VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Přinášíme vám přehled víkendových akcí. Podívejte se, kam můžete vyrazit zá zábavou či na rodinný výlet.

21.8.2009
SDÍLEJ:

Noční soutěž v požárním útoku hostila i letos Seč.Foto: Vendula Horáková

PÁTEK 21. SRPNA

Noční hasičská soutěž
Seč/ V pátek 21. 8. se na parkovišti před stanicí HZS Seč koná Noční hasičská soutěž, začátek ve 20 hodin.

SOBOTA 22. SRPNA

Lovětínská udice
Lovětín/ V sobotu 22. srpna se na Lovětínském rybníku konají tradiční rybářské závody pro děti a dospělé „Lovětínská udice“. Začátek lovu ryb „na plavanou a položenou“ je naplánován na sedmou hodinu ranní, prezentace účastníků je v 5.30 hodin. Startovné činí 300 korun. Lovětínská udice se koná po osmé.

Chrast pokračuje v oslavách města
Chrast/ Další akcí, která souvisí s letošními oslavami 750. výročí založení města, je zítřejší přátelské utkání prvoligových žen FC Hradec Králové, které se utkají se starou gardou SK Chrast. Klub tak pokračuje v oslavách 90. výročí založení kopané v Chrasti. Exhibice začíná ve 14.30 hodin, občerstvení je zajištěno a pořadatelé se těší na hojnou účast.

V Kladně bude noční soutěž v útoku
Kladno/ Sbor dobrovolných hasičů pořádá noční soutěž v požárním útoku, a to při příležitosti 125. výročí založení hasičského sboru Kladno. V pořadí 14. ročník soutěže O Pohár starosty obce se koná v sobotu v hasičském sportovním areálu v Kladně za kulturním domem. Prezentace a losování pořadí začíná ve 20 hodin. Jak pořadatelé ujišťují, občerstvení bude po celou dobu konání soutěží zajištěno.

1. Hasičská spartakiáda
Blatno/ Již tuto sobotu 22. 8. vypukne v areálu Cihelka v Blatně u Hlinska 1. Hasičská spartakiáda. Začátek plánují pořadatelé z SDH Blatno na 20. hodinu. Součástí kulturního programu bude koncert skupiny Ultrablue s frontmanem Josefem IX. Dále vystoupí hlinecká skupina Artur a original revival skupiny Kabát. „Hodně muziky za málo peněz a bohaté občerstvení, to je lidová zábava na Hlinecku,“ uvedl velitel SDH Blatno Milan Vaško.

Country večer
Starý Dvůr/ Hospůdka Peklo pořádá v sobotu 22. srpna country večer se skupinou Kavalerie. Začátek: 20:00 hodin.

Lukostřelecký den
Lichnice/ V sobotu 22. 8. si přijďte zastřílet z luku na Lukostřelecký den. Začátek je v 10:00 hodin na nádvoří hradu Lichnice.

Cvičení pilates v mladotickém mlýně
Mladotice/ V sobotu 22. srpna vás ve zdejším mlýně čeká cvičení pilates. Zájemci o cvičení pod vedením Marie Joachimové ať se přihlásí na e-malu: m.joachimova@centrum.cz. Začátek: 9:30 – 11:00 hodin, vstupné: 50 Kč.

Memoriál Milana Mrázka
Kněžice/ Memoriál Milana Mrázka – turnaj ve stolním tenise ve čtyřhře – začíná v sobotu 22. srpna ve 14:00 hodin v sále obecního úřadu.

Soutěž historických vozidel
Radčice/ TJ Sokol Radčice a ČKHV Chrudim pořádají v sobotu 22. srpna 2009 ve sportovním areálu Doupnice soutěž historických vozidel s výstavou a jízdou zručnosti. Začátek soutěže je v 9.00 hod. Začátek jízdy zručnosti v areálu je v 15.00 hod. Kategorie: auto, moto, užitková vozidla, kolo. Občerstvení v areálu zajištěno po celý den, večer příjemné posezení s hudbou a tancem. Vstup zdarma.

Fleret a Jarmila Šuláková

Chotovice/ Farní charita Nové Hrady pořádá a tímto všechny srdečně zve v sobotu 22. srpna od 14:00 hodin do Chotovic u Litomyšle na koncert skupiny Fleret s Jarmilou Šulákovou.

Košumberské léto 2009
Košumberk/ Jednota divadelních ochotníků Jaroslav Luže a Město Luže vás zvou na Košumberské léto.
Program:
Melodie o.s. Chrudim uvádí koncert swingového orchestru
BIG BAND CHRUDIM
pod vedením Martina Profouse. Zazní známé i méně známe swingové i dechovkové melodie.
Sobota 22. srpna 2009
od 19.30 hod.
Místo: nádvoří hradu Košumberk. Vstupné: 80 / 50 Kč.
Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vystoupení v případě velké nepřízně počasí

NEDĚLE 22. SRPNA

Hudební léto se souborem SoliDeo
Heřmanův Městec/ Tradičně týden před heřmanoměsteckou poutí v neděli 23. 8. bude zakončen festival Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Uzavře ho vystoupení souboru historických nástrojů SoliDeo. Pokud netušíte, co to je šalmaj nebo moldánky, či že lze úspěšně hrát na různé zvířecí rohy, je pro vás určený právě tento koncert. Pro velký úspěch historických nástrojů v minulých ročnících festivalu je letos opět zařazeno toto ohlédnutí do historie hudby a vývoje hudebních nástrojů. Severočeský soubor pod vedením Miloše Fr. Rejmana vystoupí v Heřmanově Městci již podruhé a v jeho podání uslyšíte hudbu od gregoriánksého chorálu až po 16. století. A kuriózní nástroje si budete moci po koncertě i osobně prohlédnout.

Nasavrcké hudební léto - 3. koncert

Nasavrky/ V neděli 23.8. v 18 hodin vystoupí v nasavrckém zámku Duo Teres (slovenská houslistka Lucia Kopsová a český kytarista Tomáš Honěk). Oba mladí umělci mají za sebou mnoho ocenění z domácích i zahraničních soutěží a nabídnou posluchačům díla z období baroka až po hudbu 20. století.

21.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení