VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za kulturou a zábavou

Chrudimsko - Přinášíme vám tipy a pozvánky na akce na nadcházející dny.

8.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Thinkstock.com

Staročeské Vánoce

Svobodné Hamry - O víkendu 12. a 13. 12. 2015 se v Hamerské krčmě ve Svobodných Hamrech budou konat Staročeské Vánoce aneb Co se jedlo o Vánocích.

Vánoční koncert pro celou rodinu

Slatiňany - Soubor Formani Slatiňany a dětský soubor Sejkorky při T.J. Sokol Slatiňany chystají tradiční Vánoční koncert pro celou rodinu, který se koná ve slatiňanské sokolovně v sobotu 19.12 2015 od 14 a 17:30 hodin. Hostem obou souborů je Kontrabasový oktet Konzervatoře Pardubice. Předprodej lístků probíhá od 7.12.2015 v galanterii Petrová Slatiňany.

Vánoční koncert skupiny Lokálka

Třemošnice - Hradecká country folková kapela se vás svými hudebními parodiemi pokusí rozveselit a pobavit v předvánočním čase 8. 12. od 18:30 v Kulturním domě.

Vánoční koncerty Tuněchodských zpěváčků

Tuněchody/Zbyslav - Pěvecký sbor Tuněchodští zpěváčci slaví 15. výročí svého působení a zároveň 15. ročník Vánočních koncertů v Tuněchodech. Letos se uskuteční dva koncerty. První proběhne v kostele sv. Jana Křtitele v Tuněchodech v sobotu 12.12. 2015 v 16:00 hod., a druhý v kostele Nejsvětější Trojice ve Zbyslavi u Čáslavi v sobotu 19.12. 2015 v 15:30 hod. Účinkuje pěvecký sbor Tuněchodští zpěváčci a sbor starších žáků a studentek . Sólový zpěv Aneta Šilhánková, Monika Kalousková, Nella Šilhánková a další. Hostem koncertů je violistka Klára Pošvářová a dechové kvarteto. Pěvecký sbor vede zakladatelka sboru Marie Dostálová, která rovněž celé koncerty doprovází na varhany.

Vánoční posezení v Kavárničce

Nasavrky - V úterý 8.12. od 14:00 hodin přijďte do Kavárničky pro seniory na předvánoční setkání.

Třídní koncert klavírů a fléten

Heřmanův Městec - 9. 12. se ve zdejší synagoze koná třídní koncert klavírů a fléten. Pořádá ZUŠ Heřmanův Městec.

Loučení s podzimem v Třemošnici

Třemošnice - Loučení s podzimem proběhne 9. 12. 2015 v Oáze. Čeká vás tvoření, hry, soutěže a pididiskotéka.

Cestopisné povídání ve Skutči o Barmě

Skuteč - S cestovatelem Vladimírem Lemberkem můžete 10. 12. 2015 od 18 hodin poznat v Městském muzeu Skuteč zemi, kde se zastavil čas. Barma vás překvapí množstvím chrámů a budhistických mnichů, přírodními krásami, ale hlavně otevřeností a přátelstvím obyčejných lidí. Proniknete i do způsobu výroby řady produktů, který se od středověku nezměnil. Součástí přednášky bude také kvíz s malou odměnou.

Pozvánky ze Slatiňan

Slatiňany - 78. Cestovatelská beseda se uskuteční v úterý 8. 12. 2015 ve Společenském domě Slatiňany od 19:00 hodin. Těšit se můžete na Ing. Bulíře a jeho besedu o Sibiři a zatmění Slunce, které pozoruje po celém světě. Další pozvánka je na sobotu 12. 12. 2015 do Státního zámku Slatiňany, kde bude po celý den probíhat tradiční Vánoční jarmark, který bude doplněn netradičními prohlídkami zámku, divadélka pro děti i dospělé, či hraní trubačů na zámecké věži. Také se můžete těšit na otevřenou zámeckou kuchyni a speciální dobroty.

Vánoční koncerty v Hlinsku

Hlinsko - V úterý 8. prosince od 18 hodin se v MFC uskuteční vánoční koncert ZŠ Ležáků, ve středu 9. prosince od 17 hodin adventní koncert ZUŠ v podání žáků Základní umělecké školy Hlinsko.

Perníková chaloupka

Chrudim - Pohádka Perníková chaloupka je pro děti přichystána ve čtvrtek 10. prosince a v sobotu 19. prosince od 17:00 hodin ve Spolkovém domě.

Adventní koncert v Bítovanech

Bítovany - Adventní koncert v kostele sv. Bartoloměje se uskuteční 13. prosince od 15 hodin. Účinkuje Lanškrounský smíšený sbor.

Vánoční trhy v Chrudimi

Chrudim - Na vánoční trhy se můžete vydat na Resselovo náměstí ve středu 9. a 16. prosince a v sobotu 12. a 19. prosince vždy od 9:00 do 16 hodin, v pátek 18. prosince potom od 9:00 do 19:00 hodin.

Dan Bárta v chrudimském Muzeu

Chrudim - Dan Bárta & Illustratosphere hraje ve středu 16. prosince 2015 v 19:00 hodin ve velkém sále Muzea. Je jedním z mála mužských jazzových vokalistů v Evropě s vynikající technikou zpěvu a originálním repertoárem. Spolu s kapelou okouzlí famózním hudebním zážitkem i nejnáročnější publikum!

Autor: Redakce

8.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies