VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam vyrazit o nadcházejícím víkendu s rodinou či přáteli? Deník vám poradí!

23.2.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Nečina

PÁTEK 24.2.2012

Hasičský ples a karneval - Bělá

SDH Bělá si vás dovoluje pozvat 24.2.2012 od 20 hodin do hostince U Jonáše na tradiční hasičský ples. Hraje: H.I.T. Music. V sobotu 25. února od 14 hodin můžete zavítat na dětský karneval v rytmu disco.

Hasičský ples - Seč

SDH Seč chystá hasičský ples, který se koná dne 24. 2. 2012 od 20:00 v KD Seč.

Kolem světa za 80 minut - Chrudim

Přednáška na téma Americký středozápad a národní parky se koná v pátek 24.2.2012 od 18:30 ve Vodních zdrojích.

SOBOTA 25.2.2012

Masopustní průvod - Žlebské Chvalovice

Nenechte si ujít v sobotu maškarní průvod,který vychází ve 12:00 hodin od hospody. Nejdřív bude směřovat na Lhůty a kolem 14:30 hodin se vrátí do Chvalovic a obejde celou ves. Na závěr bude před obecním úřadem zastřelen medvěd a masky ho odnesou ve smutečním průvodu opět před hospodu, kde za tradičního popěvku „Sekera, motyka…“ medvěd obživne a maškarní průvod končí.

Pohádka o neposlušném Budulínkovi - Zaječice

Osvětová beseda Zaječice vás i vaše děti, vnoučata a pravnoučata zve v sobotu 25. 2. 2012 od 15 hodin do Kulturního domu v Zaječicích na představení Pohádka o neposlušném Budulínkovi. V zajímavě pojaté pohádce, ve které jsou dětští diváci zapojováni do hry a aktivně se podílejí na rozvoji děje, zazní písničky, objeví se i loutky. Účinkují žáci LDO ZUŠ Chrudim.

Janáčkovo trio v Synagoze - Heřmanův Městec

V únoru pokračují oslavy 150. výročí založení pěveckého sboru Vlastislav „Hudebním večerem“ s exkluzivními hosty. V sobotu 25. února od 16.30 vystoupí v Synagoze Janáčkovo trio, které tvoří tři vynikající sólisté mající za sebou mnohá vystoupení v Čechách i v zahraničí, úspěchy na soutěžích, nahrávky a spolupráci s významnými hudebními osobnostmi a tělesy. Jméno Leoše Janáčka nese soubor ve svém názvu se souhlasem Nadace Leoše Janáčka od roku 2006. Můžete se tak těšit na vystoupení heřmanoměsteckého rodáka a v současné době mimo jiné violoncellisty České filharmonie Marka Nováka.

Tradiční maškara - Vítanov, Stan

Tradiční staročeskou maškara bude procházet 25. února od 7:30 do 17.00 hodin obcemi Vítanov a Stan. Masopustní maškary na Hlinecku jsou opravdu unikátní, a proto byly v roce 2010 zapsány na seznam nehmotného dědictví lidstva UNESCO. Návštěvníci mohou vidět originální masky slaměných, skákavých, židů, rasů, kobylek a kominíků pod vedením laufra a pána. Rozverné masky nenechávají na pokoji ani přihlížející diváky a dovádějí s nimi. Určitě stojí za to navštívit naše obce a zažít masopust naživo. Vstupné se samozřejmě neplatí. Těšíme se na vaši případnou návštěvu. Za SDH Stan Jan Rosecký.

Tradiční výstava králíků a holubů - Rabštejnská Lhota

ZO ČSCH Rabštejnská Lhota pořádá v krytém chovatelském areálu ve dnech 25. a 26. února výstavu králíků a holubů, rozšířenou o expozici okrasného ptactva. Otevřeno bude následovně: sobota: 8.00 16.00 hodin, neděle: 8.00 13.00 hodin.

Expediční kamera 2012 - Slatiňany

V letošním roce se kromě zajímavých filmů můžete těšit na cestovatelské přednášky a další doprovodný program. Přijďte si tuto sobotu 25.2. ve 13:30 ve Společenském domě v Tyršově ulici užít příjemné odpoledne a večer s vůní dálek a dobrodružství. Program: - Ne všichni hrdinové expedičních filmů přežijí. - Ne všichni Afričané přestali s kanibalismem. - Ne každý pád skončí dobře. - Ne všechny vlny lze překonat. - Expediční kamera je o skutečném životě. Opět máme zajištěny hodnotné ceny, které vylosujeme v 18:30 z vašich anketních lístků. V případě zájmu promítneme po ukončení hlavní části i bonusové filmy (cca do 21:00 hod.) Jako občerstvení nabídneme vodu (v ceně vstupného) a budete si moci objednat pizzu z místní restaurace (ta už v ceně bohužel není :-). Těšíme se na vás. J. Hodic

Karneval - Stolany

V sobotu 25. února od 14:30 můžete přijít do hostince Na Baště na dětský karneval s tanečním mistrem Černým.

Karneval - Bělá

V sobotu 25. února od 14 hodin můžete zavítat na karneval v rytmu disco.

Zábavné odpoledne pro děti - Kněžice

OÚ a SDH Kněžice pořádají 25.2. pro děti zábavné odpoledne, začátek ve 14:00.

Dětský karneval - Bojanov

SDH Bojanov Vás srdečně zve na Dětský karneval v sobotu 2012 od 14:30 v tělocvičně základní školy. Dárek pro každé dítě v masce. Soutěže pro děti i dospělé. Občerstvení zajištěno.

Hasičský bál - Rabštejnská Lhota

Tradiční hasičský bál se koná v sobotu 25. února od 20 hodin v hostinci U Drobílků. K tanci a poslechu hraje skupina H.A.M. Připravena je bohatá tombola.

Hasičské bál - Žumberk

Místní SDH pořádá v sobotu 25. února od 20 hodin ve společenském sále zdejšího úřadu tradiční hasičský bál. Celým večerem provází skupina Fragment, můžete se těšit na milé překvapení.

Kraskov - Vepřové hody

Restaurace Na schůdkách Kraskov Vás srdečně zve v sobotu 25. 2. od 10 hod na Vepřové hody (polévka, ovar, jitrnice, kroupáky, tlačenka). Večer od 19. hod taneční zábava. Hraje k poslechu i tanci: Absolutně na starý kolena Čenda

15. policejní turnaj v křížovém mariáši - Chrudim

Přátelé společenské zábavy pořádají dne 25. února 2012 v restauraci Alfa v Chrudimi pro všechny zájemce soutěž v mariáši. Začátek soutěže v 9.00 hod., přihlášení účastníků 8.00 8.45 hod. Manipulační poplatek 300 Kč, pro členy Svazu mariáše 280 Kč. Upozornění pro účastníky nehraje se o peníze.

1. folklórní krojový ples - Hlinsko

Historický první folklorní ples se uskuteční v Multifunkčním centru od 19:30. Pořádá „Občanské sdružení přátel folklóru Hlinecka“za podpory Pardubického kraje a pod záštitou člena Rady Pardubického kraje ing. Pavla Šotoly. K tanci zahraje a vystoupí: Hořeňák z Lázní Bělohrad, Portáš z Jasenné a Lipka z Pardubic. Chybět nebude domácí Vysočan Hlinsko. Vstup v lidovém kroji zdarma.

NEDĚLE 26.2.2012

Obchůzka maškar v Blatně - Hlinsko

V neděli 26. 2. 2012 se od 7.00 hod. uskuteční poslední obchůzka maškar v Blatně. Jelikož blatenské maškary měly letos skutečně napilno, termín už neodpovídá tradičímu uspořádání do popeleční středy. Jiný termín i s ohledem na hudbu už nebyl bohužel možný. Blatenská maškara věří, že příští rok už se bude konat v řádném termínu masopustu a doufá, že tomu napomohou i pořadatelé okolních masopustních obchůzek, které jsou taktéž zapsáni na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Srdečně vás zvou a těší se na vaši návštěvu pořadatelé SDH Blatno.

Tradiční výstava králíků a holubů - Rabštejnská Lhota

ZO ČSCH Rabštejnská Lhota pořádá v krytém chovatelském areálu ve dnech 25. a 26. února výstavu králíků a holubů, rozšířenou o expozici okrasného ptactva. Otevřeno bude následovně: sobota: 8.00 16.00 hodin, neděle: 8.00 13.00 hodin.

Dětský karneval - Miřetice

Sdružení přátel školy při MŠ Miřetice srdečně zve na dětský karneval v neděli 26. února od 14.00 hod. do sálu restaurace U Mrázků. K tanci hraje skupina H.O.P.E., dále je připraveno žonglérské vystoupení klaunů i soutěže o ceny.

Taneční pro dospěláky - Chrast

V neděli 26. února 2012 od 18,00 hodin začínají v sokolovně Chrast taneční pro manželské a přátelské páry – mírně pokročilí. Čeká vás společně 5 příjemných večerů, vždy v neděli od 18.00 do 21.00 hodin. Přihlásit se můžete telefonem 469 813 009, 602 148 711, 723 490 300 nebo e-mailem: cerny-chrast@chrudim.cz

Maškarní karneval - Heřmanův Městec

V neděli 26. 2. 2012 se od 15.00 hodin koná Maškarní karneval pro děti. Místo konání: Sokolovna, Heřmanův Městec. Akci pořádá RC Radovánek. Od 16:30 – Maškarní diskotéka pro starší děti.

Dětský karneval - Nasavrky

TJ Sokol Nasavrky pořádá 26. 2. 2012 od 14.00 hodin Dětský karneval. Místo konání: Sokolovna, Nasavrky. Hraje L. Štumpf.

Autor: Redakce

23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies