VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci chrudimské ZUŠ zaznamenali úspěchy na celostátních soutěžích

Chrudim - MŠMT vypisuje periodicky každoročně celostátní soutěže pro žáky ZUŠ ve vybraných oborech. V letošním školním roce soutěžili mezi sebou žáci výtvarných oborů a v hudebním oboru žáci, kteří studují hru na klavír, kytaru (sólovou a komorní), smyčcové nástroje a hru na akordeon (sólovou, komorní, souborovou a orchestrální).

1.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšní žáci chrudimské základní umělecké školy.Foto: archiv pořadatelů

Soutěže jsou koncipovány od školních přes okresní, krajská a národní kola a v hudebním oboru jsou soutěžící žáci rozděleni do jednotlivých kategorií podle roku narození.

Žáci ZUŠ Chrudim získali ve všech kolech soutěží řadu umístění, až po ty nejcennější.

V okresních kolech jim bylo uděleno devatenáct prvních, sedm druhých, jedna třetí cena a jedno Čestné uznání.

V krajských kolech obdrželi žáci ZUŠ Chrudim osm prvních, tři druhé, dvě třetí ceny a jedno Čestné uznání.

V ústředním kole ve hře na klavír získala Barbora Hamáčková, žákyně paní učitelky Markéty Židkové ve IV. kategorii Čestné uznání 1. stupně.

Mimořádných úspěchů dosáhl se svými žáky MgA. Miroslav Pilný ve hře na akordeon v sólové a komorní hře: kat. III: Bachurová Lucie 2. cena; kat. IV: Benešová Tereza 2. cena; kat. X: Sourada Martin 1. cena; Komorní hra – kat. I.A: Akordeonové duo: Bachurová Lucie, Benešová Tereza 2. cena; kat. IV.A – Akordeonové kvarteto: Sourada Martin, Jůn Aleš, Procházka Ondřej, Jakub Kubík 1. cena.

Velký úspěch si připsali také žáci našeho výtvarného oboru. Jejich projekty „Přiletěl k nám mimozemšťan“ (projekt vedla Mgr. Eliška Hladíková) a projekt „Afrika“ ( Ak. Mal. Jaroslava Laburdová a Mgr. Eliška Hladíková) byly vybrány na celostátní přehlídku prací žáků ZUŠ, která se bude konat v říjnu 2011 v ZUŠ M. Stibora v Olomouci.

Za vedení školy bych chtěl poděkovat jednak všem soutěžícím žákům za jejich píli, pracovitost a vůli dosáhnout co nejlepších výsledků ve velké konkurenci zušek z celé republiky a jednak všem pedagogům za jejich práci a úsilí při přípravě svých žáků na letošní soutěže žáků ZUŠ.

Dosažené výsledky jsou odrazem kvalitní pedagogické práce učitelů, jejichž žáci úspěšně reprezentují školu a město Chrudim v oblasti uměleckého vzdělávání v celorepublikovém měřítku.

Karel Kincl, ředitel školy

1.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies