VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skutečské děti dostanou volňásky

Skuteč - Desátý ročník hudebního festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se blíží a jako hlavní mediální partner budeme s předstihem i průběžně přinášet všechny zajímavosti, které hudbymilovnému obecenstvu přinese.

7.2.2013
SDÍLEJ:

Z koncertu Smetanova triaFoto: Josef Stránský

Dnes představíme Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem. Patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. V roce 2009 oslavilo 10 let novodobé existence. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, kteří se setkávali na poli komorní hudby.

I dnešní členové Smetanova tria (Jitka Čechová klavír, Jiří Vodička housle a Jan Páleniček violoncello) jsou významnými českými sólisty dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů.

V programu obou koncertů zazní skladby W. A. Mozarta, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse.

„Žáci skutečských škol mohou navštívit koncert v městském muzeu zcela zdarma, vstupenka na koncert stojí 150 korun. I to je, vzhledem k úspěšnosti a kvalitám Smetanova tria, cena velmi přijatelná. Určitě je na co se těšit," říká Lenka Balounová z odboru kultury skutečské radnice.

Koncert Smetanova tria je (po opeře Don Giovanni 24. 2.) druhým programovým bodem festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Pestrou nabídku hudební svátky nabízejí až do konce dubna.

Festival „Tomáškova a Novákova hudební Skuteč" byl založen s cílem zachovat silné a dlouholeté hudební tradice Skutče a odkaz dvou významných skutečských osobností, hudebních skladatelů Václava Jana Tomáška a Vítězslava Nováka. Festival vznikl v roce 2003 a za tu dobu se vypracoval k profesionalitě a vysoké dramaturgické úrovni.

LENKA BALOUNOVÁ

Autor: Redakce

7.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení