VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brožura mapuje slatiňanský park

Slatiňany – Občanské sdružení Centaurea vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slatiňanech.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Patk u Slatiňanského zámku v letních měsících. Foto: Karel Dvořák

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní čtenář nalezne informace o dvacítce zdejších nejzajímavějších a pohledově nejkrásnějších keřů a stromů včetně fotografií.

Autorem brožury je dendrolog Vítězslav Haupt. Publikace je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

(man)

TISKOVÁ ZPRÁVA: Vyšla brožura o zámeckém parku ve Slatiňanech

Občanské sdružení Centaurea (sdružení zabývající se monitoringem a managementem a krajiny) vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slati-ňanech.

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní naleznete především ty nejzajímavější či pohledově nejkrásnější keře a stromy, které se v zámeckém parku vyskytují. Do brožury bylo vybráno na dvě desítky takových zajímavých a krásných dřevin. Ty jsou v ní stručně ale čtivě popsány a vyfotografovány. Mezi ty nejzajímavější patří například severoamerický šácholan přišpičatělý, jedny z největších kryptomerií japonských ve východních Čechách či vzácná parocie perská a jiné. Autorem brožury (textů i fotografií) je dendrolog Vítězslav Haupt.

Brožura byla vydána za podpory Pardubického kraje, města Slatiňany a soukromého sponzora. Je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

o. s. Centaurea (sdružení pro monitoring a management krajiny)

2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies