VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: V cizině se dařilo hlineckým i chrasteckým tanečníkům

Žilina - Mezinárodního tanečního festivalu ve slovenské Žilině se v sobotu zúčastnili nejenom tanečníci TKG Hlinsko, ale také padesátka tanečníků a členů jejich doprovodu z Chrasti. Chrasteckým přispělo na dopravu a úspěšnou reprezentaci město i manželé Černí ze zdejší Taneční školy Bohémia. Tanečníkům z Chrasti i mladým umělcům z Hlinska se dařilo.

24.3.2009
SDÍLEJ:

Taneční klub TKG HLINSKO změřil na Slovensku své síly s ostatními kluby v plesových choreografiích v kategorii juniorů.Foto: Michal Kratochvíl

Chrastečtí bodovali v Žilině

Mezinárodní taneční festival v Žilině byl složený ze dvou soutěží. Z mezinárodních soutěží v Žilině jsme přivezli v kategorii Grand Prix Slovakia 1. místo - DCC - děti - sólo - Marta Lebdušková, 1. místo - DCC - děti - skupina - Discostars, 2. místo - DCC - skupina - dospělí - P.F.D., 3. místo - DCC - skupina - free style - dospělí - P.F.D., ale také další tři finálová umístění. V Choreopoháru jsme vybojovali 1. místo - Street - dospělí - skupina P.F.D. pod vedením Filipa Černého za vystoupení DEMO, 3. místo - Plesovky - dospělí - skupina Taneční klub BOHÉMIA pod vedením Lenky Kratochvílové za vystoupení VILÉM TO PEČE. Pété místo v „plesovkách“ dospělých získala skupina Taneční klub BOHÉMIA pod vedením Lenky Kratochvílové za vystoupení Levandulový valčík.

Bohumil Černý, Chrast

TKG Hlinsko bralo stříbro i bronz

Choreopohár, to byla rozsáhlá taneční soutěž , která se konala v sobotu na Slovensku. Ve dvou sálech se utkaly stovky tanečníků. Taneční klub TKG HLINSKO se rozhodl změřit své síly s ostatními kluby v plesových choreografiích v kategorii juniorů. Protože v letošním roce se může pochlubit třemi krásnými formacemi, rozhodl se všechna svá předtančení do soutěže přihlásit. A tak malý autobus a přívěs plný oblečení a kufrů brzo ráno odjíždí směrem k Žilině.
Vše probíhalo klasicky. Prostorová zkouška, mnohahodinová příprava image tanečníků. Tři vystoupení v jedné skupině formací a šatna ve 2. patře jiného křídla budovy, to znamenalo nasadit trysk, bleskové přestrojení a přehození doplňků a s úsměvem nastoupit zpět na parket s novým předtančením. Odměna? Postup všech do finálového kola. Velká radost a zároveň rozhodnutí: ve finále se převlékáme na chodbě a opět následuje úprk. Dosud nikdo netušil jak rychle lze všechno zvládnout. Děti se navíc snažily odvést co nejlepší výkon na parketě. Vyplatilo se. Pak už jen zbývalo převzít nádherné poháry jako odměnu za předvedený výkon. Třetí, druhé i první místo v jedné disciplíně náleželo tanečnímu klubu TKG HLINSKO. Jiskřící oči tanečníků a potlesk diváků byly největší odměnou choreografů Petra Janáčka a Renaty Mrázové i vedoucích klubu Jany Malinové a Miroslavy Bouškové. Unaveni a spokojeni se pak všichni vracíme domů.

Jana Malinová, TKG Hlinsko

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies