VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

29.8.2014
SDÍLEJ:

Adámkovy slavnosti 2013.Foto: DENÍK/Marek Nečina

29. SRPNA

Koncert v kostele v Hrbokově
 V pátek 29. srpna proběhne již pátý koncert letního festiválku Bojanovské muzicírování pořadatelé pozvali skupinu H&M. Koncert proběhne od 20 hodin, ale mimořádně v kostele v Hrbokově. Tento kostel je mimořádný svojí freskovou výzdobou, která pochází ze 70.let minulého století, letos byl tento chrám zapsán na seznam kulturních památek. V rámci koncertu proběhne komento- vaná prohlídka kostela.

Hlinsko: Rozloučení s prázdninami
V pátek 29. srpna v 15 hodin můžete přijít do areálu DDM a k Multifunkčnímu centru na odpoledne plné her a soutěží pro děti.

Chrudim: Canterville Story
V pátek 29. srpna ve 20 hodin uvede v areálu letního kina divadelní spolek J. N. Štěpánka Chrudim komedii se zpěvy podle Oscara Willde Canterville Story. Zdánlivě výhodná koupě nemovitosti může přinést řadu problémů.

SOBOTA 30. SRPNA

Hlinsko: 19. Adámkovy folklórní slavnosti
Program Adámkových slavností:
Sobota 30.8. Betlém od 14.30 hodin vystoupení dětských souborů „Zpíváme, tancujem a hrajeme si…"
Neděle 31.8. Betlém od 14.00 hodin hlavní program dospělých souborů „Tak se u nás tancuje…"(součástí programu bude vyhlášení Osobnosti roku 2014)
Účinkují: Dětské soubory- Vysočánek Hlinsko, Salajenka z Dambořic, Křiničánek z Krásné Lípy, Kyjovánek z Kyjova
Dospělé soubory Vysočan Hlinsko, Lužičan z Krásné Lípy, Kalamajka z Havlíčkova Brodu, Javorník z Brna, Mostár z Brezna(Slovensko). V sobotu a v neděli se bude konat jarmark. V případě nepříznivého počasí se sobotní a nedělní program uskuteční v Multifunkčním centru v Hlinsku.

Bělá: Memoriál Jana Stoklasy
SDH Bělá pořádá 8. ročník Memoriálu Jana Stoklasy v požárním útoku mužů, žen a dětí v sobotu 30. srpna od 9 hodin ve sportovním areálu v Bělé. Přihlášky do soutěže na tel.: 725 577 384 (p. Stoklasa).

770. výročí založení obce Trojovice
Na oslavy 770. výročí založení obce jste zváni 30. srpna. V 10 hodin začíná bohoslužba v místním kostele, ve 13 hodin se uskuteční průvod obcí zakončený bohatým programem.

Hořelec: Zakončení léta na Hořelci
V sobotu 30. srpna od 19.00 hodin můžete přijít do penzion U Čtyřlístku, na zakončení léta zahraje DJ Brouk.

Lichnice: Psy čeká výlet na hrad
Psi doprovázející návštěvníky obvykle nebývají na hradě Lichnici žádnou raritou, zítřejší odpolední program se však bude točit převážně kolem čtyřnohých chlupáčů.
Slibuje to alespoň nabídka kynologického odpoledne, jež tu začne ve 14 hodin. Na pořad při něm přijde nejen ukázka výcviku a dovedností psů patřících členům heřmanoměsteckého kynologického klubu, ale návštěvníkům hradu se představí rovněž osiřelá psiska z tamějšího útulku. A kdo ví, třeba tady v samotném závěru prázdnin najdou i své budoucí pány!(man)

Chrudim: Letecký den 2014 „Žlutomodrý den Berry" již tuto sobotu
Letošní airshow je věnovaná francouzskému spisovateli a zároveň civilnímu i vojenskému pilotovi Antoine de Saint-Exupérymu, který byl poslední den v červenci roku 1944 sestřelen ve svém letounu P-38 Lightning nad středozemním mořem. Ano, je to již 70 let! Jeho díla jako například Letec, Noční Let, Země lidí a Malý princ v sobě skýtají mnoho příběhů, které přímo vybízí k sestavení programu leteckého dne a doprovodných akcí. Proto se pořadatelé budou věnovat civilnímu i vojenskému letectví, cestování a samozřejmě i dětem a jejich hravým snům. Ve vzduchu bude k vidění mnoho velmi zajímavých letounů, akrobacie na motorových letadlech i kluzáku a dalších ukázek. Velmi ojedinělou akcí bude otevření jednodenní pravidelné linky letiště Chrudim letiště Pardubice, kde návštěvníci budou moci okusit kouzlo vzdušného cestování a zároveň se seznámit s fungováním velkého mezinárodního letiště a to včetně odbavení!!!. Předpokládané dopravní letouny jsou An-2, L-410 a omezeně De havilland Dragon Rapide. V nejbližších dnech budete mít k dispozici objednávkový systém linkových letů. Doprovodný program bude složený opět z oblíbené gastronomické části, které se zúčastní i vítěz pardubického Apetit festivalu 2014 Krčma krále Artuše ze Slatiňan. Dále budou připraveny atrakce a soutěže pro Vaše malé ratolesti, pozemní ukázky klubů vojenské historie a armády České republiky. Zajímavé jistě budou i přednášky známých leteckých cestovatelů. Na závěr celého dne se můžete těšit na koncert a diskotéku až do půlnoci. Opět budete mít možnost proletět se letadlem či vrtulníkem za příznivé ceny. Dopřejte si krásný konec prázdnin a navštivte v sobotu 30. srpna od 9:00 hodin letiště v Chrudimi.

Hlinsko: Dobrá zpráva nejen pro chovatele
V parku Na Drahách (DTJ) v Hlinsku se o víkendu koná okresní výstava králíků, holubů, drůbeže a exotických ptáků. K vidění budou expozice králíků českých strakáčů, velkých světlých stříbřitých, holubů hýlů a norimberských skřivanů a dojde i na jiná zvířata, jako jsou ovce, kozy, nutrie či bažanti. Vždy ve 13 hodin bude předvedeno stříhání ovcí. Lidé se dočkají i stánků s cukrovinkami, potřebami pro chovatele, krmivy pro zvířata a dřevěnými výrobky. Velký výběr bude i v nabídce rostlin pro zahradu a byt.

Pohled: Stínání kohouta
Na rozloučení s prázdninami v sobotu 30. srpna 2014 od 14,00 hodin zve společně s SDH Pohled Obecní úřad Mladoňovice. Připraven je již 3. ročník chlapáckého zápolení „Stínání kohouta" opět u KD v Pohledu.

Slatiňany: Hradozámecká noc
Přijďte se opět po roce bát a bavit zároveň při nočních „prohlídkách na baterky"! Dne 30.srpna od 19:30 vás čeká tajuplná procházka nočním zámkem s neobyčejnými příběhy starých i nových slatiňanských zámeckých strašidel. Odvahu a kapesní svítilnu nutně s sebou! Obojího bude zapotřebí! Nevhodné pro děti do 7 let. Délka prohlídky je 50 minut. Doporučujeme rezervaci míst na tel. 469 681 112.

Kostelec u H. Městce: Požární sport 
SDH Kostelec u Heřmanova Městce vás zve na 7. kolo Ligy pardubického okresu v požárním sportu v sobotu 30.8.2014 od 9 hodin do areálu bývalých kasáren v Kostelci.


NEDĚLE 31. SRPNA

Chrudim: Banjo Band Ivana Mládka
Na konec vagací přijďte v neděli 31.8.2014 od 14:00 do 20:00 hodin do Klášterních zahrad. Na zahradní slavnosti spojené s oslavou konce prázdnin v 17:00.zahraje Banjo Band Ivana Mládka.

Hlinsko: Dobrá zpráva nejen pro chovatele
V parku Na Drahách (DTJ) v Hlinsku se v sobotu a v neděli koná okresní výstava králíků, holubů, drůbeže a exotických ptáků. K vidění budou expozice králíků českých strakáčů, velkých světlých stříbřitých, holubů hýlů a norimberských skřivanů a dojde i na jiná zvířata, jako jsou ovce, kozy, nutrie či bažanti. Vždy ve 13 hodin bude předvedeno stříhání ovcí. Lidé se dočkají i stánků s cukrovinkami, potřebami pro chovatele, krmivy pro zvířata a dřevěnými výrobky. Velký výběr bude i v nabídce rostlin pro zahradu a byt. 

Chrudim: Poslední den prázdnin v leťáku
Na neděli 31. srpna od 16 hodin je pro vás v leťáku připraven program k zakončení prázdnin. V 17:30 začíná soutěž v točení s obručí dětská disciplína. Dospělí se můžou vyřádit v pojídání chilli papriček, kolik jich zvládnou sníst na posezení (od 19 hodin). Ve 21:00 následuje promítání filmu Dešťová víla.

Hlinsko: 19. Adámkovy folklórní slavnosti
Program Adámkových slavností:
Sobota 30.8. Betlém od 14.30 hodin vystoupení dětských souborů „Zpíváme, tancujem a hrajeme si…"
Neděle 31.8. Betlém od 14.00 hodin hlavní program dospělých souborů „Tak se u nás tancuje…"(součástí programu bude vyhlášení Osobnosti roku 2014). Účinkují: Dětské soubory- Vysočánek Hlinsko, Salajenka z Dambořic, Křiničánek z Krásné Lípy, Kyjovánek z Kyjova. Dospělé soubory Vysočan Hlinsko, Lužičan z Krásné Lípy, Kalamajka z Havlíčkova Brodu, Javorník z Brna, Mostár z Brezna(Slovensko). V sobotu a v neděli se bude konat jarmark. V případě nepříznivého počasí se sobotní a nedělní program uskuteční v Multifunkčním centru v Hlinsku.

Autor: Redakce

29.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Muž bývalé přítelkyni potají vybral z účtu 86 tisíc

Hobití dýmka dorazila do Proseče

Dýmka Bilba Pytlíka dorazila do Proseče

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař. 

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení