VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

13.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Svitavsko - Poradenský den pro výtvarníky

Svitavy - Městské muzeum pořádá v sobotu poradenský den. Amatérští umělci ze svitavského okresu, malíři, řezbáři, výtvarníci bez rozdílu věku mohou přijít se svými díly a nechat si je posoudit malířem a kurátorem sbírek Východočeské galerie v Pardubicích Vítem Boučkem, který vybere nejzdařilejší práce pro výstavu Přehlídka 2012. Začátek je v deset hodin.

Jaroměřice - Centrum života a podnikání zve na besedu se spisovatelem Oldřichem Koudelkou. Diskutovat se bude o jeho nové Myslivecké kuchařce a nebude chybět ani ochutnávka poctivého mysliveckého guláše. Beseda nad knihou se koná v pátek v 18 hodin.

Chrudimsko - Autíčka vyrazí na závodní dráhu

Hlinsko - Další ročník soutěže Autíčkyjáda se uskuteční v neděli 15. ledna od 14 do 17 hodin v tělocvičně ZŠ Resslova. Soutěžit se bude v jízdě autíček na dálkové ovládání. Lepší je, přinést si vlastní, i když bude možnost zapůjčení několika autíček pro ty, kteří žádné nemají Závodit se bude na předem připravené trati a hodnotit se bude hlavně čas, za který stroje tuto trať stihnou projet. Bude také možnost koupit si nové autíčko za 250 až 350 korun dle jeho velikosti. Startovné s vlastním vozem činí 10 korun, bez vlastního vozu 20 korun. Na všechny se těší pořadatelé z Oddílu 127. a Centra Jana XXIII.

Hlinsko - V pátek 13. ledna se od 19.30 hodin v Multifunkčním centru Hlinsko uskuteční Studentský ples absolventů Gymnázia K. V. Raise Hlinsko.

Pohled - V sobotu v 19 hodin v sále Kulturního domu v Pohledu bude k vidění divadelní komedie Zkrocení zlé ženy. Hru uvádí ochotnický souboru JDO Jaroslav z Luže.

Orlickoústecko - Dědovy blechy slaví narozeniny

Vysoké Mýto - Zdejší rocková kapela Dědovy blechy oslaví v sobotu ve 20 hodin na koncertu v M-klubu sedm let své existence. Při této příležitost si pozvala i jednoho hosta, domácí kapelu The Shookies. Na bilančním koncertu zazní hlavně písně z nové desky Iggy a jiný pop.

Česká Třebová - V klubu Modrý trpaslík se v sobotu od 20 hodin uskuteční koncert Joe Carnation Bandu. Jedná se o sólový projekt Joe Karafiáta, kytaristy Plastic People a Garáže.

Jablonné nad Orlicí - V informačním centru bude v neděli v 15 hodin zahájena výstava Vážně i vesele z domova i z ciziny, která představuje kresby Rudolfa Malce a fotografie Evžena Malého a Zdeňka Malce. Na vernisáži vystoupí žáci místní ZUŠ. Výstava potrvá do 19. února.

Pardubicko - Zpěvačka Tarja Turunen v ČEZ Areně

Pardubice - Nejlepší světová metalová zpěvačka Tarja Turunen opět přijíždí na turné do České republiky. Bývalá frontmanka kapely Nightwish zavítá také do pardubické ČEZ Areny, kde v sobotu od dvaceti hodin zapěje hity ze své sólové dráhy. Finská zpěvačka a skladatelka nahrála dvě sólová alba a obě tyto desky posluchače přesvědčily nejen o tom, že Tarja je stále zde a ve skvělé formě, ale také o mnohobarevnosti hlasu této osobnosti. Její přítomnost na pódiu je jako éterické zjevení, které tvoří fantastický kontrast k úderné muzice, kterou spolu se svou hvězdnou kapelou produkuje. Jako speciální host vystoupí na koncertě italská skupina Hollow Haze.

Holice - V holickém kulturním domě v sobotu hostuje Divadlo Palace Praha, které zde uvede hru Milana Kopeckého Dveře aneb Pane, vy jste náhoda. V režii Heleny Glancové se v hlavních rolích úsměvné komedie představí Jitka Smutná, Jan Hartl a Jana Stryková. Začátek představení je v 19.30 hodin.

Královéhradecko - Svatební show i letos podpoří dárce kostní dřeně

Hradec Králové - Pokud hodláte v nejbližších dnech či týdnech uzavřít manželství, můžete se nechat inspirovat tento pátek a sobotu v hradeckém Adalbertinu. Koná se zde 3. ročník Svatebního veletrhu. Otevřeno bude vždy od 10 do 18 hodin. „Budoucí páry se zde budou moci přímo u konkrétních firem informovat o možnostech zapůjčení svatebních šatů či obleků, případně dalších doplňků,“ uvedl Otto Tomek z pořádající agentury. Nebude chybět ani nabídka snubních prstenů, služeb fotografa, videokamery, hudby, kosmetických a kadeřnických služeb či cateringu, které jsou nezbytnou součástí příprav svatebního dne. V rámci doprovodného programu budou na mole probíhat módní přehlídky. Nezbytnou součástí budou v podobě show i ukázky slavnostního líčení a svatebních účesů. Vstupné činí 30 korun a je součástí sbírky na pravidelnou podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně a Národního registru dárců kostní dřeně.

Dohalice - Místní dětský kroužek historického šermu Tesák v sobotu předvede od čtrnácti hodin devátou zimní bitvu u tvrze. Jedná se o bitvu barbarů proti rytířům z cyklu Dračí setba.

Hradec Králové - Děti od čtyř let se mohou těšit na neděli 15. ledna. Od 10 hodin jim totiž členové pražského divadla Elf zahrají ve studiu A hradeckého Adalbertina pohádku Kocour v botách. Proslulá francouzská pohádka je kombinací činohry a tradičního jarmarečního loutkového divadla.

Rychnovsko - Temno uvádí komiksově laděnou detektivku

Týniště nad Orlicí - Po velkém úspěchu se na domácí scénu vrací herci týnišťské divadelní skupiny Temno v repríze komiksově laděného detektivního příběhu ze současnosti, který režírovala Eva Drábková. Na divadelní představení se přijďte podívat v pátek v 19.30 hodin do divadelního sálu kulturního domu.

Rychnov nad Kněžnou - Vyvrcholení mezinárodního tanečního projektu Dance festival proběhne v Rychnově tento víkend. Do projektu se zapojilo 35 nadaných žáků ze ZUŠ Královéhradeckého kraje, ale i zájemci z řad veřejnosti. Hlavním posláním festivalu je propojit profesionální a neprofesionální scénu tance a podpořit potenciál všech zájemců, kteří se chtějí v oblasti scénického tance dále rozvíjet. V sobotu od 13.30 hodin se v hale Romana Šebrleho uskuteční Dance Workshop, v neděli program pokračuje od 17 hodin v Pelclově divadle komponovaným představením Napříč kontinenty v podání letošních účastníků festivalu a Jalegado Dance Company.

Náchodsko - Otužilci se ponoří do Metuje

Náchod - SK Výtahy Náchod, oddíl dálkového a zimního plavání, pořádá v sobotu další ročník Setkání otužilců na Metuji. Slavnostní nástup všech plavců se uskuteční ve 13.30 hodin v ulici Na Strži u zimního stadionu. Akce se koná za účasti českých, slovenských a polských plavců. Zpestřením odpoledního programu bude volba královny krásy zimního plavání.

Adršpach - Další ročník klání Dřevorubec roku Adršpach 2012 se koná v sobotu v Dolním Adršpachu za hlavním parkovištěm. Soutěžit se bude v disciplínách: výměna řetězu, štípání, nakládka, přesekávání napříč, řezání, odvětvování a královská disciplína kácení na přesnost. Začátek akce je v 10 hodin. Všichni profesionální i amatérští závodníci, kteří si chtějí změřit síly, se mohou přihlásit v sobotu od 9 do 9.50 hodin v místě soutěže. Pracovní nástroje s sebou. V doprovodném programu jsou připraveny projížďky na koních, ukázky dřevosochařství.

Náchod - Kino Vesmír zve na mimořádné představení, které poněkud vybočuje z obvyklého programu. V neděli v 16 hodin uvede ze záznamu operu Giacoma Pucciniho Madam Butterfly z Metropolitní opery v New Yorku. Příběh z exotického prostředí, soustředěný na dramatický osud přitažlivé hrdinky, obestřené pikantním kouzlem nepoznaného. Opera bude uvedena s českými titulky.

Trutnovsko - Děti čeká školička (zatím) nanečisto

Úpice - Zajímavou příležitost nabízejí tuto sobotu v Základní škole Bří Čapků všem budoucím prvňáčkům. Od 11 hodin si budou moci ve třídách 2.A a 3.A vyzkoušet tzv. školičku nanečisto. Děti zjistí, jak se sedí v opravdové školní lavici, budou moci malovat na tabuli nebo si s paní učitelkou zahrát různé hry. Rodiče se mohou zeptat na vše ohledně školní docházky. Program bude trvat zhruba hodinu.

Trutnovsko, Semilsko - Chcete si o víkendu dobře zatančit? Pak zajděte na některý z plesů, které se konají právě tuto sobotu od 20 hodin. Tak například myslivci se sejdou v sokolovně v Dolní Kalné, dále v jilemnickém SD Jilm, nebo v kulturním domě v Nové Vsi nad Popelkou. V Poniklé zase připravili Sousedský ples, jenž se koná v Kantýně. Zkrátka nepřijdou ani hasiči, kteří si sobotní večer zpříjemní například plesem SDH Svojek v kulturním domě, nebo SDH Semily Podmoklice, jenž se uskuteční v KC Golf.

Jičínsko - Zimní putování z Mlýnce do Jičíněvsi

Valdice - V sobotu pořádá Českomoravská myslivecká jednota 14. okresní reprezentační myslivecký ples. Začíná v 19.30 hodin v Kulturním domě ve Valdicích. K tanci a poslechu hraje Ego Hořice a Lovecké trio. Tradiční myslivecká kuchyně a myslivecká tombola je samozřejmostí.

Jičínsko - Občanské sdružení Labská stezka Nymburk zve veřejnost a příznivce akcí na podporu projektu Greenway Mrlina na zimní putování úseku Greenway Mrlina v sobotu vlakem nebo kolmo do Mlýnce, potom pěšky nebo běžky… Akce je vhodná také pro děti, rodiny, seniory… Trasa pochodu: Mlýnec Kopidlno Jičíněves. Podle sněhových podmínek případně na běžkách. Sraz je na železniční zastávce v Mlýnci v 9.15 hodin, délka trasy z Mlýnce do Jičíněvsi je asi 15 kilometrů, zkrácená verze z Mlýnce do Kopidlna zhruba 5 kilometrů. Připravena bude zastávka s tematickým miniprogramem pro děti a také něco na zahřátí pro všechny. Více informací je na www.labskastezka.cz.

Sobotka - Městské kulturní středisko zve na tradiční pořad k výročí narození Fráni Šrámka Lednové matiné. Koná se v neděli od 14 hodin v Šrámkově domě. Program bude věnován Studiu Šrámkova domu, které letos oslaví 50 let existence. Vystoupí nejmladší členové Studia ŠD, zavzpomínají bývalí členové a následovat budou videoukázky z her a přednes Šrámkových básní.

13.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Charitativní běh na podporu Vojenského fondu solidarity

Chrudimští výsadkáři pořádají charitativní běh

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Traktoriáda se povedla na výbornou

Žďárec u Seče – V sobotu se v areálu za kulturním domem uskutečnil 4. ročník Železnohorského traktoru 2017, který pořádal pod záštitou města Seč sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče.

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

Heřmanův Městec – Heřmanoměstecké strážníky upozornil občan krátce před třiadvacátou hodinou na dopravní nehodu v ulici U Bažantnice, kde řidič citroenu nezvládl pravotočivou zatáčku a prorazil plot u tamního domova seniorů.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vá i dnes přinášíme fotky miminek, která se v uplynulém týdnu narodila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení