VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUŠ zvýší kvalitu vzdělávání za peníze z EU

Chrudim - Veřejnost se může těšit na výstupy projektu – například na celovečerní baletní představení výpravného baletu Čipolino.

14.10.2010
SDÍLEJ:

Zahrada Základní umělecké školy v Chrudimi patřila Dnu hudby.Foto: Josef Káles

Po třech letech poctivé práce na tvorbě projektu z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost se nám podařilo získat téměř 4 miliony korun na zkvalitnění vzdělávacího procesu na ZUŠ Chrudim.

Projekt jsme podávali již potřetí, z každého hodnocení ze strany poskytovatele – Pardubického kraje jsme si vzali námět pro dopracování projektu a naše trpělivost se vyplatila.

Pomocí klíčových aktivit projektu chceme zvýšit kvalitu vzdělávacího procesu, prohloubit motivaci a zájem žáků o studium uměleckých oborů, přizpůsobit výuku a její formy současným potřebám a zájmům žáků. Potřebnost rozvíjet mimoškolní dovednost žáků vychází ze skutečnosti, že jen málokdo využívá při volbě budoucího povolání pouze znalosti a dovednosti získané na ZŠ.

Zvolili jsme šest klíčových aktivit, z nichž úvodní dvě jsou zaměřeny na rozšíření znalostí a dovedností učitelů zejména v oblasti využívání ICT a v tvorbě a realizaci inovativních výukových programů a metod.

Zbylé čtyři aktivity jsou cílené na žáky všech oborů. Tím, že žáky aktivně zapojíme do projektových činností, umožníme jim využívat interaktivní programy a pomůcky, zapojit se do mezioborových projektů (balet, dramatické představení). Žákům výtvarného oboru umožníme prostřednictvím projektové aktivity pracovat v plenéru, procítit sounáležitost s přírodou a jejími cykly, uvědomit si vliv prostředí na člověka a jeho tvorbu. Vznikne nové oddělení výtvarného oboru – fotografie.

Realizace projektu začala 1. října a bude trvat do června 2012.

Chrudimská veřejnost se může těšit na výstupy projektu – například na celovečerní baletní představení výpravného baletu Čipolino (Statečný cibulka) Arama Chačaturjana nebo na výpravnou veršovanou pohádku s tancem a zpěvem - Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Vedení školy a všichni pedagogové odvádějí každodenní poctivou práci a výše uvedený projekt jim umožní zavádět nové formy výuky pro své žáky.
Jako spolutvůrce výše uvedeného úspěšného projektu a člen výboru Klubu rodičů při ZUŠ Chrudim bych chtěla ještě při této příležitosti připomenout, že se v minulém období nepodařilo ze strany Města Chrudim začlenit do rozpočtu částku zhruba pěti milionů korun na rekonstrukci sklepních prostor budovy. Tyto prostory škola pro své žáky velmi potřebuje, měla by tu právě fungovat učebna, ateliér a temná komora pro nové oddělení výtvarného oboru – fotografie a pracovní prostory pro sítotisk.

Nespokojíme se proto pouze se slibem ze strany radnice, ale budeme důsledně prosazovat zařazení této investice do majetku města již v příštím roce.
Za realizační tým projektu

Ing. Dana Marečková,
finanční manažer projektu

14.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Marcel Vít.

Marcel Vít: Prosetínský fotbal do kraje patří!

Ilustrační foto

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Na nádvoří zámku se bude promítat

Chrast – K létu patří i sledování filmů pod širým nebem. Dnes večer budou mít tuto možnost milovníci filmu v Chrasti, kteří jsou zváni na promítání filmu Kniha džunglí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení