VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci chrudimské ZUŠ zaznamenali úspěchy na celostátních soutěžích

Chrudim - MŠMT vypisuje periodicky každoročně celostátní soutěže pro žáky ZUŠ ve vybraných oborech. V letošním školním roce soutěžili mezi sebou žáci výtvarných oborů a v hudebním oboru žáci, kteří studují hru na klavír, kytaru (sólovou a komorní), smyčcové nástroje a hru na akordeon (sólovou, komorní, souborovou a orchestrální).

1.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšní žáci chrudimské základní umělecké školy.Foto: archiv pořadatelů

Soutěže jsou koncipovány od školních přes okresní, krajská a národní kola a v hudebním oboru jsou soutěžící žáci rozděleni do jednotlivých kategorií podle roku narození.

Žáci ZUŠ Chrudim získali ve všech kolech soutěží řadu umístění, až po ty nejcennější.

V okresních kolech jim bylo uděleno devatenáct prvních, sedm druhých, jedna třetí cena a jedno Čestné uznání.

V krajských kolech obdrželi žáci ZUŠ Chrudim osm prvních, tři druhé, dvě třetí ceny a jedno Čestné uznání.

V ústředním kole ve hře na klavír získala Barbora Hamáčková, žákyně paní učitelky Markéty Židkové ve IV. kategorii Čestné uznání 1. stupně.

Mimořádných úspěchů dosáhl se svými žáky MgA. Miroslav Pilný ve hře na akordeon v sólové a komorní hře: kat. III: Bachurová Lucie 2. cena; kat. IV: Benešová Tereza 2. cena; kat. X: Sourada Martin 1. cena; Komorní hra – kat. I.A: Akordeonové duo: Bachurová Lucie, Benešová Tereza 2. cena; kat. IV.A – Akordeonové kvarteto: Sourada Martin, Jůn Aleš, Procházka Ondřej, Jakub Kubík 1. cena.

Velký úspěch si připsali také žáci našeho výtvarného oboru. Jejich projekty „Přiletěl k nám mimozemšťan“ (projekt vedla Mgr. Eliška Hladíková) a projekt „Afrika“ ( Ak. Mal. Jaroslava Laburdová a Mgr. Eliška Hladíková) byly vybrány na celostátní přehlídku prací žáků ZUŠ, která se bude konat v říjnu 2011 v ZUŠ M. Stibora v Olomouci.

Za vedení školy bych chtěl poděkovat jednak všem soutěžícím žákům za jejich píli, pracovitost a vůli dosáhnout co nejlepších výsledků ve velké konkurenci zušek z celé republiky a jednak všem pedagogům za jejich práci a úsilí při přípravě svých žáků na letošní soutěže žáků ZUŠ.

Dosažené výsledky jsou odrazem kvalitní pedagogické práce učitelů, jejichž žáci úspěšně reprezentují školu a město Chrudim v oblasti uměleckého vzdělávání v celorepublikovém měřítku.

Karel Kincl, ředitel školy

1.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi .

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Deník přiveze lídry stran za vámi!

Lázně Bohdaneč - Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Městský park patřil psí soutěži

Chrudim – Několik desítek majitelů psů dorazilo v sobotu 23. září i se svými čtyřnohými miláčky do Městského parku v Chrudimi, kde se konal jubilejní 10. ročník soutěží Chrudimského pejska.

V Zaječicích na fotbale musela zasahovat sanitka

Chrudim - Přinášíme kompletní výsledkový servis z víkendového fotbalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení