříznivým stavem, který dokázali otočit.

Sestava HC Hlinsko: L. Černý Pazdera, Koželuh, Sobotka, Šír, M. Černý, Hron Havel, Zídek, Plachý Brebera, Štěpánek, Dítě Boguaj, Tulis, Zdražil.

Polička - Chrudim.

Zápas skončil včera po uzávěrce.

Další výsledky

Litomyšl - Choceň 8:6 (2:0, 2:6, 4:0). Branky: Dvořák 2, Skoumal 2, Zavřel 2, Š. Švec, Budina Krejza 2, T. Prachař 2, Pochobradský, Šejba. Rozhodčí: Prchal Padevět, Potůček. Vyloučení: 3:4, navíc Dvořák Krejza 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 352.

Chotěboř - Moravská Třebová 4:6 (1:1, 3:3, 0:2). Branky: Dvořák, Kadlec, Müller, Hajšman Aulehla 2, Rosendorf, Maška, Čikl, Faltus. Rozhodčí: Doležal Přichystal, Veverka. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 350.

10. Ledeč n. S. 4 0 0 0 4 10:41 0

Příští program 5. kolo, neděle 18. října, 17.00: Choceň - Polička, Ledeč nad Sázavou - Litomyšl, Česká Třebová  - Světlá nad Sázavou, Moravská Třebová - Hlinsko, 18.00: Chrudim - Chotěboř. (re)