VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.12.2015

Slavná „Rybovka" odstartuje Vánoce

Chrudim - I letos se na chrudimském Žižkově náměstí v předvečer Štědrého dne sejdou Chrudimáci, aby zahájili nejkrásnější svátky v roce společným zvoláním „Hej mistře, vstaň bystře".

21.12.2015

Přijďte si ve středu společně zazpívat "Rybovku"

Chrudim - Chrudimská beseda, pěvecké sbory a muzikanti zvou širokou veřejnost v předvečer Štědrého dne na nejoblíbenější českou vánoční mši od Jana Jakuba Ryby. Zazpíváme si ji společně pod širým nebem

21.12.2015

Skořápky a olovo prozradily budoucnost

Třemošnice - Čtyřlístkové zpívání se v Třemošnici stalo již nedílnou součástí předvánočního ruchu. 

17.12.2015

Nenechte si ujít koncert pražského ženského sboru na Žumberku

Pražský ženský komorní pěvecký sbor Collegium Cantantium vás zve na vánoční koncert, který se uskuteční v sobotu 19. prosince v 18 hodin v kostele Všech svatých na Žumberku.

15.12.2015

Kamila Skopová: Vánoce na nás působí magickou mocí

Oldřetice - Výtvarnice a spisovatelka Kamila Skopová, která žije a tvoří na své chalupě v Oldřeticích u Skutče, má v těchto dnech napilno. Při výstavách a besedách představuje vánoční svátky tak, jak je prožívali naši předkové a její dekorace dokážou vrátit čas o staletí zpátky. O vánočních svátcích se krásně rozepisuje ve svých knihách. Ve vánočním seriálu budeme s jejím svolením citovat z publikace, která nese název Hody půsty masopusty.

11.12.2015

Víkend ve skanzenu bude zážitkem

Veselý Kopec - Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Štědrý večer nastal, pokračuje v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska ještě do neděle 13. prosince.

10.12.2015

Slavoj zve na dva nědělní koncerty

Licibořice, Moravany - Chrudimský smíšený pěvecký sbor Slavoj Chrudim pořádá v neděli 13. prosince adventní koncerty v Licibořicích a Moravanech. 

9.12.2015

Dobročinný bazar pomůže Terezce Vargové

Chrudim - Sbor Českobratrské církve evangelické Chrudim pořádá tuto neděli na evangelické faře v Chrudimi od 10:30 do 14:30 Adventní benefiční trh.

9.12.2015

Vánoční koledy zazní na šesti desítkách míst

Východní Čechy – V šesti desítkách měst a obcí ve východních Čechách se dnes v 18 hodinách sejdou lidé, aby si společně zazpívali vánoční koledy.

8.12.2015

Kam za kulturou a zábavou

Chrudimsko - Přinášíme vám tipy a pozvánky na akce na nadcházející dny.

4.12.2015

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

4.12.2015

Těšíte se na zpívání koled? Ještě je čas se k nám připojit!

Chrudim - Ve středu budou lidé ve víc než padesáti českých městech a obcích, ale i v zahraničí, zpívat nejkrásnější koledy. Projekt se uskuteční i v našem okrese, a to na třech místech: v Chrudimi, Luži a Bojanově.

3.12.2015

Také na Chrudimsku se rozezní pět koled

Chrudimsko - Ve středu 9. prosince se sejdeme na náměstích a návsích a společně si zazpíváme koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.

3.12.2015

Za anděly a krásou do Regionálního muzea v Chrudimi

Chrudim - /VIDEO/ Přichází čas adventu a v Regionálním muzeu v Chrudimi se koncem minulého týdne uskutečnila krásná vernisáž plná kouzla tohoto času pod názvem „Andělé". Autorka Monika Jará, velmi významná výtvarnice z nedaleké Horky, představuje své milované anděly v různém provedení. Během vernisáže se mohly přítomné ženy pokochat nejen krásou andělů, ale i různých originálních cínovaných šperků rovněž z dílny paní Moniky.

1.12.2015

České koledy se rozezní také v arboretu lužské léčebny

Chrudimsko - Ve více než padesáti městech a obcích v České republice budou lidé dobré vůle zpívat nejkrásnější české koledy. K této tradiční akci pořádané Deníkem se připojíme i my. Projekt Česko zpívá koledy odstartuje ve středu 9. prosince v 18 hodin.

30.11.2015

V knihovně ožil svět Harryho Pottera

Chrudim - Desítky dětí navštívily v sobotu Městkou knihovnu Chrudim. V rámci Dne pro dětskou knihu se zde uskutečnil program doslova plný čar a kouzel.

30.11.2015

OBJEKTIVEM: Sněhuláci hráli na náměstí hokej

Proseč - Několik hodin před rozsvícením vánočního stromku na prosečském náměstí se uskutečnily Adventní hrátky pořádané městem a Klubem Hnízdo Proseč.

27.11.2015

První adventní víkend bude plný výstav i jarmarků

Chrudimsko - Během nadcházejícího víkendu se postupně rozsvítí vánoční stromky nejenom na náměstích měst regionu.

26.11.2015

CD s názvem „Daruj písničku" věnují Klíčenky dárcům krve

Chrudim - Pěvecký soubor Klíčenky bude i v letošním roce zpívat společně s námi české koledy na chrudimském náměstí 9. prosince. Tento předvánoční čas má uskupení dětí a dospělých hudebníků nabitý vystoupeními a navíc natáčí v pořadí již šesté CD. Jmenuje se Daruj písničku.

26.11.2015

Partička vyprodává kulturák ve Skutči

Skuteč - Naposled ve Skutči dvakrát vyprodali Kulturní klub. Teď se Partička ve složení Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol a Igor Chmela vrací na místo činu.

23.11.2015

Zámek v Chrasti se proměnil v dílnu

Chrast - Na zámku v Chrasti se v sobotu konal Vánoční jarmark.

20.11.2015

Pískomil se vrací: Vyhrajte vstupenky!

Chrudim - Kapela pro děti a rodiče PÍSKOMIL SE VRACÍ se opravdu s velkou radostí vrací do Chrudimského Kina 1.12. od 17 hodin. Tentokrát se speciální mikulášskou šou věnovanou jak jinak než Mikulášům, čertům a andělům. Pískomil osobně garantuje ten nejlepší rokenrolový mikulášský mejdan v Chrudimi!

20.11.2015

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

18.11.2015

Vstupenky na festival komedií jsou v prodeji

Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice v pondělí zahájilo předprodej vstupenek na šestnáctý ročník Grand Festivalu smíchu.

18.11.2015

Ve čtvrtek začínají Medové dny

Hlinsko - V Multifunkčním centru budou ve čtvrtek zahájeny již deváté Medové dny. Prodejní výstava včelích produktů pojednává o životě včel a jejich významu pro člověka.

6.11.2015

SOUTĚŽ: Hvězdou festivalu bude Robert Křesťan

Slatiňany - Hudebník Petr Šotta společně se svou kapelou Strunovrat pořádá 21. listopadu od 15 hodin ve slatiňanské sokolovně již 11. ročník folkového festivalu Slatiňanský vrabčák.

3.11.2015

Soutěž: Dyk s Vilhelmovou míří do Hlinska

Hlinsko - Vojtěch Dyk a Tatiana Vilhelmová jsou dvě hlavní postavy inscenace Bláznivý Petříček pod režijní taktovkou Petera Serge Butka na motivy filmu legendy francouzské kinematografie Jeana Luka Godarda.

3.11.2015

Rosické cihelně kralují věci
 z polí, dílen i domácností

Rosice u Chrasti - Bývalá cihelna v Rosicích u Chrasti ukrývá expozici stovek kusů staré zemědělské a hasičské techniky. Ve dvou podlažích budovy jsou ale v rámci stálé výstavy „Vesnice žije" k vidění i tisíce dalších předmětů běžné denní potřeby, užívaných přibližně před sto lety až před několika desetiletími v okolních i vzdálenějších domácnostech.

2.11.2015

Lidé se přišli rozloučit s letošní muzejní návštěvnickou sezónou

Chrudim - Řada Chrudimáků i lidí z okolí města si v sobotu odpoledne udělala čas pro návštěvu Muzea barokních soch v Chrudimi. Lákadlem přitom nebyl jen volný vstup do muzejních prostor, ale také bohatý doprovodný program spojený s „Dušičkovým loučením" s letošní turistickou sezónou.

30.10.2015

Sobotní program muzea nabídne víc než jen prohlídku modelu

Chrudim - Obyvatelé a návštěvníci Chrudimi si mohou prohlédnout model historické části města. Radnice si jej nechala vyrobit u specializované firmy, poprvé byl představen na přehlídce architektury na Pražském hradě. Model o rozměrech zhruba 1,5 krát 1,5 metru je zatím vystaven v Muzeu barokních soch.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies