VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánk

 Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

10.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Liba Mátlová

PÁTEK 10. DUBNA

Pozvánka do Bítovan

Bítovany - O víkendu od 10. do 12. dubna můžete přijít do restaurace a penzionu U Nováků na hovězí hody, kde se můžete těšit na steaky, burger, guláš nebo žebra, ale i na hovězí ovar a to vše z mladého býčka z bítovanského chovu skotského náhorního skotu. Přijďte na hovězí zabijačku vychutnat si speciality z domácího hovězího.

Rok Mistra Jana Husa

Mladoňovice - Obec Mladoňovice ve spolupráci s místní knihovnou chystá v pátek 10. dubna od 18 hodin na obecním úřadu v Mladoňovicích přednášku v rámci Roku Mistra Jana Husa 600 let Husitství očima dneška aneb co se ve škole neprobíralo. Přednáší Jiří Motyčka, zakladatel www.husitství.cz spolupracovník s předními českými husitology-

SOBOTA 11. DUBNA

Nasavrky: Dům kováře dostane nové stěny z prutů

 Členové občanského sdružení Boii neustávají ve své snaze dokončit keltský archeopark u Nasavrk a přiložit ruku k dílu může opravdu každý. Počasí se již částečně umoudřilo, a proto je možné začít s budováním opravdu naplno. Také v dubnu budou pokračovat pravidelné „budovatelské" víkendovky na skanzenu. V sobotu se začne pracovat na výpletech stěn v domu kováře. „Začneme také stavět drnovou střechu kovárny," avizují pořadatelé na svých webových stránkách Boii.cz. Začátek je vždy v sobotu od 9:00 konec v neděli v 15:00. Nocleh je možný přímo na skanzenu. Odvážní dobrovolníci, kteří se nebojí trochu té dřiny a potu prolitého pro dobou věc se mohou hlásit na emailu vojtisek.ondrej@seznam.cz.(lv)

Slatiňany, Pardubice: Motorkáři zaplní slatiňanský kostel

Pokud má někdo z motorkářů zájem zahájit sezónu „Motožehnáním" organizovaným motorkáři sdruženými v klubu „Riders Club Black Horses Slatiňany", pak stačí, aby se tuto sobotu dostavil na parkoviště za bývalým Hobé lihovarem v Pardubicích u nádraží. „Sjíždět se sem začneme od 9.15 hodin a odjezd je naplánován na 10. hodinu. Pokud máte rádi motorky, vůni benzínu a v žilách vám koluje motorkářská krev, neměli byste u toho chybět," zve všechny motorkář Miloslav Kubín ze slatiňanského klubu. „Motožehnáním 2015" zahájí Slatiňanští letošní sezónu. „Jedná se o akci, která proběhla již v loňském roce, kdy po příjemné projížďce všech 90 motorkářů na 84 mašinách navštívilo kostel svatého Martina ve Slatiňanech, kde vyslechli slova pátera. Páter Štefan Brinda po speciální motorkářské mši požehnal naše motorky a popřál nám sezónu bez nehod. Došlo i na společné fotky s černým hřebcem (černí koně jsou obsaženi v anglicky psaném názvu klubu) ve výběhu hřebčína. Letos akce proběhne 11. dubna a předpokládaný příjezd motorek do Slatiňan je mezi 12.30 až 13. hodinou na tamější parkoviště. Odjezd na pozdní oběd bude asi ve 14 hodin. Při slunečném počasí budete mít možnost prohlídky různých značek motocyklů odstavených na parkovišti slatiňanského zámku před hřebčínem. Motorkáři ze Slatiňan a okolí mohou pohovořit se členy klubu o naší volnočasové činnosti a možnosti účasti na námi pořádaných akcích," přibližuje Miloslav Kubín z Riders Club Black Horses Slatiňany podrobný program sobotního „Motožehnání 2015". (man)

Ukliďme svět

Topol - Sbor dobrovolných hasičů Topol se v sobotu 11. dubna zúčastní akce „Ukliďme svět" (sběr odpadu na příkopech). Sraz dob Burza dětského oblečení a hraček

Pozvánka do Bítovan

Bítovany - O víkendu od 10. do 12. dubna můžete přijít do restaurace a penzionu U Nováků na hovězí hody, kde se můžete těšit na steaky, burger, guláš nebo žebra, ale i na hovězí ovar a to vše z mladého býčka z bítovanského chovu skotského náhorního skotu. Přijďte na hovězí zabijačku vychutnat si speciality z domácího hovězího.

Bleší trh a knižní bazárek

Chrudim - Bleší trh a knižní bazárek začíná v sobotu 11. dubna od 9:00 do 17:00 hodin v klubu Agora Na Podsíni. Přijďte kupovat a prodávat přebytky ze svých půdiček, sklepů, kůlniček, skříní a knihovniček. Občerstvení zajištěno. bližší info na tel.: 777 975 620,

NEDĚLE 12. DUBNA

Chrast: Prague Cello Quartet

Město Chrast si vás dovoluje pozvat na koncert Prague Cello Quartet v rámci 37. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pardubické hudební jaro 2015 v neděli 12. dubna od 17 hodin do kostela Nejsvětější Trojice v Chrasti. Předprodej vstupenek (místenek) probíhá v Městském muzeu Chrast (469 667 194, cena vstupenky je 150 Kč v předprodeji, na místě za 200 Kč.

Pozvánka do Bítovan

Bítovany O víkendu od 10. do 12. dubna můžete přijít do restaurace a penzionu U Nováků na hovězí hody, kde se můžete těšit na steaky, burger, guláš nebo žebra, ale i na hovězí ovar a to vše z mladého býčka z bítovanského chovu skotského náhorního skotu. Přijďte na hovězí zabijačku vychutnat si speciality z domácího hovězího.

Autor: Redakce

10.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Trpělivost s nepořádníky došla, kontejnery hlídá kamera

Ilustrační snímek

Agora pořádá besedu o rybaření

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ležáky - Výročí vyvraždění osady Ležáky, která byla vypálena odvetou za pomoc paraskupině Silver A si v neděli připomněli domácí i světoví představitelé. Mrtvé i přeživští vzpomenula mše i pietní obřad.

Policisté lapili čtyři opilé jezdce během jediného dne

Chrudimsko – Během jediného dne policisté načapali tři opilé šoféry a jednoho cyklistu.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies