VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUŠ zvýší kvalitu vzdělávání za peníze z EU

Chrudim - Veřejnost se může těšit na výstupy projektu – například na celovečerní baletní představení výpravného baletu Čipolino.

14.10.2010
SDÍLEJ:

Zahrada Základní umělecké školy v Chrudimi patřila Dnu hudby.Foto: Josef Káles

Po třech letech poctivé práce na tvorbě projektu z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost se nám podařilo získat téměř 4 miliony korun na zkvalitnění vzdělávacího procesu na ZUŠ Chrudim.

Projekt jsme podávali již potřetí, z každého hodnocení ze strany poskytovatele – Pardubického kraje jsme si vzali námět pro dopracování projektu a naše trpělivost se vyplatila.

Pomocí klíčových aktivit projektu chceme zvýšit kvalitu vzdělávacího procesu, prohloubit motivaci a zájem žáků o studium uměleckých oborů, přizpůsobit výuku a její formy současným potřebám a zájmům žáků. Potřebnost rozvíjet mimoškolní dovednost žáků vychází ze skutečnosti, že jen málokdo využívá při volbě budoucího povolání pouze znalosti a dovednosti získané na ZŠ.

Zvolili jsme šest klíčových aktivit, z nichž úvodní dvě jsou zaměřeny na rozšíření znalostí a dovedností učitelů zejména v oblasti využívání ICT a v tvorbě a realizaci inovativních výukových programů a metod.

Zbylé čtyři aktivity jsou cílené na žáky všech oborů. Tím, že žáky aktivně zapojíme do projektových činností, umožníme jim využívat interaktivní programy a pomůcky, zapojit se do mezioborových projektů (balet, dramatické představení). Žákům výtvarného oboru umožníme prostřednictvím projektové aktivity pracovat v plenéru, procítit sounáležitost s přírodou a jejími cykly, uvědomit si vliv prostředí na člověka a jeho tvorbu. Vznikne nové oddělení výtvarného oboru – fotografie.

Realizace projektu začala 1. října a bude trvat do června 2012.

Chrudimská veřejnost se může těšit na výstupy projektu – například na celovečerní baletní představení výpravného baletu Čipolino (Statečný cibulka) Arama Chačaturjana nebo na výpravnou veršovanou pohádku s tancem a zpěvem - Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Vedení školy a všichni pedagogové odvádějí každodenní poctivou práci a výše uvedený projekt jim umožní zavádět nové formy výuky pro své žáky.
Jako spolutvůrce výše uvedeného úspěšného projektu a člen výboru Klubu rodičů při ZUŠ Chrudim bych chtěla ještě při této příležitosti připomenout, že se v minulém období nepodařilo ze strany Města Chrudim začlenit do rozpočtu částku zhruba pěti milionů korun na rekonstrukci sklepních prostor budovy. Tyto prostory škola pro své žáky velmi potřebuje, měla by tu právě fungovat učebna, ateliér a temná komora pro nové oddělení výtvarného oboru – fotografie a pracovní prostory pro sítotisk.

Nespokojíme se proto pouze se slibem ze strany radnice, ale budeme důsledně prosazovat zařazení této investice do majetku města již v příštím roce.
Za realizační tým projektu

Ing. Dana Marečková,
finanční manažer projektu

14.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odhalení pamětní desky příslušníků Pomocných technických praporů
9

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Drátěné ohrádky zatížené žulovými kostkami slouží jako nosiče vystavovaných fotografií. Najdete je například na Žižkově náměstí nad Širokými schody. Foto: Deník/Marek Nečina
2

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Pohřešovaný muž se našel v Praze

Hlinsko - Policie ČR ukončila pátrání po Janu Doležalovi z Hlinska, který v pondělí odpoledne odešel z domu a od té doby po něm nebylo ani vidu ani slechu.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení