VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko na kultuře nehodlá šetřit ani po roce oslav

Hlinsko – Mohlo by se zdát, že si Hlinečtí po městských slavnostech připomínající 660 let od první historické zmínky, dají letos oddych. 51. Výtvarné Hlinecko, 15. ročník Adámkových folklorních slavností, Kinematograf bratří Čadíků jsou však jen ochutnávkami z kulturního programu v letošním roce. V přípravě je i revitalizace městské památkové rezervace Betlém.

2.3.2010 2
SDÍLEJ:

Na Adámkových folklorních slavnostech v Hlinsku vystoupil i zdejší soubor VysočanFoto: Radek Pavlík

„Půlkulatý ročník Adámkových folklorních slavností jsme pro návštěvníky chtěli jiný a atraktivnější. Předpokládáme kromě domácích souborů také zastoupení zahraničních účastníků. Vystoupí soubory ze Slovenska, Bulharska, Řecka, Srbska ale i z Indonésie. Chtěli jsme různorodou nabídku mezinárodního folklóru. Rovněž nebude chybět jarmark,” doplňuje kulturní výčet starostka města Magda Křivanová. Termín na konci letních prázdnin 27. – 28. srpna je pro slavnosti obvyklý.

Přívětivější prostředí Betléma čeká návštěvníky příští rok, pokud bude schválena finanční dotace z EU. „Výše dotace je nastavena na 45 miliónů korun a týká se revitalizace a navazujících ploch na Betlémě. Chceme opravit jeden darovaný objekt a zcela zrekonstruovat objekt, ve kterém plánujeme městské informační centrum a stálou expozici s tradičními výrobky z Hlinecka. V návrhu je počítáno se stavbou nových sociálních zařízení,” představuje plány starostka města. Rekonstrukce se dočká i zanedbaný most přes Chrudimku a na vandaly si posvítí kamerový bezpečnostní systém. Pro větší kulturní požitek z představení je plánovaný i amfiteátr v centrálním prostoru Betléma.
Než bude rozhodnuto o budoucí podobě Betléma, letos sázejí hlinečtí na ověřené kulturní akce.

Městskou galerii ovládne od června do září tradiční 51. ročník Výtvarného Hlinecka věnované malíři Jakubovi Schikanederovi, ale také v říjnu plánovaná výstava o přírůstcích předmětů do depozitáře Městského muzea a galerie mezi lety 2000-2010. Hlinecké muzeum na jaře zdokumentuje historii Husova pomníku.

Pozadu nezůstává ani MKK Hlinečan. Ten nabídne divákům na konci března pořad s publicistou a scénáristou Josefem Klímou. V říjnu se zas mohou těšit fanoušci české rockové legendy Katapult na vystoupení v Orlovně.

„I po roce městských oslav chceme nabídnout občanům i návštěvníkům města pestrou nabídku,” dodává starostka.

RADEK LATISLAV

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení