VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival Jeden svět 2009 zavítal i do Chrudimi

Chrudim - V Chrudimi se odehraje další ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět 2009. Festival se již 11 rokem věnuje snímkům s lidsko-právní tématikou a je jedním z největších festivalů dokumentárních snímků v Evropě.

5.4.2009
SDÍLEJ:

Jeden svět v Agoře.Foto: Martina Šťastná

Pořadatelem festivalu je společnost při České televizi Člověk v tísni a festival je tento rok oficiální doprovodnou akcí předsednictví ČR v EU.Regionálním pořadatelem je občanské sdružení Šance pro Tebe, které pořádá festival v Chrudimi již po čtvrté, a podílí se na něm tým pracovníků klubu Agora za nezbytné pomoci dobrovolníků.

„Tento rok je festival symbolicky věnován generaci diváků, kteří se narodili a dospěli za demokracie,“ říká vedoucí Aktivačních programů o.s. Šance pro Tebe Leona Hniličková. „A pro nás v Chrudimi je radostí, že festival dospěl do 4. ročníku, a že si zde našel své diváky v různém věkovém rozmezí,“ dodává.

Hlavní program festivalu se odehraje v klubu Agora, od 06. do 08. dubna, kdy návštěvníci budou moci shlédnout 6 dokumentárních snímků a po kterých bude následovat debata s pozvanými hosty. Festival slavnostně zakončíme 9. dubna představením divadla Mimotaurus – Hrozné příběhy.

V průběhu festivalu bude otevřen bar a Nekuřácká Férová kavárna, kde si návštěvníci mohou zakoupit či ochutnat produkty „Spravedlivého obchodu“- Fair Trade.

Nedílnou součástí festivalu jsou projekce pro základní a střední školy. Tento rok se školních projekcí zúčastní celkem 8 škol z Chrudimska. „Školní projekce jsou, v Chrudimské části, hlavní osou festivalu, v Agoře proběhne 21 projekcí, kterých se odhadem zúčastní přes 700 studentů,“ informuje Leona Hniličková. "Co je na tom vůbec nejvíc potěšující, je fakt, že o projekce si říkají sami studenti svým vyučujícím,“ podotýká Hniličková.

Festival probíhá za podpory Města Chrudim, Pardubického kraje ve spolupráci s Chrudimskou besedou a o.s. Terra Madoda. Záštitu nad festivalem v Chrudimi převzal starosta města Jan Čechlovský a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

5.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení