VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci chrudimské ZUŠ zaznamenali úspěchy na celostátních soutěžích

Chrudim - MŠMT vypisuje periodicky každoročně celostátní soutěže pro žáky ZUŠ ve vybraných oborech. V letošním školním roce soutěžili mezi sebou žáci výtvarných oborů a v hudebním oboru žáci, kteří studují hru na klavír, kytaru (sólovou a komorní), smyčcové nástroje a hru na akordeon (sólovou, komorní, souborovou a orchestrální).

1.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšní žáci chrudimské základní umělecké školy.Foto: archiv pořadatelů

Soutěže jsou koncipovány od školních přes okresní, krajská a národní kola a v hudebním oboru jsou soutěžící žáci rozděleni do jednotlivých kategorií podle roku narození.

Žáci ZUŠ Chrudim získali ve všech kolech soutěží řadu umístění, až po ty nejcennější.

V okresních kolech jim bylo uděleno devatenáct prvních, sedm druhých, jedna třetí cena a jedno Čestné uznání.

V krajských kolech obdrželi žáci ZUŠ Chrudim osm prvních, tři druhé, dvě třetí ceny a jedno Čestné uznání.

V ústředním kole ve hře na klavír získala Barbora Hamáčková, žákyně paní učitelky Markéty Židkové ve IV. kategorii Čestné uznání 1. stupně.

Mimořádných úspěchů dosáhl se svými žáky MgA. Miroslav Pilný ve hře na akordeon v sólové a komorní hře: kat. III: Bachurová Lucie 2. cena; kat. IV: Benešová Tereza 2. cena; kat. X: Sourada Martin 1. cena; Komorní hra – kat. I.A: Akordeonové duo: Bachurová Lucie, Benešová Tereza 2. cena; kat. IV.A – Akordeonové kvarteto: Sourada Martin, Jůn Aleš, Procházka Ondřej, Jakub Kubík 1. cena.

Velký úspěch si připsali také žáci našeho výtvarného oboru. Jejich projekty „Přiletěl k nám mimozemšťan“ (projekt vedla Mgr. Eliška Hladíková) a projekt „Afrika“ ( Ak. Mal. Jaroslava Laburdová a Mgr. Eliška Hladíková) byly vybrány na celostátní přehlídku prací žáků ZUŠ, která se bude konat v říjnu 2011 v ZUŠ M. Stibora v Olomouci.

Za vedení školy bych chtěl poděkovat jednak všem soutěžícím žákům za jejich píli, pracovitost a vůli dosáhnout co nejlepších výsledků ve velké konkurenci zušek z celé republiky a jednak všem pedagogům za jejich práci a úsilí při přípravě svých žáků na letošní soutěže žáků ZUŠ.

Dosažené výsledky jsou odrazem kvalitní pedagogické práce učitelů, jejichž žáci úspěšně reprezentují školu a město Chrudim v oblasti uměleckého vzdělávání v celorepublikovém měřítku.

Karel Kincl, ředitel školy

1.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pétanque - ilustrační foto

Petrohrad: Koulím zdar a pétanque zvlášť

Po bouřkách a přeháňkách z posledních týdnů zažívají houbaři v lesích žně.

Žampiony rostou v centru Chrudimě

Zloděj ukradl modrý kontejner

Česká Rybná – Skutečští policisté pátrají po zloději, který v České Rybné na Chrudimsku ukradl z volně přístupného pozemku vedle silnice velkoobjemový modrý kovový kontejner s dřevěnou nástavbou, který byl určen na biomasu. 

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení