VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci chrudimské ZUŠ zaznamenali úspěchy na celostátních soutěžích

Chrudim - MŠMT vypisuje periodicky každoročně celostátní soutěže pro žáky ZUŠ ve vybraných oborech. V letošním školním roce soutěžili mezi sebou žáci výtvarných oborů a v hudebním oboru žáci, kteří studují hru na klavír, kytaru (sólovou a komorní), smyčcové nástroje a hru na akordeon (sólovou, komorní, souborovou a orchestrální).

1.6.2011
SDÍLEJ:

Úspěšní žáci chrudimské základní umělecké školy.Foto: archiv pořadatelů

Soutěže jsou koncipovány od školních přes okresní, krajská a národní kola a v hudebním oboru jsou soutěžící žáci rozděleni do jednotlivých kategorií podle roku narození.

Žáci ZUŠ Chrudim získali ve všech kolech soutěží řadu umístění, až po ty nejcennější.

V okresních kolech jim bylo uděleno devatenáct prvních, sedm druhých, jedna třetí cena a jedno Čestné uznání.

V krajských kolech obdrželi žáci ZUŠ Chrudim osm prvních, tři druhé, dvě třetí ceny a jedno Čestné uznání.

V ústředním kole ve hře na klavír získala Barbora Hamáčková, žákyně paní učitelky Markéty Židkové ve IV. kategorii Čestné uznání 1. stupně.

Mimořádných úspěchů dosáhl se svými žáky MgA. Miroslav Pilný ve hře na akordeon v sólové a komorní hře: kat. III: Bachurová Lucie 2. cena; kat. IV: Benešová Tereza 2. cena; kat. X: Sourada Martin 1. cena; Komorní hra – kat. I.A: Akordeonové duo: Bachurová Lucie, Benešová Tereza 2. cena; kat. IV.A – Akordeonové kvarteto: Sourada Martin, Jůn Aleš, Procházka Ondřej, Jakub Kubík 1. cena.

Velký úspěch si připsali také žáci našeho výtvarného oboru. Jejich projekty „Přiletěl k nám mimozemšťan“ (projekt vedla Mgr. Eliška Hladíková) a projekt „Afrika“ ( Ak. Mal. Jaroslava Laburdová a Mgr. Eliška Hladíková) byly vybrány na celostátní přehlídku prací žáků ZUŠ, která se bude konat v říjnu 2011 v ZUŠ M. Stibora v Olomouci.

Za vedení školy bych chtěl poděkovat jednak všem soutěžícím žákům za jejich píli, pracovitost a vůli dosáhnout co nejlepších výsledků ve velké konkurenci zušek z celé republiky a jednak všem pedagogům za jejich práci a úsilí při přípravě svých žáků na letošní soutěže žáků ZUŠ.

Dosažené výsledky jsou odrazem kvalitní pedagogické práce učitelů, jejichž žáci úspěšně reprezentují školu a město Chrudim v oblasti uměleckého vzdělávání v celorepublikovém měřítku.

Karel Kincl, ředitel školy

1.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies