VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRUDIM

Panují obavy, že zákaz kouření zvýší počet případů rušení nočního klidu

Chrudim, Pardubice - Už jen měsíc. Začátkem června si kuřáci svou cigaretu u piva již nezapálí. Vejde totiž v platnost zákon, který kouření v restauracích zakazuje.

Velký bazén nahradí dva menší

Třemošnice – Na veřejné schůzi třemošnického zastupitelstva padlo ve středu rozhodnutí o zadání výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci bazénového tělesa na městském koupališti podle zpracované studie Ateliéru 11.

Delší přestávky mezi svozy se osvědčily

Slatiňany – Město Slatiňany letos prodloužilo interval pro svoz domovního odpadu z jednoho na dva týdny. Starosta města Ivan Jeník říká, že změna se osvědčila. 

U chrudimské radnice vyroste lešení

Chrudim – Ve středu začne montáž lešení u budovy Městského úřadu na Resselově náměstí čp. 77. Tím prakticky začíná oprava průčelí radnice, kterou provede firma Jiřího Vomely z Miletína. Vítězná nabídková cena na stavební práce byla ve výši 2 miliony 209 tisíc 920 korun včetně DPH.

Vanu chrudimské kašny čeká oprava

Chrudim – Radní tento týden schválili další z letošních rozpočtových opatření. Hlavní roli v něm hrají vnitřní přesuny v rámci rozpočtu odboru investic.

Strážníci zkrotili opilce v nemocnici

Chrudim – U autobusové zastávky v Čáslavské ulici ležel muž. Ze země jej zvedli přivolaní strážníci, kteří už podle dechu občana cizí národnosti poznali, že je namol.

Oslava připomene úspěch lípy v soutěži

Horní Bradlo – Obecní úřad v Horním Bradle spolu s dalšími partnery uspořádá v místní části Lipka v neděli Oslavu stromu roku. Připomene si tak třetí místo lípy na Lipce v letošním ročníku evropské soutěže Strom roku i její vítězství v národním kole.

V místě bývalé dřevovýroby vyrostou nové bytové domy

Chrudim – Rada města Chrudim udělila souhlas s odstraněním objektů bývalé „dýhárny" v Koželužské ulici.

Hokejbalové play-off se na východě Čech naplno rozběhlo

Chrudim - Vyzařovací boje v 2. Národní hokejbalové lize a Krajské hokejbalové lize se roztočily na plné obrátky a kluby z Chrudimska si v nich nevedly zle.

Žena vytáhla z cizí peněženky tisícovku. "Byl to vtip," hájila se

Chrast - Pětadvacetiletý muž cestoval vlakem z Pardubic do Chrasti. Usnul. Na odkládacím stolku před sebou ale nechal peněženku. Toho hbitě využila jednadvacetiletá žena. Portmonku otevřela a vytáhla z ní tisícikorunu a zase ji vrátila na místo tak, jak byla. Činu si naštěstí všimla vlakvedoucí, která okradeného cestujícího vzbudila.

Králíci na úřadující mistry nestačili

Hrochův Týnec – O víkendu bylo na programu druhé kolo 1. divize české soutěže v Rugby League. Zatímco Chrudim za sebou už měla východočeské derby v prvním kole, pro jejího soupeře z Krupky u Teplic to byl v této sezóně první zápas.

Ze Slunečního domu zmizely punčochy

Slatiňany – Sluneční dům plně vytápěný sluneční energií po dvanácti letech opustila firma, která se zabývala výrobou punčochového zboží. Mentálně postižení klienti z Domu sociálních služeb (DSS) Slatiňany budou pracovní terapii absolvovat v domě i nadále, ale jiným způsobem.

Firma si chce pojistit zbytek západní průmyslové zóny

Chrudim – Městu se rýsuje prodej dalších více než čtyř hektarů pozemků v západní průmyslové zóně. O plochy projevuje zájem strojírenská firma Siag, která již v tamější průmyslové zóně působí.

„V Třinci to bude mnohem těžší,“ varuje kapitán ERA-PACKu

Chrudim – Kapitán chrudimského ERA-PACKu LUKÁŠ REŠETÁR zažil po osobní stránce skvělý vstup do vyřazovacích bojů, svůj tým dotáhl k vítězství pěti vstřelenými brankami a nakonec se výraznou měrou podílel na debaklu Třince. Již ve středu míří Chrudimští na hřiště soupeře do odvety, chrudimský tahoun však varuje, že je ve městě oceli nečeká vůbec nic jednoduchého.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies