VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Hrnčíři na Veselém KopciFoto: archiv SLS Vysočina

PÁTEK

Vernisáž výstavy fotografií

Nasavrky – V pátek 12. května v 18:00 bude na zámku zahájena výstava fotografií „Inspirace" připravená sdružením fotografů GM 10.

Mikve

Skuteč – V pátek 12. května v 19 hodin můžete do KKS zavítat na divadelní hru Mikve.

Mikve je židovská rituální lázeň, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují. Na pozadí tohoto tradičního rituálu se rozehrává velmi aktuální hra o svobodě a touze po ní. Drama, které je v současnosti nejpopulárnější izraelskou hrou, nabízí obrovskou příležitost osmi herečkám, z nichž každá představuje jiný typ, jiné náboženské zázemí, jiný sociální původ a jiné problémy.

SOBOTA

Krkonošské pohádky

Hlinsko – Divadelní zpracování kultovního večerníčku vás čeká v sobotu 13. května od 15 hodin v MFC. Vstupné 90 Kč děti a 150 Kč dospělí.

Hrnčířská sobota

Veselý Kopec – Osada volně rozptýlených zemědělských usedlostí v původním krajinném prostředí, ukázky bydlení, způsobu hospodaření a života drobných zemědělců, lidové technické památky na vodní pohon – to vše je k vidění ve skanzenu na Veselém Kopci.

V sobotu 13. května od 9 do 16 hodin zde bude na programu Hrnčířská sobota – ukázky různých způsobů výroby keramických předmětů užitných i okrasných, jejich prodej a dílničky pro děti. Doprovodný program: Zpívající heligonky, Pardubice.

NEDĚLE

Dětský sportovní den

Slatiňany – V neděli 14. května se uskuteční VI. Dětský sportovní den na stadionu SK Spartak, začátek ve 13:00 hodin. Pro děti budou nachystány soutěže na stanovištích a bohatý doprovodný program.

Je libo nedělní koncert?

Slatiňany – V neděli 14. 5. 2017 bude ve Slatiňanech opravdu z čeho vybírat. Sešly se tři koncerty, každý zcela jiný a určitě si z nich každý vybere.

Od 16:00 hodin se v Sokolovně Slatiňany uskuteční Pohádkový koncert pro celou rodinu k 5. výročí založení Dětského folklórního souboru Sejkorky, kde jako hosté vystoupí Národopisný soubor Formani a přípravný chlapecký sbor Bonifantes Pardubice.

Od 17:00 hodin zazní v kostele sv. Martina slavnostní jarní koncert Ave Maria, kde zazpívá operní pěvkyně Emma Hubáčková a její hosté Richard Haan (sólista opery ND Praha) a Vladimír Župan (klavírní virtuos).

Od 18:00 hodin můžete navštívit Májový koncert Jany Sychrovské v knihovně Státního zámku Slatiňany, kde zazpívá se svými hosty Petrem Hostinským (klavír) a Liborem Ježkem (housle).

Vstupenky na jednotlivé akce si vzhledem k velkému zájmu zakupte (rezervuje) co nejdříve.

Radosti života – cyklus koncertů v evangelickém kostele v Chrudimi

Chrudim – Dalším programem pokračuje tento cyklus v neděli 14. května – první polovinou části Africké spirituály (ta musela být z termínových důvodů rozdělena), zazpívá soubor studentů chrudimského gymnázia Kiesse Nzamba a volné místo zaujme jako mimořádný host přední americký odborník na blues a jeho vynikající interpret David Evans.

Oslava svátku matek

Zaječice – Osvětová beseda Zaječice chystá v neděli 14. května v 15 hodin oslavu svátku matek. V kulturním domě maminkám i babičkám popřejí žáci základní školy. Hudba pana Škvařila zahraje k dobré náladě a malé občer

Autor: Redakce

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení