VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

31.8.2017
SDÍLEJ:

Dagmar Pecková zapěje v Chrudimi i v neděli. Foto: Karel Dvořák

PÁTEK

Loutkový svět Malého pána

Chrudim – Poslední prázdninový pátek 1. září se na terasách Muzea loutkářských kultur můžete opět vydat do kouzelného loutkového světa Malého pána. V 17 hodin začíná mimo jiné komentovaná prohlídka výstavy s režisérem tohoto snímku Radkem Beranem. Ten si pro návštěvníky připravil rovněž loutkové představení, ve kterém uvidíte autentické loutky z filmu v akci a které bude následovat od 19 hodin. Po setmění, zhruba v půl deváté, můžete v improvizovaném letním kině na terasách muzea zhlédnout příběh Malého pána ve filmové podobě.

Od 17 do 19 hodin budou také na terasách probíhat tematické workshopy pro malé i velké, v rámci kterých si vyrobíte placku, plošnou nebo lesní loutku. V případě nepříznivého počasí se celá akce uskuteční uvnitř muzea. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v recepci MLK nebo přímo na místě.

Rozloučení s prázdninami

Ronov nad Doubravou – V pátek 1. září od 17 hodin je před hasičskou zbrojnicí připraveno pro děti tradiční „Rozloučení s prázdninami a lampionový průvod“. Děti si mohou zasoutěžit, dokázat svoji zručnost v malování, střelbě a dalších disciplínách. Celé odpoledne bude pro děti a dospělé předvádět svá kouzla opravdový kouzelník. Kdo si přinese lampiónek, dostane po průvodu párek na opečení. Vše zakončí po setmění velkolepý ohňostroj.

Rockový koncert v přírodním divadle

Chrast – Na rockový koncert do přírodního divadla v Chrasti jste zváni v pátek 1. září od 18:00 hodin. Vystoupí kapely Mogul a JetBeat. Vstupné 100 Kč.

SOBOTA

Skupické posvícení

Skupice – V sobotu 2. září

můžete přijít na živé kapely, soutěže a další doprovodný

program pro malé i velké – od 14:00 hodin na návsi ve Skupici začíná Skupické posvícení.

Program:

• exhibiční zápas v kopané ženatí / svobodní 14:00

• soutěž o nejchutnější posvícenský koláč a marmeládu

• vystoupení pěveckého sboru Klíčenky 15:30

• vystoupení našich dětských hudebníků 16:30

• posezení s harmonikou 17:00

• skupická kapela HrKa od 19:00

Všichni jsou srdečně zváni a bohaté občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.

Závratecké posvícení

Závratec – Spolek Závraťáci vás zvou v sobotu 2. září na posvícení. Součástí akce bude rodinný turnaj ve vybíjené, zájemci se hlásí předem. Občerstvení zajištěno, živá hudba a hry pro děti rovněž. Začátek od 14:00 hodin.

Oslavy 80. výročí sboru dobrovolných hasičů Kněžice

Kněžice – Oslavy 80. výročí sboru dobrovolných hasičů se budou konat v sobotu 2. září od 10:00 hodin v prostorách u obecního úřadu, od 14:00 hodin navazuje pro děti rozloučení s prázdninami a od 18:00 hodin taneční zábava s živou hudbou.

120. výročí místní dráhy

Chrudimsko – „Poličská lokálka“ pořádá tuto sobotu 2. 9. 2017 pod záštitou hejtmana Pardubického kraje velké oslavy 120. výročí místní dráhy mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. Na tyto oslavy bude vypraven rovněž historický vlak z Pardubic přes Chrudim a Slatiňany do Skutče.

Vlaky staví ve Slatiňanech v 7:34 a v 9:28 hodin. Odjezd vlaků ze Skutče je v 15:54 a v 18:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu lokomotiv ve Skutči, jízdy motorovým vozem „Hurvínek“ ve Skutči a další doprovodné programy nebo koncerty.

Odbavení cestujících ve všech zvláštních vlacích zajistí jejich personál přímo ve vlaku nebo na nástupišti před odjezdem u vlaku, a to dobovými lepenkovými jízdenkami.

Více informací a kompletní jízdní řády naleznete na webových stránkách www.120letzeleznice.cz.

Chyť si svého kapra

Svídnice – Rybník v Lukách, z.s. chystá 3. ročník akce Chyť si svého kapra v sobotu 2. září od 7:30 – 12:00 hodin na  obecní rybník v lokalitě Pod vsí. Všichni občané ze Svídnice a Práčova včetně dětí mohou přijít a zkusit své štěstí při rybolovu. Kromě dobré nálady si stačí přinést jeden rybářský prut (možno zapůjčit i na místě) a něco na háček. Každý účastník si může jednoho svého uloveného kapra (40 – 65 cm) ponechat. Vstupné se neplatí, občerstvení zajištěno.

Stínání kohouta a posvícenská zábava

Pohled – Obec Mladoňovice vás srdečně zve na akci

Stínání kohouta a posvícenskou zábavu v sobotu 2. září od 14,00 hodin do kulturního domu a na prostranství před kulturním domem v Pohledu.

Program: od 14,00 – válení sudem, přetahovaná, zápasy s prkny a na kládě – a nakonec „Stínání kohouta“ s vyhlášením vítězů, připraveny jsou hodnotné ceny. V 19 hodin začíná „O posvícení všechno to voní“ – představí se soubor Kvítko a chybět nebude ani velká nabídka posvícenských dobrot, ve 20:00 následuje posvícenská zábava (velká sestava MTO Klešice). Vstupné 100 Kč (pro dárce občerstvení přinesené do 19:00 vstup zdarma).

Happening Medlešice a koncert Spiritual kvintet

Medlešice – V sobotu 2. září od 13 do 16 hodin proběhne v zámeckém parku happening s Dagmar Peckovou jako hostitelkou a Alešem Cibulkou v roli moderátora. V 19 hodin následuje koncert Dagmar Peckové & Spirituál kvintet.

Záštitu nad festivalem převzal ministr kultury české republiky Daniel Herman a hejtman pardubického kraje Martin Netolický. festival podpořil finančně Pardubický kraj.

Šperkování v keltském skanzenu

Nasavrky – V sobotu 2. září od 9:00 – 16:00 hodin si na skanzenu můžete vyzkoušet výrobu šperků ze skla, kovu, dřeva i kamene. Přijďte se ozdobit po vzoru našich předků!

XIV. Memoriál Josefa Luxe

Předhradí – ČMKU – ČMKJ Klub bretaňských ohařů z.s. pořádají ve spolupráci s OMS Chrudim, MS Krouna – Otradov, obec Předhradí dne 2. září 2017 v Předhradí XIV. Memoriál Josefa Luxe pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Ing. Romana Línka.

Akce je vypsána pro plemena sdružená v Klubu bretaňských ohařů a pro všechna plemena VII. skupiny FCI.

Jedná se o tradiční klubovou soutěž, soutěží se ve dvou kategoriích – britští a kontinentální ohaři. Vítěz soutěže v každé z kategorií získá titul „Vítěz MJL 2017“, nejlépe hodnocený představitel klubových plemen „Klubový vítěz MJL 2017“. Podmínkou pro přiznání titulu je umístění v I. ceně. Titul CACT se nezadává.

Program:

8:00 sraz účastníků v Panské zahradě

8:00 – 8:30 přejímka psů

8:45 – 9:00 zahájení akce – odjezd do pole – posuzování v terénu.

Předpokládané ukončení v 16:00 – 17:00 hodin.

NEDĚLE

Sektání dechových kapel

Jeníšovice - V neděli 3.9.2017 se od 13:30 hod. koná na Ostrůvku v Jenišovicích iiž 18. ročník Přehlídky dechových kapel.

K tanci a poslechu zahraje Šeucouská kapela, Živaňanka a Dětský dechový soubor BAŠAPA.

Dále vystoupí mažoretky z PM Stars Pardubice. Jenišovické koláče a další občerstvení je zajištěno.

Přehlídka dechových kapel

Jenišovice – V neděli 3.9.2017 se od 13:30 hod. koná na Ostrůvku v Jenišovicích již 18. ročník Přehlídky dechových kapel. K tanci a poslechu zahraje Šeucouská kapela, Živaňanka a Dětský dechový soubor Bašapa. Dále vystoupí mažoretky z PM Stars Pardubice. Jenišovické koláče a další občerstvení je zajištěno.

Medlešická Pecka

Medlešice – V neděli 3. září v 9:00 hodin se v zámeckém parku a okolí koná turnaj v petanque. Od 8:00 do 9:00 proběhne autogramiáda Dagmar Peckové a přátelské neformální pohovoření s divou. Pivovarská restaurace bude otevřena.

2. setkání v kapli v Deblově

Deblov – 2. setkání v kapli v Deblově na téma Ctnosti a neřesti se uskuteční v neděli 3. září v 17 hodin – v případě špatného počasí v KD Pohled. Slovem provázejí Rút a Jiří Kučerovi, faráři CČE z Hradiště u Nasavrk. Hudební doprovod Pěvecký sbor CČE z Hradiště a přítomní účastníci setkání (vlastní hudební nástroje vítány).

Carmen Y Carmen

Chrudim – Na závěr festivalu Zlatá pecka Chrudim 3. a 4. září v 19 hodin uvidí diváci pásmo Carmen Y Carmen. Vystoupení v Divadle Karla Pippicha nabídne dvě představitelky Carmen, Dagmar Peckovou a Barboru Hrzánovou. Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě – divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní a činoherní.

Není proto divu, že se setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.

Autor: Redakce

31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zdravotníci podají trestní oznámení

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ se jako už jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v Truck Trialu.
11

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení