VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzájemná spolupráce hokejových klubů potvrzena

Chrudim - V rámci pátečního přátelského hokejového utkání dvou extraligových klubů (Pardubice - Sparta 3:1) a u příležitosti 40. výročí zprovoznění chrudimského zimního stadionu se uskutečnila „tiskovka", na které Pardubice a Chrudim potvrdily hlubší spolupráci, kterou chtějí navázat na oboustranně výhodnou součinnost z předchozích let.

1.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: František Géla

Jan Hrabal, media koordinátor HC ČSOB Pojišťovna Pardubice představil hlavní aktéry za předsednickým stolem: Petr Řezníček, starosta města Chrudim, Ondřej Šebek, generální manažer pardubických hokejistů, Miloš Vavřička, předseda HC Chrudim a Pavel Rohlík, sportovní ředitel mládeže pardubického klubu.

Úvodní slovo měl starosta města Chrudim Petr Řezníček: „Spolupráce Chrudimi a Pardubic může určitě přinést své plody a hokej jako jeden z fenoménů českého národa si o to přímo říká. Vzdálenost jedenácti kilometrů mezi těmito městy dává šanci pro spolupráci klubů v oblasti mládežnického sportu. V Pardubicích je prostor pro naše nejlepší sportovce, kteří mají perspektivu, mohou zde najít třeba i lepší podmínky pro svůj sportovní růst, následně se dostat i do reprezentace. Nakonec, od nás z Chrudimi jsme vypustili do světa i jednoho z úspěšných hokejistů Petra Průchu. Právě tento hráč je příkladem pro další kluky i v Chrudimi se může narodit někdo, kdo to dotáhne do extraligy, a v případě Petra až do NHL"

Ondřej Šebek, generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: „Spolupráce v oblasti mládeže mezi Pardubicemi a Chrudimí probíhá již dlouhá léta vzhledem k tomu, že oba stadiony jsou blízko od sebe. Došlo i ke shodě lidí ve vedení obou klubů. Prvním společným projektem je start týmu HC Chrudim v lize mladšího dorostu. Toto družstvo je složeno z kmenových hráčů Chrudimi a Pardubic. Ta spolupráce má nějaké mantinely a budeme rádi, když se bude prohlubovat i v dalších letech."

Miloš Vavřička, předseda HC Chrudim: „My jsme spolupráci s Pardubicemi navázali již před řádkou let, ale spíše se týkala žákovských kategorií. Dnes zde hrajeme již třetím rokem celostátní ligu staršího dorostu, a to samozřejmě už ve spolupráci s Pardubicemi. V letošním roce na mládežnické úspěchy navázali junioři, kteří si v kvalifikaci vybojovali účast v I. lize. Už zde scházel pouze ligový mladší dorost, což se ve spolupráci s Pardubicemi podařilo zajistit, takže od nastávající sezony zde budeme mít tři ligové mládežnické kategorie. Pokud se podaří úspěšně bojovat na úrovni Pardubice extraliga, Chrudim liga, nic by nebránilo tomu, abychom pokračovali v třešničce na dortu, která by vyústila v to, že i v kategorii dospělých bychom dostali chrudimské mužstvo do celostátní soutěže. Na novou hokejovou sezonu se velmi těšíme a věříme, že v ní budeme i ve spolupráci s pardubickým klubem úspěšní."

Pavel Rohlík, sportovní ředitel mládeže pardubického klubu: „Spolupráce bude výhodná pro oba kluby, když se de facto spojíme v jeden. Kluci v Pardubicích a Chrudimi půjdou společnou metodikou, kterou jsme u nás v klubu nastavili. Bude se ale jednat i o propojení trenérské, myslím si, že trenéři jsou na jedné lodi. Spolupráce se však neomezuje pouze na kategorii mladšího dorostu, bude navázána ve všech mládežnických kategoriích." (dom)

Autor: Redakce

1.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Školní zápisy. Ilustrační foto

Město Chrudim otevře osm prvních tříd

Také v příštím týdnu (od 24. 4.) budou Technické služby pokračovat v blokovém čištění městských komunikací.

Čištění ulic bude pokračovat i v dalším týdnu

Festiválek na klíček zaplnil slatiňanskou sokolovnu

Chrudim, Slatiňany – Pátý ročník Festiválku na klíček uspořádaly v sobotu Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim ve spolupráci s Domovem sociálních služeb Slatiňany.

Kosáci se bavili na chrudimském náměstí

Chrudim – Zábavný jarmark nazvaný Kterak Kosáci Auroru v Chrudimi pokořili aneb Jak to bylo před sto léty se uskutečnil v sobotu na Resselově náměstí. 

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. dubna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Betlém zaplní Svatojiřský jarmark

Hlinsko – Celodenní Svatojiřský jarmark se uskuteční v pondělí Na Betlémě a v prostoru před Orlovnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies