Název Peklo spojují místní lidé především se stejnojmenným rekreačním zařízením Českých drah (ČD), které ještě donedávna dávalo obživu několika hospodám nejen v samotném Kraskově, ale i v blízkém okolí, například v Počátkách a Starém Dvoře.

„Je to už tři roky, co je zařízení zavřeno,“ vzpomíná provozovatel sousední hospůdky Bohuslav Solař na stávku železničářů, která se nakonec obrátila proti nim. Vedení ČD totiž v reakci na to zrušilo zaměstnancům drah veškeré výhody.

Mezi ně patřila i rehabilitace v rámci dodatkové dovolené v rekreačním zařízení Peklo. „Měli tam vířivku, saunu, tělocvičnu. Ale rehabilitace je příliš nezajímala. Celé turnusy železničářů proto obléhaly okolní hospody. Přidávali se k nimi i doktoři a rehabilitační pracovníci, kteří tak často neměli v podstatě do čeho ani ´píchnout´ a bylo jim hloupé železničáře o léčbě přesvědčovat. Tenhle výpadek je teď v Kraskově citelně znát,“ přidává se ve vzpomínkách místní chatař Libor Novák, původem z Trojovic.

Jak dodává, do Pekla celoročně přijížděly 150členné turnusy železničářů. To je dnes už minulostí. Důkazem toho jsou zavřené hospody ve Starém Dvoře i v Kraskově. Platit zde majiteli objektu za pronájem dvacet tisíc měsíčně se už žádnému soukromníkovi nevyplatí.