VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se chystá v chrudimském okrese?

Chrudimsko - Přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

8.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

122. laskavý večer

Slatiňany – Vánoční písně staré i nové, zbožné i světské ve svátečně laděném programu Koledujme si můžete navštívit ve čtvrtek 11. prosince od 19 hodin ve Společenském domě v Tyršově ulici. Vystoupí Přemysl Rut a Markéta Potužáková. V průběhu večera bude podáváno malé pohoštění. Vstupné: 50 Kč, předprodej vstupenek v Infocentru Slatiňany (počet míst je omezen).

Vánoční koncert 
v Tuněchodech

Tuněchody – V sobotu 13. 12. 2014 se od 16 hod. v místním kostele uskuteční již tradiční Vánoční koncert pěveckého sboru Tuněchodští zpěváčci pod záštitou ZŠ Tuněchody. Do koncertů se pravidelně zapojují jako druhý sbor bývalé žákyně školy, nyní studentky středních a vysokých škol. Zazní jak typické vánoční koledy, tak moderní vánoční písně, trojhlasé černošské spirituály i sólové písně W. A. Mozarta či A. Dvořáka. Program zpestřují jak žáčci svojí  hrou na flétny, tak rovněž milý host – violistka Klára Pošvářová. Sbory a flétny vede a na varhany doprovází Marie Dostálová.

Vánoční jarmark
v Chrudimi

Chrudim – Všichni jste srdečně zváni na Vánoční jarmark, který pořádá Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim. Tato akce se bude konat ve čtvrtek 18. prosince od 8:00 do 17:00. Vánoční jarmark je součástí Dne otevřených dveří. Můžete se těšit na prohlídku školy, spojenou s výstavou a možným prodejem výrobků našich žáků.

Lovení Karlíka

Hlinsko – Každý den kolem sebe vidíme všudypřítomné příklady nevázanosti, Škeble Lanškroun naopak předvede příběh o dodržení pravidel. Hlavní hrdina Karlík je zcela posedlý svou loveckou vášní, ale vychování, vidina dobře placeného místa a možná trochu i zbabělost mu nedovolí překročit hranici tam, odkud by už nebylo cesty zpět. V tomto smyslu se Karlík podobá mnohým z nás, kteří se nakonec místo lovců staneme sami kořistí a dáme přednost konvencím a jistotám, abychom si případná dobrodružství nechali jen zdát. To není v době internetu nijak těžké, ale Karlík tyhle vymoženosti nemá, a tak si musí najít svůj vlastní způsob, jak zůstat sám a nezbláznit se. Divadelní představení začíná v Multifunkčním centru 8. prosince od 18:00.

S Ivou Pekárkovou 
o Nigérii

Chrudim – Poslední přednáška spojená s autorským čtením a autogramiádou se koná netradičně v úterý 9. prosince od 18:00 ve Vodních zdrojích. Spisovatelka žijící ve Velké Británii poznává Nigérii díky svému nigérijskému příteli a jeho rozvětvené rodině. Kromě svých zážitků z Nigérie představí své knížky, především poslední jmenující se Beton. Těšit se můžeme na autorské čtení i autogramiádu. Předprodej zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace a rezervace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Autor: Redakce

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies