VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotografové by si měli pospíšit

Chrudim - Už jen týden zbývá do uzávěrky nesoutěžní výstavy fotografií nazvanou Chrudim a lidé, kterou pořádá Chrudimská beseda spolu s místním fotoklubem. Akce je otevřena všem zájemcům o fotografování a není věkově omezena.

3.3.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník

Vernisáž výstavy se uskuteční 12. března od 17:00 ve vestibulu chrudimského divadla a potrvá až do konce měsíce. Zájemci mohou své snímky poslat nebo osobně předat do soboty 7. března na adresu Chrudimské besedy, Široká 85, 537 01 Chrudim.

Fotografie pro výstavu, barevné i černobílé, minimálního formátu 13x18 cm, musí být označené na zadní straně jménem, adresou autora a názvem snímku. Autor, ucházející se o udělení grantu, musí navíc splnit tyto parametry: předat soubor minimálně pěti kusů snímků, každý o formátu min. 20x30 cm. Pořadatel si vyhrazuje právo vyjmout z výstavního formátu fotografie, které překračují etické a estetické hranice.

„Nezávislá komise vybere z vystavujících zájemců autora, který obdrží pro rok 2015 od města finanční grant 10 000 Kč. Tento autor do konce roku 2015 dodá městu 20 svých fotografií s libovolnou tematikou o formátu minimálně 20x30 cm," říká předseda chrudimského fotoklubu Ladislav Ženka.

I v letošním roce zavedli pořadatelé kategorii pro autory do 21 let (včetně). Velikost nejméně pěti kusů snímků musí být minimálně 13x18 cm. Vybraný autor obdrží cenu města ve výši 2 100 korun. Pokud by se autor v této kategorii chtěl ucházet také o grant, musí jeho snímky splňovat grantové požadavky. Fotografie do této kategorie musí být na zadní straně označeny také číslovkou 21. „Město si vyhrazuje právo, použít snímky oceněných autorů pro případnou propagaci města," dodává Ladislav Ženka. 

Autor: Lukáš Vaníček

3.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo.
18

Ve Slatiňanech se překvapení nekonalo, v poháru postupuje MFK Chrudim

DUŠAN POLHOŠ (4,2 kg a 53 cm) je od 19.7. od 10:54 po tříleté Karolínce a dvouletém Gejzovi dalším štěstím Julie a Gejzy z Heřmanova Městce.
15

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 22. července

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Prosetín - Fotbalový klub Sokola Prosetín bude v nadcházející sezóně zaslouženě reprezentovat Chrudimsko v kraji. Trenér Vít už ví, že jeho tým čeká těžká sezóna.

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení