VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Smrčku měli slavnost svaté Anny

Smrček - V sobotu se v obci Smrček u Žumberka uskutečnily pouťové oslavy svaté Anny.

7.8.2012
SDÍLEJ:

Slavnosti svaté Anny ve Smrčku.Foto: Jana Burgerová

V dopoledních hodinách probíhala v místním kostelíku mše na oslavu svaté Anny sloužená děkanem Josefem Smolou.Věřící oslavovali svatou Annu-matku panny Marie a modlili se za uzdravení dlouhodobě nemocných místních občanů.

Po slavnostní mši se kostelík rozezněl nádhernými hlasy pěveckého sboru pana Ivana Šmejdy „Poslední šance". Hluboce procítěný duchovní zpěv vytvořil v kostelíku výjimečnou atmosféru vzájemného propojení všech posluchačů a vytvořil nezapomenutelný emocionální dojem.

Všichni přítomní mohli ochutnat pouťové koláče nebo jiné dobroty,které napekly smrčecké maminky.

V odpoledních hodinách byla otevřena na místním úřadě výstava historických fotografií,které zapůjčili občané Smrčku.

Na výstavě s názvem"Jak plyne ćas" mohli zúčastnění shlédnout fotografie našich prapředků doplněné zajímavými historickými předměty.Nynější občané důchodového věku se díky zachovaným fotografiím mohli přenést zpátky do svého dětství,poznávat své kamarády,učitele a příbuzné.Výstava byla doplněna besedou u otevřeného stolu s nejstaršími občany Smrčku,kde jsme mohli vyslechnout krátká vyprávění z historie vesnice.

Odpoledne se celá vesnice a mnoho dětí z širokého okolí přesunulo ke „Smrčeckému pohádkovému lesu".

Děti se při putování pohádkovým lesem setkávaly se známými pohádkovými postavami jako je Ferda Mravenec, Šípková Růženka,kterou probouzely společně s princem.Probouzet musely i známou večerníčkovou postavu Bobka a společně s Bobem provádět ranní rozcvičku.U Perníkové chaloupky shlédly děti celé divadelní představení perníkového dědka a babky a mohly dokonce loupat perníčky.

Na pouťových oslavách nechyběl ani stánkový prodej pouťových korbáčků, včelího medu a malovaných obrázků. Celý den pracovali ve vsi dva kováři a vy jste mohli shlédnout jejich prastaré řemeslo či se povozit na dětském kolotoči a vystřelit si pouťovou růži nebo se projet na opravdovém arabském plnokrevníkovi.

Tato celodenní slavnost byla iniciativou dobrovolníků,kteří věnovali svůj volný čas úklidu obce ,kostela, pečení cukroví, květinové výzdobě a dalším aktivitám.Děkujeme obci Smrček za financování celé akce, bez kterého by se tato akce nemohla uskutečnit. Všem,kteří přiložili ruku k dílu a všem dobrovolníkům z pohádkového lesa patří veliký dík

Ing. Jana Burgerová

Autor: Redakce

7.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Ilustrační foto

Celostátně hledané děti našli strážníci

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců. 

Otevřená herna začíná už dnes

Chrudim – Dnes od tří hodin odpoledne se v audioučebně chrudimské Základní školy Dr. J. Malíka otevře pravidelná herna deskových a karetních her Hrajeme si s Chrudimkou, kterou pořádá spolek Altus. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies