VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku

20.3.2015
SDÍLEJ:

Vynášení smrtky symbolizuje konec zimy a příchod jaraFoto: Radek Pavlík

PÁTEK 20. BŘEZNA

Herálec otevřou Dymytry
V pátek 20.3. odstartuje v kulturním domě Herálec u Žďáru nad Sázavou šestnáctá koncertní Oblíbený sál pravidelně hostí přední české rockové, punkové a i popové kapely s občasným přesahem do jiných žánrů. Mezi jmény, které nevynechávají Herálec na svých turné, jsou například Divokej Bill, Kryštof, Chinaski, Harlej, Škwor a mnoho dalších. První letošní koncert však přiveze premiérové vystoupení aktuální hard rockové hvězdy Dymytry.

Heřmanův Měste: Plavci & Irena Budweiserová
Koncert oblíbené české skupiny Plavci s Honzou Vančurou věnující se stylu folk a country se uskuteční 20.03.2015 od 19:00 v heřmanoměstecké sokolovně. Hostem je Irena Budweiserová, která dodá známým písním nový háv.

Fotbalový ples v Nasavrkách
FC Nasavrky vás srdečně zve na fotbalový ples v pátek 20. března od 20:00 hodin do zdejší sokolovny. O předtančení se postará ZUŠ Slatiňany pobočka Nasavrky. K tanci a poslechu hraje skupina Bylo nás pět se zpěvačkou Petrou Starou. Vstupné 100 Kč (v ceně je uvítací přípitek). Těšit se můžete i na bohatou tombolu. Předprodej vstupenek na náměstí v obchodě Markitka drogerie, papírnictví.

Skuteč: 95. výročí založení skautingu
Ve dnech 20. 3. 12. 4. 2015 přijďte zažít pravou skautskou atmosféru na vlastní kůži. Vernisáž výstavy připomínající 95. výročí založení skautingu ve Skutči proběhne s hudebním doprovodem v pátek 20. 3. v 18 hodin.

SOBOTA 21. BŘEZNA

Hlinsko: 2. futsalový ples
21.03.2015 19:00, Multifunkční centrum
K tanci a poslechu hraje MAT 4. Předtančení Ministudio Sluníčko.

Slatiňany: 13. Skautský ples
21.03.2015 19:30, Sokolovna
Srdečně Vás zveme na 13. Skautský ples tentokrát s podtitulem "Tenkrát na západě!".

Nasavrky: Josefská zábava
21.03.2015 20:00, Loupežnická Galerka Ochoz
V sobotu 21.3. se v hospodě Galerce koná Josefská zábava při živé hudbě Ládi Lebdušky. Oslavíme tak nejen svátek všech Josefů ale i první jarní den.

Kubíkovy Duby: Hasičský ples
SDH Běstvina pořádá 21. března ve 20 hodin na Křížovce hasičský ples, k poslechu a tanci hraje kapela Mokrý Banditi.

Nasavrky: Keltský telegraf na rozhledně Boiice
V sobotu 21.3. od 19:00 se přijďte podpořit členy spolku Boii, kteří se zapojili do celorepublikové akce Keltský telegraf. Společně s dalšími stanovišti v ČR se navzájem spojí pomocí světelného signálu, který se vysílá z jednoho stanoviště na druhé po dohodnutých trasách napříč krajinou.

Třemošnice: Vítání jara na Pařížovské přehradě
Středisko junák Ronov n. D. pořádá 21. ročník turistického pochodu z Třemošnice na Pařížovskou přehradu, sraz je 21. 3. 2015 v 10:00 na vlakovém nádraží Třemošnice.

Beseda v Dvakačovicích
V sobotu 21. března od 15:00 hodin se můžete ve sborovém sále na faře besedu na téma Izrael v Bibli a vztahy mezi židy a křesťany. Práci Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém představí předseda její české pobočky a přednášející Mojmír Kallus

Dětský karneval v Třemošnici
V sobotu 21. března můžete zavítat od 15:00 do Kulturního domu na zábavné odpoledne pro nejmenší. Zábavu budou zajišťovat Fantaziáci.

Luže: Setkání klubu cestou necestou
V sobotu 21. 3. 2015 v 15:30 hodin proběhne v kongresovém sále Hamzovy odborné léčebny přednáška lužského rodáka Aleše Němečka s názvem Tváře hor aneb vzhůru do výšin a dolů pokaždé jinak. Navštívíte horské masivy na několika kontinentech a nahlédnete v různých ročních obdobích do míst, kde začíná drsná, ale krásná a neuvěřitelně pestrá krajina. Projedete kamenité a klikaté silničky, projdete louky plné květin v údolích a stráních, přebrodíte dravé potoky a vykoupete se v jejich tůních, vystoupáte po ledovcích, vylezeme jištěni lanem strmé stěny, pilíře a hřebeny, abyste na vrcholech nastavili tváře větru a slunci (nebo třeba i sněžné bouři) a mohli si občas vychutnat opojný pocit, daleké výhledy, západy a východy slunce. Snad se vždy podaří vrátit do civilizace a naplánovat další cesty. Možná také najdete inspiraci chodit více ven a dívat se kolem sebe, protože nejsilnější zážitky jsou ty, které prožijete na vlastní kůži.Promítání fotografií je doplněno několika tématickými soubory s hudebním doprovodem.

Velikonoční jarmark v Holetíně
Kulturní centrum Holetín pořádá v sobotu 21.3.2015 v 10 15 hodin velikonoční jarmark. Ke koupi budou jarní a velikonoční dekorace, svíčky, kraslice, perníčky a další drobné dárky pro radost a potěšení. Více na www.holetin.org.

Chrudim: Prodaná nevěsta 
Formani Slatiňany zvou na derniéru Prodané nevěsty 21.3 2015 od 17 hodin v Divadle Karla Pippicha.

NEDĚLE 22. BŘEZNA

Skuteč – od opery k baletu
22.03.2015 od 16:00, Kulturní klub Skuteč
Klasická opereta plná temperamentu a ohnivých melodií v podání Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem.

Luže: Vynášení Morany
Rodinné centrum DaR Luže, skautské středisko Tangram Luže a Hamzova léčebna zvou na tradiční akci Vynášení Morany a vítání jara. Vyrážíme 22.03.2015 v 15:00 od Rodinného centra DaR z Družstevní ulice. Každý z hudebním nástrojem dostane sladkou odměnu.

Hlinsko: Turnaj v Carcassonne
22.03.2015 13:00, Centrum Jana XXIII. Hlinsko
Od 13 hodin bude probíhat vysvětlení pravidel a zkušební hry pro ty, kteří se s touto hrou setkají prvně nebo budou chtít osvěžit pravidla. Připraven bude turnaj o ceny, kde šanci vyhrát má každý.

Hlinsko: Vynášení smrtky
Průvod vyjde 22.03.2015 v 15 h od Multifunkčního centra a přesune se na Betlém. Zde proběhne kolední obchůzka s následným upálením Mařeny.

Nasavrky - Chovatelská přehlídka trofejí
Ve dnech 20.-22.3. hostí hotel Šustr Nasavrky chovatelskou přehlídku ulovené zvěře v roce 2014 pořádanou okresním mysliveckým spolkem Chrudim. Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program, odborné přednášky a soutěž o hodnotné ceny.

Nasavrky: Přišlo jaro do vsi
Tradiční jarní výstavu s velikonočními dekoracemi a vůní medu připravilo Střední včelařské učiliště - Včelařské vzdělávací centrum od soboty 21.3. do pondělí 23.3.2015, otevřeno vždy od 09:00 do 17:00 hodin.

Autor: Redakce

20.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na kolo jen s přilbou
15

Malí cyklisté si zopakovali základy bezpečné jízdy na kole

Ilustrační foto.

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Alex Hurskyj, sportovec tělem i duší

Třemošnice, Smrkův Týnec – Alex Hurskyj je 19letý mladík, který se narodil na Ukrajině. Před deseti lety se přestěhoval do České republiky, konkrétně do Smrkova Týnce. V současné době studuje na SOŠ a SOU technickém v Třemošnici poslední ročník maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

Futsalisté vyhráli v Brně

Chrudim - První liga futsalu pokračovala pro Era-Pack pondělním utkáním v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení