VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka: víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

19.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Svitavsko - Za animovanými filmy do Trnky

Městečko Trnávka - Děti i dospělí se mohou těšit v sobotu do obecního domu Trnka v Městečku Trnávka. Pro děti je od osmnácti hodin připraveno promítání filmu Piráti, pak následuje výběr z krátkých animovaných filmů: Vítězové AniFestu 2011 a 2012, Magie filmové loutky, Animace po setmění, Komiksová animace.

Polička - Ti, co milují punkovou muziku, uvítají sobotní akci v Poličce. Poličský kokrhýl se koná od podvečerních hodin v Divadelním klubu. Zahraje jedenáct kapel, mimo jiné Svodidla, Panická ataka, Plesnivý Fazole…

Moravská Třebová - Koncert duchovní hudby je naplánován na sobotu od šestnácti hodin ve františkánském kostele v Moravské Třebové. Vystoupí soubor Societas musicalis pod vedením Aleny Michálkové s programem zaměřeným na barokní hudbu.

Chrudimsko - Hubertova jízda s výstavou loveckých psů

Kozojedy - Jezdecká společnost Kozojedy a Myslivecký spolek Na Bylance pořádá v sobotu slavnostní 10. Hubertovu jízdu a výstavu loveckých psů. Účastníci akce se mohou v dopoledním programu těšit kromě vlastní Hubertovy jízdy zakončené honem na lišku také na terénní a vozatajský parkur a na moderovanou přehlídku různých loveckých psů.

Ronov nad Doubravou - Skauti a vodáci z Ronova nad Doubravou v sobotu symbolicky zamknou řeku Doubravu. Dědek Doubravák se chystá k dlouhému zimnímu spánku, a proto svolává všechny vodomily k poslednímu splutí. Začátek je v 11 hodin u skautské klubovny v Ronově nad Doubravou. V případě dobrého vodního stavu sraz již v 10 hodin pod Pařížovskou přehradou. Cíl je ve Žlebech.

Orlickoústecko - Hudbou budou bojovat proti rakovině

Vysoké Mýto - V chrámu sv. Vavřince se v sobotu od 18 hodin bude konat benefiční koncert pro nadaci Dobrý anděl. Účinkovat bude operní pěvkyně Hana Medková, pěvecký sbor Otakar, studenti pěveckého oddělení pardubické konzervatoře dětský sbor a skupina Diamantes. Jako host večera vystoupí Duo La Bonne Musique. Výtěžek koncertu poputuje na pomoc rodinám s dětmi bojujícími s rakovinou.

Lanškroun - Na zámku se v sobotu od 19 hodin uskuteční festival Jazz a Little Otherwise. Prezentuje talentované, umělecky zajímavé kapely a interprety, kteří hrají vlastní tvorbu. Během večera Vystoupí Vulcanica Orchestra, Nano Illusions, Super Trio Wuh a Irena Budweiserová.

Česká Třebová - Českotřebovští ochránci přírody uspořádají v neděli od 14 do 17 hodin tradiční podzimní vycházku se soutěžemi po trase smyslově naučné stezky Údolím Skuhrovského potoka. Trasa měří asi čtyři kilometry.

Pardubicko - Mezi životem a smrtí. Kdo vyhraje?

Pardubice - Třetí ročník soutěže Inter vitam et exitum (Mezi životem a smrtí) se uskuteční na území Pardubic od pátku 19. října do neděle 21. října. Soutěžní etapy jsou určené pro studenty vysokých a vyšších odborných škol se zdravotnickým zaměřením. Soutěžit mohou studenti a budoucí lékaři a záchranáři z celé České republiky. Musí se vypořádat se záludnostmi práce záchranáře a nesmí ztratit hlavu ve vypjatých situacích.

Pardubice - Ode dneška až do soboty bude Výstavní a společenské centrum Ideon patřit 16. ročníku největší východočeské gastro výstavě. Dveře výstaviště se otevřou vždy v deset hodin. Na návštěvníky čekají prezentace firem a výrobců, výstavy z řady gastronomie a potravinářství, ale také nerezové nádobí, kvalitní nože, džemy, čokolády, vína, čaje, druhy piva a spoustu dalšího. Na pódiu se také uskuteční doprovodný program, který zajistí například barmanská a baristická show.

Holice - Divadelní představení Miláček Anna, které přiveze Divadlo Palace Praha, bude k vidění sobotu od půl osmé večer v holickém kulturním domě. Světově proslulá komedie diváky pobaví především vtipnou mileneckou zápletkou. V hlavních rolích si zahrají zvučná jména jako Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová.

Královéhradecko - Farmářské trhy nabídnou tentokrát i některé novinky

Hradec Králové - Farmářský tvrdý sýr Gouda, nakládaný a drcený česnek či kysané zelí z Bystročic, to jsou novinky, se kterými se na sobotních farmářských trzích v Gayerových kasárnách představí výrobci z východních Čech. Jako obvykle se začíná osmou hodinou a tržnice se zavře přesně v poledne. Zájemci zde najdou na třicet stánků s širokým sortimentem domácích produktů. Svoji domácí sezonní produkci dovezou například zelináři. Farmářské trhy nabídnou i takové produkty, jaké v běžné obchodní síti nenajdete. Jde mimo jiné o výrobky z ovčího mléka nebo zdravé tvarohové a kozí sýry. Ze sladkostí budou se budou například prodávat valašské frgále, koláče, vánočky nebo třeba produkty z medu, včetně lahodného medového piva a medové kosmetiky. Vybírat bude možné nejen z široké palety pekařských výrobků, ale třeba z vajíček, brusinek nebo produktů z rakytníku. V nabídce nebudou chybět ani tvarohové dezerty, luštěninové bezlepkové výrobky a olivový olej, nakládaná zelenina, sirupy, marmelády nebo proutěné zboží a dřevěné stoličky. Další farmářské trhy se uskuteční 3. listopadu a poslední letošní trhy se budou konat 17. listopadu.

Hradec Králové - Na šedesát sběratelů se v sobotu představí na mezinárodní výstavě minerálů, drahých kamenů, fosílií, šperků a jiných přírodnin. Ve velkém sále Adalbertina tak zájemci budou moci nejen obdivovat, ale také nakoupit si řadu opracovaných a broušených kamenů s puncem nejvyšší kvality. K vidění budou také vzácné druhy minerálů i fosílií. Výstava se uskuteční od osmi do šestnácti hodin. Podle Ivany Součkové, jedné z organizátorek výstavy, do krajské metropole přijedou sběratelé také z Polska a Slovenska.

Hradec Králové - Pásy vám mohou zachránit život se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu na parkovišti areálu společnosti APM Automotiv v hradeckých Plačicích. Od deseti do čtrnácti hodin budou zdarma k dispozici dva simulátory nárazu otočný a posuvný.

Jičínsko - Stromy mají mezinárodní den

Jičín/Sedličky - V rámci mezinárodního dne stromů se chystá na sobotu od 15 hodin ve Valdštejnské lodžii rodinná akce. Připraveny budou stromodílny kreativní dílny na výrobu stromoloutek, ručního papíru, listotisků, stromo-šperků… V 16 hodin čeká návštěvníky křest lip na čestném dvoře s KČT Jičín a soutěž o jména stromů. Divadlo Líšeň v 17 hodin nabídne pohádkový příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech nazvaný Andělé z lesa, scénická poezie, koncert s loutkami. V 17.30 hodin se návštěvníci seznámí s tajemstvím stromů a korunovací stromového krále v minipříběhu o stromových bytostech v Libosadu. Hudební interaktivní improvizace na divonástroje. Dagmar Andrtová Voňková, osobitá písničkářka a hudební experimentátorka, se představí v 18.30 hodin písněmi o světě stromů.

Hořice - Městská nemocnice Hořice ve spolupráci s městem pořádá již 15. ročník bezplatného měření cukru, cholesterolu a krevního tlaku, tentokrát pod názvem Sestry v akci. Akce se uskuteční tradičně v přednáškové místnosti za knihovnou v sobotu od 8 do 11 hodin. Naměřené hodnoty budete moci konzultovat s lékařkou. Na ochutnávku jsou připravené dia hořické trubičky a jiné výrobky.

Bystřice u Libáně - Obec a římskokatolická farnost zvou na slavnostní otevření opraveného a nově vymalovaného kostela v Bystřici v neděli od 15.00 hodin. Při této příležitosti se uskuteční koncert Jany Ryklové a bude možné seznámit se s dokumentací, která ukáže, jak kostel vypadal před opravou.

Trutnovsko - Posvícenský průvod v Mrkvancově

Bílá Třemešná - Posvícenský průvod připravuje na sobotu Sdružení přátel Bílé Třemešné. Program začne ve 13 hodin pochodem v převlecích a maskách. Chybět nebude ani cedule s názvem obce, která se také letos změní na Mrkvancov. Průvod vyrazí zpod lesa v Mezihoří směrem na Dubinu, účastníkům zahraje dechová kapela Podzvičinka a nebude chybět ani pojízdná hospoda. V prostorách hřiště na Dubině se pak uskuteční ukázka souboje z prusko-rakouské války z roku 1866.

Úpice - Na Pochod spadaným listím mohou příznivci turistiky vyrazit v sobotu od 7 do 9 hodin ze zdejšího náměstí. Připraveny jsou trasy 12, 25, 35 a 50 kilometrů. Cíl 19. ročníku je v osadě Paseka v Jestřebích horách, konkrétně na Jestřebí boudě, od 9 do 19 hodin. Lze také zvolit vlastní trasu s registrací na Jestřebí boudě při příchodu do cíle.

Trutnov - Předposlední koncert čeká v pátek mezinárodní hudební festival Trutnovský podzim. Soubor Bardolino vystoupí v síni Bohuslava Martinů dvakrát. Dopoledne pro střední školy, od 19 hodin pak pro veřejnost. Trio mladých hudebníků prezentuje klasickou hudbu výrazně netradičně a celým vystoupením se prolínají nejrůznější odvětví světového folklóru.

Rychnovsko - Pohořské koláčové klání

Pohoří - Hospodyňky, maminky, babičky, dcery i pečící muži se mohou v sobotu utkat v pátém ročníku Pohořského koláčového klání. Tato tradiční soutěžní přehlídka je příležitostí pro prezentaci rodinných, místních a regionálních pochoutek. Chcete ukázat a také nabídnout k ochutnání nejen tradiční malé a velké koláče či koláčky, ale i další slavnostní sladké či slané pečené dobroty? Přineste své výrobky mezi 10. a 12. hodinou do místní restaurace. Zváni jsou všichni, kteří mají šikovné ruce, mlsné jazýčky a smysl pro humor.

Rychnov nad Kněžnou - Příznivci sborového zpěvu a swingových melodií se již těší na nedělní koncert v Pelclově divadle, který začíná v 15 hodin. Tento rok je to 20 let od založení Rychnovského dětského sboru a Mladého týnišťského big bandu což oba soubory oslaví jak jinak než společným koncertem s názvem Naše první dvacka. Po skončení koncertu však večer nekončí, v programu bude pokračovat Black Buříňos z Týniště a 4LEAF z Hradce Králové.

Náchodsko - Zámek s barevnou a voňavou výzdobou

Ratibořice - Přijďte se o víkendu potěšit bohatstvím barevné a voňavé podzimní výzdoby zámeckých interiérů a zažít nostalgickou vzpomínku na uplynulé léto. Po prohlídce zámku si můžete dopřát příjemné posezení s rodinou či přáteli u dobré kávy, Sacherova dortu a jablečného závinu. Podzim v Ratibořicích proběhne v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin.

Červený Kostelec - V sobotu a v neděli se v areálu kempu Brodský koná 17. ročník závodu psích spřežení Bono 2012. Dvoukolový závod se jede na trati dlouhé 5,32 kilometru. Soutěží se ve třinácti kategoriích. Start závodu je v sobotu ve 12 a v neděli v 10 hodin.

Červený Kostelec - Zábavné odpoledne pro děti s názvem Michal je pajdulák se uskuteční v neděli od 17 hodin v Divadle J. K. Tyla. Děti si s Michalem Nesvadbou budou hrát a vyprávět o našem těle od hlavy až k patě a naopak. Představení je plné překvapení a legrace, malých a velkých loutek a kostýmů včetně dárků ze samolepicí pásky.

„Chceme upozornit na následky dopravních nehod, při kterých kvůli nepoužitým pásům zbytečně umírají lidé. Od začátku letošního roku policisté v Královéhradeckém kraji vyšetřovali přes tři tisíce dopravních nehod, při kterých zemřelo osmačtyřicet lidí. Bez pásů přitom nejvyšší daň zaplatilo patnáct lidí," zdůraznila Lenka Burýšková z krajské policie. Na otázky řidičů budou odpovídat nejen policisté, ale také zástupci BESIPu a dalších zúčastněných partnerů.

Autor: Redakce

19.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.

Jirka se nemá důvod bát msty, nic neudělal

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.

Nejde mi ani brečet, jak jsem šťastná, říká Kajínkova kamarádka

Kajínek míří z vězení domů. Do rodných Prachovic

Prachovice – Přinášíme doslovný přepis exkluzivního rozhovoru, který před několika dny spolupracovníkům Chrudimského týdeníku poskytla Marta Látalová z Prachovic, kamarádka Jiřího Kajínka. Je to výpověď ženy, která odeslala žádosti o milost pro Jiřího Kajínka dosud všem prezidentům České republiky, a zároveň jedné z jeho nejbližších osob.

Heřmanův Městec uvítá druhý ročník festivalu Halapaš

Heřmanův Městec - Druhý ročník městského festivalu Halapaš se uskuteční v sobotu a v neděli 27. a 28. května 2017 v Heřmanově Městci. Dvoudenní událost cíleně propojuje objevování místního genia loci s hudbou, poezií a přednáškami, přičmž je určena všem z blízkého i vzdáleného okolí.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Futsalová Chrudim padla. Finálová série je vyrovnaná

Chrudim - Cesta za obhajobou titulu se futsalistům Chrudimi komplikuje. Tým FK Era-Pack včera prohrál ve druhém utkání finále play off Chance ligy v Edenu s pražskou Slavií 3:6 a série je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Třetí duel se hraje ve čtvrtek v Chrudimi (od 20 hodin).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies