VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Talent lze rozvíjet už v plenkách

Chrudim – Mama klub otevře v září hudební školu Yamaha pro nejmenší a jejich rodiče.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

V době, kdy jsou televizní diváci atakováni talentovými soutěžemi, mnozí rodiče přemýšlí, jak by u svého dítěte vzbudili lásku k hudbě.S nabídkou přichází chrudimský Mama klub, který kontaktoval redakci Chrudimského deníku s nabídkou:

Hudba dokáže ovlivnit člověka nejrůznějšími způsoby. Příjemná zklidní, veselá zvedne náladu, rychlá změní vnímání času, monotónní znervózní… Je známo, že hudba působí již na plod v děloze. Všude se dozvídáme, že máme svým ještě nenarozeným dětem zpívat, pouštět hudbu nebo jim sami preludovat na hudební nástroj. A když se pak miminko narodí, můžeme s rozvojem hudebního cítění pokračovat. Nejprve doma a od čtyř měsíců ve skupině s podobně malými dětmi. Kde? V pobočkách, využívajících programy Hudební školy Yamaha.

Aby nedošlo k nedorozumění, není to klasická škola s katedrou a už vůbec tu nejsou lavice pro děti. Jedná se o skupinovou aktivitu pro ty nejmenší a jejich rodiče. Obsah tvoří pásmo hudby, rytmických popěvků, písniček, básniček a pohybu, které trvá 45 minut. Hodinu vede hudebně vzdělaný pedagog.

Jestli miminko nebo děťátko má nebo nemá hudební sluch, se tu neřeší, ani to není podmínka pro přijetí. Je však jisté, že právě díky rozvíjení hudebních schopností od útlého věku mohou rodiče přivést dítě k hudbě - v jakékoli podobě a formě - na celý život. Děti si ve skupině rozvíjejí sociální vazby a učí se respektovat autoritu. Pro rodiče je to zase možnost zpestřit sobě a dítěti den.

Účastníci jsou rozděleni do oborů podle věku. Obor „Robátka“ je určena pro děti od 4 do 18 měsíců. Postupem času plynule přechází do oboru „První krůčky k hudbě“, kde jsou batolata ve věku 18 měsíců až po 4leté děti. Velký důraz se klade na rozvoj dětí předškolního věku. Právě mezi 4. a 6. rokem totiž dochází k velkému skoku ve vývoji dětského sluchu. V tomto věku mohou děti navštěvovat obor „Rytmické krůčky“.

Začátky této úspěšné metody můžeme najít v Japonsku v 50.letech minulého století, do Evropy se dostala v šedesátých letech a od roku 1994 fungují pobočky Hudební školy Yamaha i v České republice.

Sympatické je, že se zdaleka nejedná jen o „pražskou aktivitu“. Školy najdete po celé České republice a na podzim se otevře Yamaha v našem blízkém okolí v mateřském centru Mama klub v Chrudimi. Právě zde budete moci již 7. září navštívit ukázkové lekce a případně se přihlásit do nově se rozjíždějících kurzů kategorie „Robátka“ a „První krůčky k hudbě“. Více informací zjistíte v programu Mama klubu.

Zásada hudební školy Yamaha zní: Není nehudebních lidí, jsou jen nerozvinuté talenty.

Za Mama klub Věra Kuzmová

Místo události:
2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Simeon Karamazov odpovídá on-line na dotazy čtenářů.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení