VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM NA VÍKEND: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Kam vyrazit za zábavou a odpočinkem na Chrudimsku?

19.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Rozehnal

PÁTEK 20. LISTOPADU

Ultrablue ve Stanu
Stan – V pátek ve 20.30 hodin jste zváni na koncert na podporu kultury na Hlinecku. Vystoupí kapely Sweet Zone, Donciliz, U2 revival, Karel Hynek Gott, Ultrablue (křest videoklipu Smíření 1866, režie David Beránek – autor klipu Dole v dole a Pohoda skupiny Kabát), Kabát revival. Ti všichni vystoupí na hudebním festivalu v kulturním domě ve Stanu u Hlinska.

Vánoce v muzeu v Hlinsku
Výstava je věnovaná historickým beltémům i tvorbě současných betlémařů ze sbírky muzea i ze sbírek soukromých tvůrců a sběratelů, to vše doplněné o tradiční zdobení nejen vánočních stromečků a drobné dárky. Doprovodný program.

Jazzová mše v Orlovně

Hlinsko – V pátek od 19 hodin rozezní hlineckou Orlovnu Jazzová mše v podání chrudimské skupiny KYX ORCHESTRA. Kapela, kterou tvoří parta mladých lidí z Chrudimi a blízkého okolí a která hraje jazzrockové, latinskoamerické, swingové a funky skladby v moderních aranžích pro obsazení big-band, vznikla na jaře roku 2004 v rámci neziskové organizace Hudební spolek Chrudim. Orchestr řídí Roman Fišer. KYX ORCHESTRA předvedla v Hlinsku své umění již v červnu v rámci hlavních dnů Městských oslav a vyvolala velký ohlas.

Škola láká uchazeče a rodiče žáků i nabídkou cukroví
Chrudim – Volba studijního oboru patří podobně jako volba povolání ke klíčovým rozhodnutím každého mladého člověka. Při úvahách o svém dalším směřování teď mohou uchazeči o středoškolské studium využít také nabídky Dnů otevřených dveří, jež se konají zítra a v sobotu ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb Chrudim. „Dny jsou určeny nejenom zájemcům o studium z řad posledního ročníku základní školy, ale také široké veřejnosti. K nahlédnutí bude nejen pomyslná kuchyň školy, ale dokonce i ta skutečná. Otevřou se totiž veškeré prostory moderně vybavené školy, k vidění budou také ukázky výrobků žáku. Informace o nabízených oborech a podmínkách přijetí budeme poskytovat v pátek do 18 hodin a v sobotu do 11 hodin,“ uvádí ředitel školy Jaroslav Kořínek. Příchozí budou mít rovněž možnost zakoupit si čerstvé sladkosti z produkce školní cukrářské výrobny.

Básníci míří do chrudimských ulic
Chrudim – K festivalu „Den poezie“, konaného ve 38 městech ČR na památku narození Karla Hynka Máchy, se připojuje i Chrudim. V pátečním programu „Chyť si mě, uletím“ budou od 15 hodin putovat ulicemi a prezentovat svá díla členové Literárního klubu Psahlavci Chrudim. Informace o festivalu naleznete i na www.denpoezie.cz.

SOBOTA 21. LISTOPADU

Loutkářský víkend v Chrudimi
Chrudim – Po roce je před námi opět Loutkářský víkend, který hostí 21. a 22. listopadu Malá scéna divadla. Na nynějším Loutkářském víkendu budou moci diváci zhlédnout čtyři pohádková představení. V sobotu v 10 hodin Návštěva v pekle aneb Kam čert nemůže Divadélka Kuby Plzeň, v 15 hodin zahraje Divadýlko Mrak Havlíčkův Brod Trojlístek pohádek. V neděli od 10 hodin se mohou diváci těšit na představení Divadélka z pytlíčku nazvané Ham, ham aneb Velký hlad já mám. V 15 hodin se v pohádce Koblížek na cestách představí Divadelní agentura Ludmily Frištenské. Představení se konají na Malé scéně Pippichova divadla.

Vánoční trhy ve Slatiňanech
Slatiňany – Svátky Vánoc se blíží, tak se příjďte podívat a nakoupit pěkné dárky v sobotu 21. listopadu na tradiční vánoční trhy v místní sokolovně. Zahájení je v 8.30 hodin.

Adventní a vánoční čas s inspirací květin a krajkové keramiky v Třemošnici
Městská galerie Třemošnice hostí ještě do 21. 11. prodejní výstavu adventní vánoční dekorace a keramiky.

Košíkářství v Třemošnici
Dům s pečovatelskou službou Třemošnice hostí v sobotu kurz pletení z pedigu pro začátečníky i pokročilé, téma-Barevné hrátky. Začátek: 09:30-15:00 vstupné: 200,- Kč+cena materiálu.

NEDĚLE 22. LISTOPADU

Vánoční výstava v Předhradí
Přehradí – Český svaz žen Předhradí vás zve na vánoční prodejní výstavu, která se koná 22.11.2009 v Před­hradí v Panské zahradě, od 9.00 do 16.00 hod. Vánoční ozdoby, adventní věnce, svíčky, formičky, keramika, perníčky aj. – to vše si zde budete moci zakoupit. Výzdobu sálu vytvořili klienti DD-Předhradí.

Pohádka O Balynce v Hlinsku
Hlinsko – V neděli 22. listopadu od 15.00 hodin začíná v Orlovně pohádka O Balynce. Balynka, zatoulané pohádkové štěně, zabloudí do Květinové ulice. Zde bydlí parta veselých kamarádů. Ti společně s Balynkou objeví zapomenutou zahradu, ve které čaruje kocour Robert. Vše by bylo pohádkově krásné, kdyby se kouzla nepřestala dařit, protože v zahradě se opět a opět objevuje nepořádek. Balynka se stane detektivem a záhadu vyřeší…

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies