VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Na táboře pobývaly děti filmařů z Barrandova

Kutřín - Strávit letní prázdniny trochu jinak. Tak to je filmařský Tábor Barrandov, na kterém trávilo prázdniny od padesátých let minulého století již několik generací dětí československých filmařů.

27.8.2012
SDÍLEJ:

V Kutříně tráví na táboře pravidelně léto děti barrandovských filmařů.Foto: archiv táborníků

Letošní patnáctidenní tábor v krásné lesnaté krajině předhůří Žďárských vrchů si užívá osm desítek dětí ve věku 7 až 15 let. Kromě tradičního programu byla připravena řada nevšedních překvapení.

Zvučná jména

Na barrandovském táboře vyrostli potomci řady významných umělců, například režisérů Jakubiska, Vláčila, scénáristů Körnera, Dietla, či Zdeňka Svěráka. Jeho dnes již dospělý syn, držitel Oscara a bývalý táborník, Honza, dodnes vzpomíná na své první dětské pusy s prázdninovou láskou Mariánkou, které se udály právě zde. Na táboře byl letos poprvé i vnuk scénáristy Jaroslava Dietla, jehož maminka na něj také jezdila a hrála si s dětmi režiséra Smyczka. Malý Vašík vnuk režisérky Marie Poledňákové, byl na táboře již popáté a moc se mu na něm líbí. Synové režisérů Juraje Herze a Evalda Schorma dokonce dělali na Táboře Barrandov oddílové vedoucí.

Kapacita tábora, který trval do soboty, poptávce nestačí. „Hned začátkem února, kdy si mohli zájemci podat závaznou přihlášku, byla polovina míst obsazena. Do konce března se po ostatních volných místech jen zaprášilo," říká hlavní vedoucí tábora Radan Kukal.

V Kutříně úspěšně odstartovala poutavá celotáborová etapová hra „Po stopách Svatého Grálu". Malí táborníci se v ní přeměnili v rytířské družiny rytířů „Kulatého stolu" krále Artuše. Pokusili se zachránit královu krásnou ženu Guinevere před klatbou, do které ji uvrhla Artušova zlá sestra Morgana. Atmosféru doby krále Artuše dokreslovaly originální kostýmy z filmu Mlhy Avalonu (2001), které na tábor zapůjčil barrandovský sklad kostýmů.

„Každoročně se snažíme, abychom dětem zorganizovali táborovou premiéru nového českého filmu. Letos jsme pro děti připravili novou českou komedii „Probudím se včera", informuje Radan Kukal. Její producent Miloslav Šmídmajer na táboře pravidelně prezentuje své nové snímky. Naposledy to byla pohádka Peklo s princeznou a dětem ji přivezli společně se Zlatou Adamovskou a Jirkou Mádlem.

Oblíbení vojáci

Mezi nejoblíbenější část programu patří branné dny připravované ve spolupráci s Armádou ČR (AČR) a Policií ČR. Příslušníci 102. průzkumného praporu AČR z Prostějova seznámili děti s výstrojí a výzbrojí a připravili si pro ně dva dny plné plavby na raftech a přelézání lanových lávek v korunách stromů. Děti si mohly vyzkoušet pohyb na různých prolézačkách a překážkách. Zároveň se naučily pracovat s mapou a buzolou. Vojáci pomohli při noční bojovce kouzelníku Merlinovi s čarováním. Dětem pomocí čarovného přístroje „Klára" od Meopty Přerov vykouzlili v noci den.

(rk)

Autor: Redakce

27.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies