VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Smrčku měli slavnost svaté Anny

Smrček - V sobotu se v obci Smrček u Žumberka uskutečnily pouťové oslavy svaté Anny.

7.8.2012
SDÍLEJ:

Slavnosti svaté Anny ve Smrčku.Foto: Jana Burgerová

V dopoledních hodinách probíhala v místním kostelíku mše na oslavu svaté Anny sloužená děkanem Josefem Smolou.Věřící oslavovali svatou Annu-matku panny Marie a modlili se za uzdravení dlouhodobě nemocných místních občanů.

Po slavnostní mši se kostelík rozezněl nádhernými hlasy pěveckého sboru pana Ivana Šmejdy „Poslední šance". Hluboce procítěný duchovní zpěv vytvořil v kostelíku výjimečnou atmosféru vzájemného propojení všech posluchačů a vytvořil nezapomenutelný emocionální dojem.

Všichni přítomní mohli ochutnat pouťové koláče nebo jiné dobroty,které napekly smrčecké maminky.

V odpoledních hodinách byla otevřena na místním úřadě výstava historických fotografií,které zapůjčili občané Smrčku.

Na výstavě s názvem"Jak plyne ćas" mohli zúčastnění shlédnout fotografie našich prapředků doplněné zajímavými historickými předměty.Nynější občané důchodového věku se díky zachovaným fotografiím mohli přenést zpátky do svého dětství,poznávat své kamarády,učitele a příbuzné.Výstava byla doplněna besedou u otevřeného stolu s nejstaršími občany Smrčku,kde jsme mohli vyslechnout krátká vyprávění z historie vesnice.

Odpoledne se celá vesnice a mnoho dětí z širokého okolí přesunulo ke „Smrčeckému pohádkovému lesu".

Děti se při putování pohádkovým lesem setkávaly se známými pohádkovými postavami jako je Ferda Mravenec, Šípková Růženka,kterou probouzely společně s princem.Probouzet musely i známou večerníčkovou postavu Bobka a společně s Bobem provádět ranní rozcvičku.U Perníkové chaloupky shlédly děti celé divadelní představení perníkového dědka a babky a mohly dokonce loupat perníčky.

Na pouťových oslavách nechyběl ani stánkový prodej pouťových korbáčků, včelího medu a malovaných obrázků. Celý den pracovali ve vsi dva kováři a vy jste mohli shlédnout jejich prastaré řemeslo či se povozit na dětském kolotoči a vystřelit si pouťovou růži nebo se projet na opravdovém arabském plnokrevníkovi.

Tato celodenní slavnost byla iniciativou dobrovolníků,kteří věnovali svůj volný čas úklidu obce ,kostela, pečení cukroví, květinové výzdobě a dalším aktivitám.Děkujeme obci Smrček za financování celé akce, bez kterého by se tato akce nemohla uskutečnit. Všem,kteří přiložili ruku k dílu a všem dobrovolníkům z pohádkového lesa patří veliký dík

Ing. Jana Burgerová

Autor: Redakce

7.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na kolo jen s přilbou
15

Malí cyklisté si zopakovali základy bezpečné jízdy na kole

Ilustrační foto.

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Betlém nabízí pohled do života řemeslníků

Hlinsko – V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku teď můžete až do 5. listopadu navštívit další zajímavou výstavu z cyklu Střípky z historie s podtitulem Na cukr, na kafe.

Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden.

Alex Hurskyj, sportovec tělem i duší

Třemošnice, Smrkův Týnec – Alex Hurskyj je 19letý mladík, který se narodil na Ukrajině. Před deseti lety se přestěhoval do České republiky, konkrétně do Smrkova Týnce. V současné době studuje na SOŠ a SOU technickém v Třemošnici poslední ročník maturitního oboru Operátor dřevařské a nábytkářské výroby.

Futsalisté vyhráli v Brně

Chrudim - První liga futsalu pokračovala pro Era-Pack pondělním utkáním v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení