VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brožura mapuje slatiňanský park

Slatiňany – Občanské sdružení Centaurea vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slatiňanech.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Patk u Slatiňanského zámku v letních měsících. Foto: Karel Dvořák

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní čtenář nalezne informace o dvacítce zdejších nejzajímavějších a pohledově nejkrásnějších keřů a stromů včetně fotografií.

Autorem brožury je dendrolog Vítězslav Haupt. Publikace je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

(man)

TISKOVÁ ZPRÁVA: Vyšla brožura o zámeckém parku ve Slatiňanech

Občanské sdružení Centaurea (sdružení zabývající se monitoringem a managementem a krajiny) vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slati-ňanech.

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní naleznete především ty nejzajímavější či pohledově nejkrásnější keře a stromy, které se v zámeckém parku vyskytují. Do brožury bylo vybráno na dvě desítky takových zajímavých a krásných dřevin. Ty jsou v ní stručně ale čtivě popsány a vyfotografovány. Mezi ty nejzajímavější patří například severoamerický šácholan přišpičatělý, jedny z největších kryptomerií japonských ve východních Čechách či vzácná parocie perská a jiné. Autorem brožury (textů i fotografií) je dendrolog Vítězslav Haupt.

Brožura byla vydána za podpory Pardubického kraje, města Slatiňany a soukromého sponzora. Je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

o. s. Centaurea (sdružení pro monitoring a management krajiny)

2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení