VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Zaječicích umějí pomáhat

Zaječice - V sobotu 22.května se v okolí Kulturního domu v Zaječicích uskutečnil charitativní dětský den nazvaný „Děti dětem“.

22.6.2010
SDÍLEJ:

Pro děti v Zaječicích byl připraven bohatý program při dětském dnu.Foto: DENÍK/Marek Nečina

Na pódiu se odehrával různorodý program. Děti spolu s rodiči viděly například pohádku O červené Karkulce nebo O Víle Kopretince, obdivovaly taneční umění baletek ZUŠ Chrudim, malých břišních tanečnic nebo mažoretek. Přihlížely také tomu, co se naučili jejich kamarádi z mateřské nebo základní školy.

Ty odvážnější si vyzkoušely třeba brnění středověkého rytíře nebo se pokusily ozdobit dort. Všechny děti si mohly ověřit svoji zručnost a šikovnost na v soutěžích a v průběhu dne také mohly navštívit řadu atrakcí, například kolotoč, skákací hrad, lukostřelbu, svézt se v koňském povozu, nechaly si pomalovat obličej.

Zejména rodiče navštívili sál Kulturního domu, kde si připomenuli 15 let od otevření kulturního stánku prostřednictvím fotografií a dokumentů zachycujících bohaté kulturní dění v obci.

Děti si v Kulturním domě mohly pohrát s hračkami, jež byly potěchou našich babiček a prababiček nebo mohly obdivovat výtvarné umění svých vrstevníků.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přispěli finančními a věcnými dary a bez jejichž finanční účasti by se nemohla akce vůbec uskutečnit nebo uskutečnit v mnohem menším rozsahu. Kromě finančního zajištění akce je nutné zmínit i organizační a programové zajištění, na kterém se podíleli členové Osvětové besedy, dobrovolní hasiči, základní a mateřská škola, angažované maminky, zástupce chrudimské pobočky Generali a.s. i mnozí iniciativní jednotlivci. Dík patří i účinkujícím, kteří vystoupili bez nároku na honorář nebo za snížený honorář.

Peníze dětem

Výtěžek akce „Děti dětem“ bude určen na „Konto Míša“ založené Oblastním Českým červeným křížem v Chrudimi za účelem zakoupení speciálních přístrojů pro zdravotně postižené děti – pro chlapce Míšu, který navštěvuje Mateřskou školu Svatopluka Čecha v Chrudimi, a další děti se zdravotním postižením. Velmi milým překvapením pro nás bylo rozhodnutí oznámené ředitelkou ČČK Chrudim, Annou Altrichterovou, že polovina výtěžku akce bude určena ve prospěch potřeb zdravotně postižené zaječické holčičky Nikolky Gergelyové.

Nyní k tomu nejdůležitějšímu. Je naší milou povinností Vám oznámit, že výtěžek akce „Děti dětem“ dosáhl úctyhodné částky 20 000 korun.
Za dosažení této částky děkujeme i Vám, návštěvníkům a účastníkům akce, kteří jste přispěli svým dobrovolným vstupným nebo jste přihodili v dobročinné aukci.

Nezbývá než dodat, že se na akci „Děti dětem“ ukázalo, že když každý přispěje malým dílem, může se z toho podařit velká věc, která potěší a zároveň prospěje.

Za všechny organizátory
Helena Šťouračová a Lenka Kellerová

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies