VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

28.4.2016
SDÍLEJ:

Na zřícenině hradu Rabštejnek pracovalo téměř 60 dobrovolníků Foto: DENÍK/Lukáš Vaníček

PÁTEK

Selské trhy

Hlinsko – V pátek 29. dubna od 8 do 17 hodin můžete přijít před Orlovnu na selský trh. Čeká vás prodej sadby, rostlin, ovocných stromků, ovoce, zeleniny, regionálních potravin atd.

Psí spřežení děti povozí

Zaječice – ZŠ Zaječice pořádá v pátek 29. dubna od 9 hodin na fotbalovém hřišti nebo na sokolské zahradě v Zaječicích akci nazvanou „Psí spřežení děti povozí".

Program – krátká přednáška, chování ke psům, oblékání psa do postroje, prohlídka botiček pro osy, tažné postroje.

A to hlavní, na co se děti nejvíce těší, je jízda na čtyřkolové káře. Děti si psy před jízdou napojí a pomazlí se s nimi, vyzkoušejí si, zda jim dá pes za pamlsek „pac". Akci pořádá škola pro své žáky, ale přijít se podívat může kdokoliv.

Čarodějnický majáles

Skuteč – V pátek 29. dubna a v sobotu 30. dubna proběhne ve sportovním areálu 3. ročník pálení čarodějnic a studentského majálesu. Nebude chybět bohatý kulturní program, občerstvení zajišťují místní rybáři.

SOBOTA

Brigáda na zřícenině hradu Rabštejnek

Rabštejnek – Na zřícenině hradu Rabštejnek jsou prováděny záchranné práce pod dohledem odborníků vždy první týden v červenci a pak o některých vybraných prázdninových víkendech, popřípadě podle počasí i o víkendech v září. Na brigádu, která se uskuteční 30. dubna od 8 hodin, může


přijít každý zájemce. Cílem je sběr a nošení stavebního
materiálu (kamení) pro opravu zdiva. Je třeba získat za stráně pod hradem dostatečné množství kamene na dokončení opravy střepu obvodové hradby nad vstupní brankou. Pro tento úkol je nutné zajistit co největší počet osob (předpoklad min. 50).

Délka brigády bude cca tři hodiny, takže pokud by měl někdo volné dopoledne a chtěl se zapojit do dobré věci a přispět k zachování této památky pro příští generace, bude vítán. Jako odměnu lze nabídnout pobyt na čerstvém vzduchu a snad i pěkný pocit z dobrého skutku. Pokud by vám tato pomoc hradní zřícenině nepostačovala a měli byste i trochu více času o prázdninách na pomoc při zdění, jste co nejsrdečněji vítáni. Předpoklad pomoci je jeden den práce od 8 do 18 hod., ale vítána je i dopolední nebo odpolední pomoc – nejčastěji u míchačky nebo vrátku. V takovém případě kontaktujte prosím Víťu Nováka, tel.: 777 668 258, abyste se domluvili na termínu – strava domácí, pitný režim podle vašich požadavků bude zajištěn.

Stavění staročeské máje

Doly – Na slavnost stavění staročeské máje vás zvou hasiči z Dolů u Luže. Na návsi se sejdou v sobotu 30. dubna v 15 hodin a bavit se můžete s lidovým písničkami, které vám po cele odpoledne bude hrát Česká muzika s harmonikou. Občerstvení je zajištěno.

Čarodějnický majáles

Skuteč – V pátek 29. dubna a v sobotu 30. dubna proběhne ve sportovním areálu 3. ročník pálení čarodějnic a studentského majálesu. Nebude chybět bohatý kulturní program, občerstvení zajišťují místní rybáři.

Pálení čarodějnic

Hlinsko – V sobotu 30. dubna od 17 hodin začíná pálení čarodějnic s ČHJ Hlinsko U Lípy. Připraveny jsou hry pro děti, soutěž o nejlepší masku a občerstvení.

Čarodějnice ve Slatiňanech

Slatiňany – Středisko Junáka Slatiňany ve spolupráci se Sokolem Slatiňany pořádá tradiční čarodějnice pro veřejnost 30. dubna od 17 hodin v prostoru za Sokolovnou. Těšit se můžete na program pro děti a v 19.15 zapálení hranice. Možnost opékání buřtů. Občerstvení zajištěno.

Český svaz chovatelů Slatiňany chystá 30. dubna na výstavišti za železničním přejezdem pálení čarodějnic. Začátek od 19 hodin, občerstvení zajištěno.

Slet čarodějnic se uskuteční v Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádě 30. dubna od 17 hodin za každého počasí (v hospůdce a okolí). Na programu jsou hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, výprava za čarodějnicí do skal a její upálení na hranici, špekáčky pro děti zdarma, sele na rožni, ohnivá show a mnoho další zábavy.

Tradiční pálení čarodějnic ve Spaltolandu proběhne 30. dubna. Od 16:00 hodin se můžete těšit na speciální dětský program, zapálení ohně a v 19:00 hodin vystoupí kapely Ježkovi voči, Stringguards a DJ Spalda. Připraveno bude grilované prase, buřty a ochutnávka chrudimského piva.

Tradiční pálení čarodějnic

Zaječice – Obec Zaječice, FC Zaječice, SDH Zaječice a Osvětová beseda Zaječice vás zvou na tradiční pálení čarodějnic na fotbalovém hřišti v sobotu 30. dubna v 19 hodin. K občerstvení budou připraveny buřty na oheň, opékané dobroty a studené i teplé nápoje.

Cyklovýlet Od pramene Doubravy

Ronovsko – Od pramene Doubravy do Ronova je název cyklovýletu, který se startuje 30. dubna v 10 hodin v Radostíně u V. Dářka na návsi u rybníka. Trasa měří cca 50 km, převážně po lesních a polních cestách. Večer následuje posezení.

Neděle

Svátek plný tance

Chrudim – V krásném sále Muzea se uskuteční již 23. setkání tanečních souborů zabývajících se plesovými předtančeními a polkou. Mezinárodní taneční festival „Plesové choreografie a párové tance 2016" se skládá z šesti soutěží, v nich se bude bojovat o tituly Mistr ČR SUT 2016. Celá akce začne v sobotu již v 9 hodin prostorovými zkouškami zúčastněných souborů.

Od 13 hodin je na programu hlavní soutěž s předkoly, ve kterých ve víru valčíku, polky, standardních i latinských melodií, ale i dalších tanečních rytmů, diváci uvidí to nejlepší, co mohli zhlédnout návštěvníci plesů v Čechách v letošní taneční sezóně. Vše bude vrcholit od 19 hodin galavečerem s finálovými soutěžemi a po 22. hodině se při slavnostním vyhlášení soutěžící dozví, kdo byl nejlepší. Součástí tanečního festivalu je soutěž Memoriál Bohumila Černého za účasti zahraničních souborů.

Celkem je přihlášeno 34 plesových choreografií, 7 choreografií polky a 32 párů na soutěž v české polce. V programu diváci uvidí ještě choreografie hostů s jinými tanečními styly.

Náš region je v soutěži zastoupen soubory TK a TŠ Bohémia Chrast, TKG Hlinsko, TS Ridendo Hlinsko, TK Besta Chrudim a TK Ella Chotěboř. Hlavním pořadatelem akce je Hana Černá – Taneční škola Bohémia Chrast ve spolupráci se Svazem učitelů tance České republiky z. s. Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje, Města Chrudim, Města Chrast a dalších firem. Všem partnerům pořadatel děkuje za podporu.

Autor: Redakce

28.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení