VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Košumberský dětský den pomohl dobré věci

Luže – Zdejší církev adventistů sedmého dne ve spolupráci s městem Luže připravila na nádvoří hradu již poosmé Košumberský dětský den na téma „Řemesla“.

15.6.2011
SDÍLEJ:

8. Košumberský dětský den na téma Řemesla se i přes nepřízeň počasí vydařilFoto: archiv pořadatelů

Svým dílem přispěli i žáci ze ZUŠ Luže a ZUŠ Skuteč, kteří pod vedení paní učitelky Jany Hrubé zahráli dvě pohádková představení. Konkrétně hra Pipi Dlouhá punčocha měla dokonce na této akci svou premiéru, čehož si jako organizátoři akce moc vážíme. Přes něpřízeň počasí jsme nakonec byli rádi, že jsme akci nezrušili, protože se opravdu vyvedla a nakonec bylo prodáno 225 vstupenek. Je to méně, než v minulých ročnících, ale i tak to znamená, že na základě vstupného, tomboly a dobrovolné sbírky bylo včera vybráno 10 343 korun. Celý tento obnos bude poukázán na humanitární účely organizaci ADRA, konkrétně na její projekt Nemocnice v Itibo. Na tento projekt mimochodem přispěla vcelku značná část obyvatel ČR, která v zimě přinášela obvazový materiál z prošlých autolékárniček. Více viz stránky projektu www.kena.websnadno.cz.

Není to všechno, protože dalších 4 200 korun poputuje na konto UNICEFU, který už několik let pořádá sbírky formou prodeje panenek. Během zimy se za pomoci obyvatel Luže, ergoterapeutek a pacientů Hamzovy odborné léčeby a hlavně členek sboru církve adventistů v Luži podařilo shromáždit více než 20 panenek, a sedm z nich bylo během akce prodáno. Máme z toho velikou radost, a nabízíme i touto formou další panenky případným zájemcům.

Aleš Kocián, kazatel Církve adventistů s. d. v Luži

15.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení