VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.7.2016

Afrika se představí v září ve Skutči

Skuteč - V místním kulturním klubu vystoupí 10. září herci Divadla Járy Cimrmana.

19.7.2016

Neslyšící krásky a krasavci letos poznali i Pardubicko

Praha/Pardubice - Zastoupení regionu bylo hodně silné také na světovém finále.

18.7.2016

O slovo se hlásí Hlinecké duhové léto

Hlinsko - I o letošních prázdninách se v pondělí 18. července od 19 hodin otevře diváky nepříliš často navštěvovaný prostor střešní terasy Multifunkčního centra.

18.7.2016

V letním kině uctili oběti z Nice minutou ticha. Promítal se snímek o Hepnarové

Východní Čechy, Pardubice - Film se rozhodli uvést jako varovné memento.

15.7.2016

Žlebské Chvalovice slaví výročí 625 let

Žlebské Chvalovice – Již zítra, tedy 16. 7. 2016, se budou ve Žlebských Chvalovicích konat výroční oslavy 625 let od první písemné zmínky. Pro návštěvníky každého věku je připraven pestrý program na celý den.

15.7.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

15.7.2016

Soutěž: Na Lichnici je zítra tradiční festival

Třemošnice – Polovina července patří na Lichnici již řadu let milovníkům folkové muziky. A nejinak je tomu i letos.

14.7.2016

Kniha popisuje službu na státní hranici

Třibřichy – Třibřišský rodák Stanislav Kábele se ozval s novým dílem pojmenovaným „Pohraniční stráž v pamětech a činech současníků".

13.7.2016

Nenechte si ujít Veselokopecký jarmark

Veselý Kopec – O nadcházejícím víkendu v době od 9 do 17 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark.

13.7.2016

Otázka pro Kamila Handlíře, pořadatele festivalu Folk na Lichnici

Třemošnice - Další ročník festivalu Folk na Lichnici se rychle blíží. Kdy se koná a na co se mohou návštěvníci těšit?

12.7.2016

Barokní hudba rozezněla kostel

Heřmanův Městec – Po swingovém zastavení s Ondřejem Havelkou na nádvoří zámku se XII. ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje vrátil do svého autentického prostředí.

8.7.2016

Skončil festival Loutkářská Chrudim

Chrudim - Čtrnáct představení v hlavním programu, patnáct v inspirativním, další představení a přednášky v doplňkovém programu, několik představení mimo program, šestnáct seminářů, dílny a koncerty. Takový je účet 65. Loutkářské Chrudimi, která ve středu skončila.

8.7.2016

Hubertův Country festival už má tradici

Hlinsko – Atmosféra hlineckého Betléma jako by byla stvořená pouze k folklóru. Ale kdo navštívil alespoň jeden z předchozích 3 ročníků Hubertova country festivalu, ví, že této historické části města sluší i country a bluegrass.

7.7.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

7.7.2016

Pod vedením mima z Argentiny vytvořil hlavní kus loutky herec

Chrudim – I když jsou prázdniny, v budově Základní školy Bohemia to v uplynulých dnech dál žilo. Ze tříd se ozýval potlesk, hlahol a smích, neboť se sem nastěhovali účastníci seminářů, které se konali v rámci Loutkářské Chrudimi.

7.7.2016

Vysvědčení předával i hasič

Chrudim - Základní škola Školní náměstí uspořádala v Muzeu barokních soch slavnostní vyřazení devátých ročníků a opět v duchu tradice byla přítomna i významná osobnost pocházející z Chrudimi, který by dětem ukázala, co vše lze v životě dokázat snahou a pílí. Letos byl pozván chrudimský hasič Jan Štěrba.

4.7.2016

Rytíři na vraných ořích cválali parkem

Chrudim – Festival Loutkářská Chrudim je v plném proudu a žije to nejen na divadelních prknech, kde se hrají představení pro malé i velké diváky po celý den.

1.7.2016

Sbor odjíždí na Slovensko

Chrudim – První červencový víkend je ve Svidníku, slovenském partnerském městě Chrudimi, už tradičně vyhrazen městským slavnostem. I zde se nedlouho po úspěšné součinnosti při výměně studentek středních zdravotnických škol za praxí uplatní přeshraniční spolupráce mezi městy. Slovo tentokrát dostane kultura.

1.7.2016

Svatba jde do finále, přichází čas na velkou kontrolu

Chrudimsko – Po přestávce se vracíme k seriálu věnovaném svatbám, který píše Lenka Vostradovská, dejme jí proto slovo:

30.6.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

30.6.2016

Z areálu u řeky bude znít muzika

Chrudim – Zítra vypukne opět po roce na chrudimském Janderově svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka

30.6.2016

Zámek se oblékne do svatebního šatu

Slatiňany – Mezi neoblíbenější místa pro konání svatebních obřadů na Chrudimsku patří již mnoho let zámek ve Slatiňanech. Od zítřka až do neděle se zámecké pokoje obléknou do svatebního hávu pro potěchu návštěvníků.

29.6.2016

V Chrudimi zítra zahajuje svátek loutkového divadla

Chrudim – Více než stovku loutkových představení pro dětské i dospělé diváky, semináře, dílny pro veřejnost, přednášky a koncerty nabízí letošní festival Loutkářská Chrudim. Jeho 65. ročník začíná zítra a končí ve středu 6. července.

25.6.2016

RADY DO ZAHRADY: Je čas na probírku nasazených plodů

Chrudimsko – U ovocných stromů ukončujeme probírku husté násady jablek, hrušek, broskví, meruněk a případně i drobnějších peckovin. Probírkou plodů zajistíme to, že nám stromy pokvetou i v příštím roce a budeme mít tak pravidelnou plodnost.

25.6.2016

Historický vlak pojede až do Slatiňan

Pardubice, Chrudim, Slatiňany – Pardubický spolek historie železniční dopravy pořádá dnes a zítra 10. ročník Parního víkendu v areálu železničního muzea na nádraží v Rosicích nad Labem.

24.6.2016

Svojšice opanuje festivalový nářez Plameny Rockfest

Svojšice - Vyhledávaný přírodní amfiteátr ve Svojšicích u Přelouče se stane dějištěm nového rockového festivalu. Plameny Rockfest vypuknou již zítra, v sobotu 25. června 2016. Návštěvníci přehlídky se mohou těšit na pořádný rockový nářez s ohnivou atmosférou.

23.6.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

17.6.2016

U Kraskova lze najít zlato a granáty

Kraskov – Zamyslete se chvíli nad názvem Kraskov. Co se pod ním skrývá? No přeci krásný kov. A tím nemůže být nic jiného než zlato. Ano, zlato se skutečně v okolí Kraskova nachází.

17.6.2016

Rýsuje se mezinárodní spolupráce

Chrudim - Jak asi většina z návštěvníků ví, Muzeum loutkářských kultur není čistě výstavní instituce, již od svých počátků se totiž věnuje také vědecké činnosti. V letošním roce se díky nově otevřenému badatelskému centru možnosti vědecké práce na poli loutkářství a loutkového divadla ještě prohloubily.

16.6.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies