VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podpořit letní kino bude možné též v neděli před arénou

Pardubice - „Není úplně jednoduché si představit tento ojedinělý projekt mimo samotné centrum města,“ nechal se slyšet provozovatel Jan Motyčka.

11.12.2009
SDÍLEJ:

Pardubické letní kinoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

O osudu Pardubického letního kina v Tyršových sadech stále není jasno. „To, zda tento divácky nejnavštěvovanější kulturní prázdninový projekt v Pardubickém kraji bude mít i další ročník, ještě zdaleka není jisté. V tuto chvíli teprve probíhají intenzivní jednání se všemi zainteresovanými stranami ve snaze zajistit pokračování Pardubického letního kina ve výjimečných prostorách Tyršových sadů, a to nejen pro příští rok, ale i po jejich následné revitalizaci,“ informoval náš Deník jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.
„Tento prostor se nám, provozovatelům Pardubického letního kina Pernštejn, jeví jako ideální zejména proto, že vznikl na míru tomuto unikátnímu místu uprostřed centra Pardubic. A to přímo ,na zakázku’ Magistrátu města Pardubic, který v té době vypsal grant na oživení centra Pardubic v letních měsících a náš projekt byl vybrán jako vítězný,“ sdělil Motyčka.

„Proto není úplně jednoduché si tento ojedinělý projekt představit mimo samotné centrum Pardubic. Obávám se, že odsun kina na navrhovaná místa poblíž koupaliště a mimo nejbližší střed města by vedl k faktickému ukončení celého projektu,“ pravil provozovatel letního kina.

„Další akce, na které je možné vyjádřit podporu Pardubickému letnímu kinu Pernštejn v Tyršových sadech, se uskuteční v neděli 12. prosince před pardubickou ČEZ Arenou před extraligovým hokejovým zápasem,“ nechal se slyšet Jan Motyčka.

Chtějí schůzku

„Myslím, že nyní bychom měli udělat všechno proto, abychom se pokusili odstranit rušící vlivy, na které si stěžovali obyvatelé ulice Na Hrádku a Sukovy třídy,“ řekl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.
„Jsem přesvědčen o tom, že jsme v tomto směru ještě neudělali vše. Proto bychom rádi iniciovali nějaké společné setkání s provozovateli a iniciátory petice,“ dodal náměstek pardubického primátora.

„Osobně se domnívám, že příští sezonu by ještě letní kino v Tyršových sadech být mohlo. Ale stejně je třeba hledat řešení pro letní kino v době, kdy bude tento prostor rekonstruován,“ uvedl Krejčíř.

„Uvidíme, jak se k této záležitosti postaví projektant, zastupitelé a provozovatelé. Zatím je to celé otevřené,“ vyjádřil se náměstek pardubického primátora, který rozhodně není pro zrušení tohoto unikátního kulturního počinu.

Autor: Tomáš Dvořák

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Simeon Karamazov odpovídá on-line na dotazy čtenářů.

ON-LINE: Simeon Karamazov právě odpovídá na vaše dotazy

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení