VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Pozvánka Chrudimského deníku

Chrudimsko - Přinášíme tradiční pozvánku za víkenodvými - nesportovními - akcemi v regionu. Nevíte, kam vyrazit s rodinou? Co podniknout s přáteli? ČTĚTE DÁL.

12.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Na Faidru od Senecy se můžete vypravit do chrudimského divadla


Chrudim/ V pátek 20. března v 19 hodin uvádí Divadlo Karla Pippicha Senecovu hru Faidra. Římská tragédie z doby císaře Nerona vychází z řeckého mytického příběhu: Faidra, druhá manželka hrdiny Thesea, se zamiluje v manželově dlouhodobé nepřítomnosti do jeho syna z prvního manželství, Hippolyta. Ten však ctí jen bohyni lovu Dianu, ženy nenávidí a nešťastnou Faidru, když se mu vyzná ze své lásky, pohoršeně odmrští a málem ji zabije. Po nečekaném Theseově návratu obviní Faidra nepřítomného Hippolyta, že ji chtěl znásilnit, a jako důkaz předloží Hippolytův meč. Theseus svolává na syna pomstu prostřednictvím svého otce, boha moře Neptuna. Ten jeho přání vyhoví a vzápětí přichází zpráva o tragické Hippolytově smrti. Když přinesou jeho tělo rozervané na kusy, zoufalá Faidra vyjeví Theseovi pravdu a Hippolytovým mečem spáchá sebevraždu. Účinkují H. Dvořáková, E. Černá, M. König, M. Táborský, M. Hanuš, M. Doležalová, L. Veliká a M. Zimová z Divadla V Dlouhé Praha. Vstupenky zakoupíte za 270 nebo 280 Kč.


Halové závody spřežení ve Slatiňanech


Slatiňany/ Soutěže jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží začínají v sobotu 21. března od 10 hodin v jezdecké hale.


Obecní ples


Mladoňovice/ Obec Mladoňovice vás zve na Obecní ples v Kulturním domě v Pohledu dne 21. března 2009 od 20:00 hod. K tanci a poslechu hraje skupina HAM Chrudim. Čeká vás také bohatá tombola.


Předvelikonoční jarmark


Chrudim/ Pojďte přivítat jaro do Chrudimi! V sobotu 21. března od 8 do 12 hodin si můžete na Resselově náměstí užít jarní předvelikonoční atmosféru, ochutnat tradiční dobroty, nakoupit drobnosti na Velikonoce nebo si poslechnout folklórní soubor Lipka z Pardubic.


Ples HC Skuteč


Skuteč/ O tom, že se hokejisté umí otáčet také na tanečním parketě, se můžete přesvědčit na jimi pořádaném společenském plese v sobotu 21. března od 20 hodin. O dobrou náladu a hudbu k tanci se postará skupina Jaromíra Bečky. Stejně jako loni i letos se můžete těšit i na předtančení. Předprodej vstupenek v květinářství p. Sokola na Palackého náměstí. Cena vstupenky včetně místenky 100 Kč.


DJ STUDIO se vrací do Chrasti


Chrast/ Měsíc březen je v plném proudu stejně tak, jako příprava na další taneční akci v chrastecké sokolovně ze série parties DJ STUDIA Pardubice. Už tuto sobotu 21. března od 20:00 hod. se sokolovna opět otřese v základech při párty s názvem „RESIDENT SESSION“. Za mixážním pultem se během večera vystřídají rezidentní DJs sokolovny – Dastyn, Power & Sweet3r. Tato noc v rytmech taneční hudby se ponese ve stylu house, electro-house, tech-house a progressive. Milovníci těchto rytmů si opět určitě příjdou na své. Nositelé jmen Josef a Radek mají vstupné + welcome drink grátis. Těšíme se na Vás ! Více informací najdete na stránkách www.sokolovna-chrast.com Mediálním partnerem akce je Chrudimský deník. www.chrudimsky.denik.cz


DJ Luboš Novák a Italianfashion 09


Chrudim/ Baraka Original Music Bar & Restaurant připravilo v pátek 20. března Křídla Red Bulííí s Puschkin vodkou. Hostem bude DJ Luboš Novák – hlas známý z TV Nova, Danceradia, dříve Radio Zlatá Praha. V sobotu vás čeká Italianfashion 09.


Taneční Liga Párty a DJ Camel


Chrudim/ V pátek 20. března uvádí Total Inferno Taneční Ligu Párty – další pokračování slosování o ceny Universal Music v podobě cédéček za dvacet litrů (Franta Dj Babka). A jako každou sobotu si můžete trsnout při směsici hitů známých i těch nejznámějších, zahraničních i českých v podání DJs Camela.


O Červené Karkulce a "Krabičková"


Chrudim/ Pro nejmenší je v sobotu 21. března v 15 hodin na Malé scéně Divadla Karla Pippicha připravena pohádka O Červené Karkulce a „Krabičková“. Dvě klasické pohádky zahraje Malé divadélko Praha. Pohádka O Červené Karkulce je hrána dvěma maňásky a maskami, se kterými vystupuje postava Pana Pohádky, který celý příběh vypráví. Druhá – s názvem „Krabičková“ – má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicus, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák. Vstupné činí 30 Kč.


Světový den Loutkového divadla


Chrudim/ Muzeum Loutkářských kultur zve o prvním jarním dni všechny své příznivce na Světový den Loutkového divadla. Vstup je tento den zdarma


Na koncert ABBA WORLD REVIVAL přidány další vstupenky


Heřmanův Městec/ V pátek 20. 3. od 17.30 a od 20 hodin se koná v městském kině koncert skupiny Abba World Revival. Vzhledem k velkému zájmu bylo na každé představení přidáno ještě 15 vstupenek navíc – k dispozici jsou v pokladně kina a v informačním centru. Čeká 100% živá koncertní show desetičlenné skupiny z Prahy označované za nejlepší českou revivalovu kapelu ABBA.

V Krouné o dýmkaření na Vysočině

Krouna/ Spolek přátel historie Vysočiny vás srdečně zve 21. března od 14 hodin do přístavby ZŠ v Krouně na setkání v Krouně na téma Dýmkaření v Proseči a Lyže u nás na Vysočině.
V programu zazní povídání o Proseči, lyžích a knoflících, dále vás čeká téma dýmky a dýmkaření v Proseč, koláři, lyže a lyžaři. Z doplňkového programu: promítání starých fotografií lyžařů a reportáž ČT o dýmkaření v Proseči.

12.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies