VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se chystá v chrudimském okrese?

Chrudimsko - Přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

11.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Pátek

Beseda s Petrem Borkovcem

Dvakačovice – Evangelický farní sbor ve Dvakačovicích chystá v pátek 12. prosince od 17:00 hodin ve sborovém sále na faře čtení a debatu o psaní, překládání a o Berlíně, Severním Jadranu a Ukrajině s básníkem, prozaikem a překladatelem Petrem Borkovcem.

Ležácké podvečery – Lyra Da Camera

Ležáky – Ležácké podvečery pokračují i přes zimu řadou zajímavých pořadů. V pátek 13. prosince od 16 hodin bude na programu adventní koncert, účinkuje Lyra Da Camera.

Sobota

Vánoční běh do vrchu

Třemošnice – Vánoční běh do vrchu začíná 13. 12. 2014 od 13:00. Jedná se o 5. ročník běhu do vrchu na trase Křížovka-Běstvina-Županda-hřeben Železných hor, délka 3,7 km, převýšení 220 metrů.

Vánoční trhy v Podhradí

Podhradí – Na vánoční trhy můžete dorazit 13. prosince od 14:00 hodin do zdejší hospody. Od 16:00 hodin hraje cimbálová muzika.

Jarmark v Prachovicích

Prachovice – Rozsvícení vánoční výzdoby obce a základní školy s jarmarkem se uskuteční 13. 12. v 16:00. Čeká vás přivítání a přání paní starostky, vystoupení ZŠ a MŠ, jarmark, občerstvení.

Azylový dům v Hamrech vás zve

Hamry – Na pohádkové divadelní představení můžete přijít v sobotu 13. prosince 2014 ve 14.30 hodin do velkého sálu azylového domu v Hamrech u Hlinska (č. p. 107 – bývalý penzion). Budete vítáni. Těší se na vás naši dobrovolníci – herci, zaměstnanci i maminky z azylového domu, které připraví pohoštění. Vstup je zdarma.

K čemu je dobrá rozmrzelost, když se život odvíjí jinak, než jsme čekali? Takové přemýšlení bere jen sílu a radost ze života. Z každé situace se dá vytěžit dobro, když se ji naučíme brát jako výzvu…

O vánočního kapra

Prosetín – V sobotu 13. prosince  od 10:30 začíná na fotbalovém hřišti II. ročník zimní soutěže v požárním útoku O vánočního kapra. Ke zhlédnutí bude 50 útoků, přijedou týmy z celých východních Čech. Teplé občerstvení jako je grog, čaj, slivovice, rum zajištěno. K jídlu bude připravena gulášová a zabíjačková polévka, dále ovar, uzený z domácí udírny. Tyto pochoutky bude možno zakoupit i domů.

Vánoční jarmark ve Slatiňanech

Slatiňany – Město Slatiňany a Státní zámek Slatiňany  zvou na  vánoční jarmark v prostorách nádvoří a kuchyně slatiňanského zámku. Uskuteční se v sobotu 13. prosince od 10 do 17 hodin. Na návštěvníky čeká půlhodinová prohlídka vánočně vyzdobených  zámeckých pokojů. Reprezentační salony zazáří v působivém světle  lustrů a lamp. Procházka zámkem vyvrcholí v knihovně, která bude zařízena tak, jak si ji pamatovali poslední  majitelé. Návštěvníci se také mohou těšit na velký vánoční strom na nádvoří, možnost nákupu vánočních dárků, sladkých i slaných dobrot, několik hudebních a divadelních vystoupení. Například v 10, 11 a 12 hodin zazní fanfáry trubačů ze zámeckého balkonu, v 10.30 a ve 14 hodin se bude hrát loutková pohádka. Na 14.30 hodin je připravena ukázka práce s dravci. Od 16 hodin dětský sbor ZUŠ Slatiňany zazpívá koledy. Po celý den mohou děti  zdobit stromeček přinesenými ozdobami a prohlédnout si betlém. V 16.15 hodin se zámecký vánoční strom rozsvítí.  ⋌

Vánoční koncert v Tuněchodech

Tuněchody – V sobotu 13. 12. 2014 se od 16 hod. v místním kostele uskuteční již tradiční Vánoční koncert pěveckého sboru Tuněchodští zpěváčci pod záštitou ZŠ Tuněchody. Do koncertů se pravidelně zapojují jako druhý sbor bývalé žákyně školy, nyní studentky středních a vysokých škol. Zazní jak typické vánoční koledy, tak moderní vánoční písně, trojhlasé černošské spirituály i sólové písně W. A. Mozarta či A. Dvořáka. Program zpestřují jak žáčci svojí  hrou na flétny, tak rovněž milý host – violistka Klára Pošvářová. Sbory a flétny vede a na varhany doprovází Marie Dostálová.

8. ročník turnaje v mariáši

Chrudim-Píšťovy  – V sobotu 13. prosince se v prostorách mycího centra koná 8. ročník turnaje v mariáši. Závazné přihlášky na číslech 608 012 181, 605 814 730, startovné 270 Kč. Snídaně a oběd jsou zajištěny. Prezence je od 8 hodin.

Staré pecky a fláky
v Rosicích

Rosice – Hospoda Na Křižovatce pořádá v sobotu 13. prosince od 20 hodin Staré pecky a fláky.

Vánoční trhy v Klubu u Jáji

Klešice – V sobotu 13. prosince od 13 hodin začínají v Klubu u Jáji vánoční trhy.

Vánoce ve Svobodných Hamrech

Svobodné Hamry – O víkendu 13. – 14. prosince jste zváni do Hamerské krčmy ve Svobodných Hamrech u Hlinska, kde provoní Staročeské vánoce vanilkou, badyánem a speciality Vánoc.

Neděle

Modrá hvězda Vánoc

Chrast – Město Chrast vás srdečně zve na vánoční koncert swingové kapely Blue Star s názvem Modrá hvězda Vánoc. Koncert se bude konat ve vánočně vyzdobené kapli chrasteckého zámku v neděli 14. prosince od 17 hodin. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Městském muzeu Chrast za 110 Kč na osobu nebo před koncertem za 140 Kč.

Adventní koncert Malikchoru

Chrudim – V neděli 14. prosince v 16 hodin začíná v Husově sboru adventní koncert s pěveckým sdružením Malikchor,

Vánoční poštovní anděl na Lichnici

Lichnice – Výpravu na Lichnici za vánočním andělem (přiletí s překvapením pro každého), koledy a čaj můžete zažít na hradě 14. 12. 2014 od 14:00 hodin.

Nedělní šňůra Slavoje

Luže – V neděli 14. prosince se ve 14 hodin v kostele na Chlumku v Luži koná adventní koncert pěveckého sboru Slavoj.

Trhová Kamenice – Koncertní šňůra pokračuje v místním kostele v 16 hodin.

Chrudim – Na Slavoj můžete přijít v neděli i do evangelického kostela v Chrudimi v 18 hodin.

Adventní trh na faře

Chrudim – V neděli 14. prosince v 10.30 hodin se v evangelické faře v Pardubické ulici uskuteční adventní trh rukodělných výrobků a dárkového zboží. Výtěžek bude věnován Terezce Vargové na speciální rehabilitační program v Piešťanech, který není hrazen pojišťovnou.

Stříbrná neděle v Muzeu

Chrudim – Vánoční trhy, předvánoční atmosféra s koledami, nabídka dárečků od lidových výrobců – to vše vás čeká v neděli 14. prosince od 9 do 16 hodin ve velkém sále Muzea.

Vánoce ve Svobodných Hamrech

Svobodné Hamry – O víkendu 13. – 14. prosince jste zváni do Hamerské krčmy ve Svobodných Hamrech u Hlinska, kde provoní Staročeské vánoce vanilkou, badyánem a speciality Vánoc.

Kvintetky v nasavrckém zámku

Nasavrky – Město Nasavrky připravilo třetí adventní koncert, který se uskuteční 14.12. v 18:00 hodin. Vystoupí vokální seskupení Kvintetky, průvodní slovo bude mít Jana Trojanová.

Autor: Redakce

11.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda na silnici mezi Rohoznou a Trhovou Kamenicí.

Mazda nabourala do stromu, řidička utrpěla vážná zranění

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Chrudim - Je tomu sotva pár týdnů, co vedení futsalového celku Chrudimi prodloužilo s trenérem Felipem Condem spolupráci o další dvě sezony a nelení ani se stavbou kádru pro nadcházející ročník.

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies