VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souboj žen proti mužům. Dívčí válka je tady!

Pardubice – Poslední listopadový den, tedy v pátek 30. listopadu večer,  vystoupí od devatenácti hodin v Domě kultury Dukla František Ringo Čech, Uršula Kluková nebo Sandra Pogodová v divadelní komedii Dívčí válka.

29.11.2012
SDÍLEJ:

Představení Dívčí válka v PardubicíchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Jedná se o nejúspěšnější a nejhranější hru v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech, a také v hereckém obsazení. O úspěchu Dívčí války svědčí také naplněné sály po celé republice.

Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu na míru. Jde o odpočinkový žánr, díky němuž přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice," podotýká Čech.
Děj historické komedie začíná na veselohru dosti neobvykle, a sice pohřbem kněžny Libuše. Vzhledem k technickým těžkostem s realizací smutečního aktu na jevišti se pohřeb odehrává mimo zorné pole diváka a vlastní děj pak začíná až rozhovorem knížete Přemysla s vladykou Bivojem.

Kníže Přemysl, Vlasta i Kazi

Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty, která dovede nejistotu a strach dívek o podíl na veřejném životě využít ve svůj osobní prospěch a ambice nastoupit na místo kněžny Libuše. Při svém temperamentu a vášni neváhá k dosažení svého cíle použít jakékoli prostředky.
Kníže Přemysl nemá naprosto v úmyslu vstoupit s Vlastou v nový svazek manželský a jeho pozornost se obrací spíše k půvabné Kazi, Libušině sestře, která spojila svůj život se statečným rekem vladykou Bivojem a jeho nerozlučným kancem Ervínem.

Historické události z jiného pohledu

Hra přináší hluboký pohled na příčiny a podstatu Dívčí války z naprosto nového zorného úhlu a práce s charaktery postav strhne diváka svojí vroucností a upřímnou realitou.
Do těchto dramatických událostí velkého válečného konfliktu mezi muži a ženami se mísí láska mladičké Šárky ke krásnému Ctiradovi, kdy válečný konflikt tvrdě zasáhne do života této milenecké dvojice.
Že se nakonec postavy historické komedie se zamotaným dějem vypořádají vskutku s vtipem, se můžete přijít přesvědčit 30. listopadu večer.
Lístky na Dívčí válku lze koupit v předprodeji v infocentru na náměstí Republiky nebo přímo v Domě kultury Dukla.  Veronika Skřivanová

Autor: Redakce

29.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Charitativní běh na podporu Vojenského fondu solidarity

Chrudimští výsadkáři pořádají charitativní běh

Jak reklamovat koupený dům či byt

Traktoriáda se povedla na výbornou

Žďárec u Seče – V sobotu se v areálu za kulturním domem uskutečnil 4. ročník Železnohorského traktoru 2017, který pořádal pod záštitou města Seč sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče.

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

Heřmanův Městec – Heřmanoměstecké strážníky upozornil občan krátce před třiadvacátou hodinou na dopravní nehodu v ulici U Bažantnice, kde řidič citroenu nezvládl pravotočivou zatáčku a prorazil plot u tamního domova seniorů.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vá i dnes přinášíme fotky miminek, která se v uplynulém týdnu narodila.

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení