VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oxidům se daří v pohodlí

Redaktor Deníku Marek Nečina nejen o škodlivinách v ovzduší.

23.1.2008
SDÍLEJ:

Redaktor Deníku Marek Nečina.Foto: DENÍK/Archiv VLP

Mám vživé paměti prachem obsypané stromy vlesích u Vápenného Podola. Mnozí si vzpomenou i na mnohametrové vlající zelené trsy uprostřed koryta Chrudimky. Vždycky vlétě na těch dlouhých a pružných vláknech vyrazily drobné, bílé květy. Docela hezká podívaná. Umožněná ale, bohužel, jen příliš vysokou koncetrací fosfátů a dalších živin vříční vodě. A tak by se dalo pokračovat, změny klepšímu jsou vidět na každém kroku. Vždyť kdo věděl třeba před dvaceti lety něco o tepelných čerpadlech?

Ale abych nebyl kté „radostné“ současnosti jen zbytečně a nepřiměřeně loajální… Dříve jsem dokázal přejít ulici vChrudimi, ve Slatiňanech nebo vHeřmanově Městci na první pokus. Dnes to leckdy nesvedu - a ještě se přitom dusím.

Co tím chci říct? Jen tolik, že zdaleka nemáme vyhráno. Největší nebezpečí nám totiž hrozí od nás. Od návykové drogy vlastního pohodlí. Tuhle chemikálii totiž všechny ty zlořečené oxidy naprosto milují.

23.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies